لا‌بد شما هم از طرفداران پيتزا هستيد يا بچه‌هايي داريد كه هر وقت از آنها مي‌پرسيد چه غذايي دلشا‌ن مي‌خواهد، مي‌گويند پيتزا . اما هميشه آن‌را با اكراه مي‌پذيريد چون به نظرتان هيچ خاصيتي ندارد‌. ‌ولي بدانيد راه‌هايي براي بهتر كردن كيفيت اين غذا وجود دارد. شما مي توانيد با‌ ‌ايجاد تغييراتي در مواد تشكيل دهنده اين غذا، بسياري از مضرات آن‌را از ميان ببريد تا فرزندانتان به راحتي از خوردن آن لذت ببرند.
-1 اولين كاري كه مي توانيد بكنيد، آن است كه خمير‌ ‌نان را خودتان آماده كنيد و از اين طريق مايه خمير به آن بزنيد تا تخمير نان به طور طبيعي‌ ‌انجام شود. هيچ مي‌دانيد وقتي مايه خمير براي به عمل آوردن نان افزوده مي‌شود،‌ نان ارزش غذايي بالاتري پيدا مي‌كند؟‌
-2 فلفل دلمه‌اي و قارچي را كه براي تهيه اين غذا استفاده‌ ‌مي‌كنيد از قبل نپزيد؛ زيرا اين سبزيجات ويتامين هاي فراواني دارند كه با زياد‌ ‌حرارت دادن، از بين مي روند.
‌-3 ‌به جاي سوسيس و كالباس مي توانيد از تكه‌هاي كوچك مرغ‌ ‌سرخ شده يا ماهي كه از قبل در آبليمو و انواع ادويه خوابانده‌ايد، استفاده‌ ‌كنيد‌.
-4 اصل پيتزا انواع گوناگوني دارد و در آن به هيچ عنوان‌ ‌از فرآورده‌هاي گوشتي استفاده نمي شود بلكه بيشتر سبزيجات به كار مي‌رود‌. ‌بنابراين، مي‌توانيد از انواع سبزيجاتي كه بيشتر بچه ها از خوردنشان دوري مي‌كنند، به همراه پنير پيتزا استفاده كنيد‌.
-5 حتما در اين غذا از پنير پيتزاي فراوان استفاده كنيد،‌ ‌البته اگر فرزندتان بد غذا ست و بايد از رژيم‌هاي غذايي پركالري استفاده كند. اما‌ ‌اگر اضافه وزن داريد و مي‌خواهيد از اين غذا در هفته حداقل يك بار استفاده‌ ‌كنيد به جاي پنير پيتزا كه چربي بسيار بالايي دارد از سفيده تخم مرغ استفاده‌ ‌كنيد و آن را روي تمام مواد پيتزا بريزيد‌.
-6 سس قرمز از چاشني‌هاي مهم خوردن اين غذاست كه توصيه مي‌شود خودتان آن‌را تهيه كنيد ابتدا آب سه عدد گوجه فرنگي را بگيريد و‌ ‌از صافي رد كنيد. دو قاشق سوپ خوري آرد را نيز با يك قاشق سوپ خوري روغن‌ ‌مايع تفت دهيد و سپس گوجه فرنگي‌ها را به آن اضافه كنيد. مخلوط را حرارت دهيد تا كاملا غليظ شود و به آن يك قاشق چاي خوري سركه بيفزاييد و‌ ‌سپس سس را از روي حرارت برداريد. به اين سس مي توانيد به دلخواه ادويه و سبزيجات‌ ‌معطر اضافه كنيد.
-7معمولا با پيتزا، نوشابه نوشيده مي‌شود كه مي توان به‌ ‌جاي آن از انواع آبميوه‌هاي طبيعي مانند آب آناناس و آب پرتقال استفاده‌ ‌كرد‌.
-8 براي تهيه اين غذا بايد ته ظرف را چرب كرد كه توصيه مي‌شود براي اين كار از روغن زيتون استفاده شود. در صورتي كه بوي اين روغن شما را اذيت مي‌كند از‌ ‌نوع بي بوي آن استفاده كنيد. براي تزئين آن هم مي‌توانيد زيتون به كار ببريد‌.