دکتر محمدرضا وفا
متخصص تغذيه و رژيم‌درماني، دانشيار دانشگاه علوم پزشكي ايران
بهترين روش پخت غذا

روش پخت غذا با هواپز روش تابشي نام دارد که با تابش نور و هواي گرم غذا پخته مي‌شود و اين امر تاثير حادي بر ارزش تغذيه‌اي مواد غذايي نخواهد داشت و مواد غذايي را تحت تاثير چنداني قرار نخواهد داد و اتفاقا از اين نظر که چنين روشي زمان پخت غذا را کوتاه مي‌کند و حرارت را هم به صورت يکنواخت به غذا مي‌رساند، مي‌تواند يکي از روش‌هاي مناسب براي پخت غذا به شمار آيد؛ به خصوص اگر در اين روش از تهيه و طبخ غذا از مقدار زيادي روغن استفاده نشود.....

با توجه به اصولي که اين روزها در طبخ غذا حاکم است و الگوهاي غذايي که مقدار زيادي روغن براي تهيه غذاها در آنها به کار مي‌رود، به نظر مي‌رسد که پخت غذا با کمک هواپز مي‌تواند گامي مفيد در راستاي تهيه يک غذاي سالم و کم‌کالري باشد.

نکته ديگر درباره ماهي‌تابه‌هاي گريل است که غذا را سرخ يا کباب مي‌کنند. در مورد استفاده از اين محصولات فقط بايد مراقب باشيم که درجه حرارت پخت را خوب و درست تنظيم کنيم تا حالت سوختگي که در کباب کردن سنتي روي مواد غذايي ايجاد مي‌شود در اين روش به وجود نيايد چون اين حالت سوختگي و غذاي سوخته براي دستگاه گوارش و سلامت ما در طولاني‌مدت مضر است. مصرف مداوم غذاهايي که سطح‌شان سوخته است حتي مي‌تواند به مرور زمان باعث سرطان‌ به خصوص در ناحيه دستگاه گوارش شود.

به‌طور کلي، بهترين روش براي پخت غذا اين است که حرارت به‌صورت مستقيم (چه شعله گاز و چه زغال) به غذا برخورد نکند. مثلا ويژگي مهم فليور ويو اين است که تابش حرارت را که به صورت همرفت است به غذا منتقل مي‌کند و شعله مستقيم و حرارت زياد در اين روش به بافت غذا منتقل نمي‌شود.

هفته نامه سلامت