جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: نگران مشکلات فرزند نوجوانم هستم

aynaz.rezaee آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نگران مشکلات فرزند نوجوانم هستم

تنها فرزندم پسري 14 ساله است. حدود يک سال است که از همسرم طلاق گرفته‌ام و با پسرم زندگي مي‌کنم. چند ماهي است که همسرم از ايران رفته است و مسووليت اين نوجوان، بر دوش من افتاده است. از عواقب احتمالي سيگاري‌شدن يا ديگر مشکلات او به شدت مي‌ترسم. راهنمايي‌ام کنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

توصيه من به شما اين است که شرايط را ارزيابي کنيد و در نظر بگيريد که پسرتان روي چه کسي بيشتر از همه حساب باز مي‌کند و يا به کدام‌يک از خويشاوندان همخون مانند دايي يا عمو اعتماد دارد. در ضمن اشاره‌اي نکرديد که رابطه او با شما چگونه است؟ آيا در برقراري روابط صميمانه در شرايط گوناگون روحي با او مشکلي داريد يا نه؟ اگر شما را بسيار امين مي‌داند و در مشکلات و مسايل گوناگون با شما مشورت مي‌کند، کارتان راحت‌تر است و اختلاف فضاي سني و جنسي مانعي براي فاصله‌گرفتن از شما ايجاد نکرده است. اما اگر بتوانيد ارزيابي کنيد او به چه کسي وابستگي و اعتماد بيشتري دارد، مي‌توانيد به‌عنوان رابط، از ايشان استفاده کنيد. براي مثال، پسر شما مسايل خاصي را با يک مرد راحت‌تر عنوان مي‌کند، از اين خصوصيت او براي کشف مشکلات يا درگيري‌هاي فکري‌اش استفاده کنيد. البته به آن شخص امين (دايي، عمو يا حتي مربي و معلم) اطمينان بدهيد که راجع به موضوعاتي که با هم مشورت مي‌کنيد و اسراري که از پسرتان با شما در ميان مي‌گذارد، محافظت مي‌کنيد و اجازه نمي‌دهيد رابطه آن دو با هم صدمه ببيند چون اگر نوجوان بفهمد که امکان دارد دردل‌هايش براي شما بازگو شود، از گفتن آن امتناع کرده و يا حتي دچار بي‌اعتمادي به همه شود. از آن شخص رابط، بخواهيد که پيش از راهنمايي‌کردن پسرتان حتما با شما مشورت کند و نظر شما را بپرسد که چه کاري را انجام بدهد و چه کاري را نکند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت