نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
 1. #1
  soheyl9 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Dec 2010
  ارسالها
  1

  پیشفرض لجبازی دختر 16 ساله

  دختر 14 ساله‌اي دارم که بسيار لجباز شده است و حرف گوش نمي‌کند. اگر شما به عنوان يک پدر متوجه شويد که دخترتان رابطه تلفني با دوستي دارد که شما وي را نمي‌پسنديد و از نظر اخلاقي تاييد نمي‌کنيد، چه مي‌کنيد؟

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  از آنجا که دوستان مي‌توانند تاثير بسيار زيادي بر نوجوانان و جوانان داشته باشند، ما ناچاريم درباره افرادي که با فرزندان ما دوست مي‌شوند يا با آنها رابطه دارند، بسيار حساس باشيم و به آنها دقت کنيم. البته بايد به اين نکته هم توجه کنيم که فرزندان ما نيز در اين سنين اغلب دوست ندارند که والدين زياد در کارهاي آنها «دخالت» کنند يا به عبارت ديگر به آنها امر و نهي کنند. بنابراين ما بايد به شکلي رفتار کنيم که از يک طرف، فرزند خود را از خطرات دور نگه داريم و از طرف ديگر سبب تحريک حس لجبازي در وي نشويم.
  براي اين کار بهتر است به جاي اينکه از او بخواهيم با فردي خاص رابطه داشته يا نداشته باشد، به او بگوييم ما از او انتظار داريم دوستاني که انتخاب مي‌کند، خصوصياتي مانند «الف» و «ب» نداشته باشند يا خصوصيت «پ» را داشته باشند و اين مساله يکي از قوانين خانه است که همه بايد آن را رعايت کنند.
  در عين حال، بايد مراقب باشيد در انتخاب خصوصيات زياد سخت‌گير نباشيد و تنها موارد بسيار مهم را در نظر بگيريد، چرا که وضع کردن قوانين سخت به‌طور قطع به شکست مي‌انجامد. سعي کنيد واقع‌بين باشيد و از فرزند خود نخواهيد که با بيشتر هم‌سالان خود قطع رابطه کند.
  اما اگر با وجود توافق بر اجراي قوانين متوجه شديد که او از خط قرمز عبور کرده است، بايد بدون اينکه عصباني شويد يا او را به دليل پاي‌بند نبودن به تعهداتش سرزنش کنيد، در محيطي آرام با او صحبت کنيد و به او بگوييد که بر خلاف قانون رفتار کرده است و بايد رفتارش را اصلاح کند.
  لازم است به صورت شفاف با او حرف بزنيم و به او بگوييم که انتظار داريم چه رفتاري انجام دهد يا چه رفتاري را ترک کند. هيچ گاه از اقداماتي مانند تنبيه بدني و تهديد به ترک يا طرد استفاده نکنيد.
  گفتن جملاتي مانند اينکه «از خونه بيرونت مي‌کنم» يا «مي‌گذارم مي‌روم» احساس بسيار بدي در فرزند ما ايجاد مي‌کند و توصيه ميشود از آن دوري شود. تنبيه کردن مي‌تواند شامل محروم کردن موقتي از برخي امکانات يا تفريحات يا حذف برخي از امتيازات باشد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0