جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: عادت شدن در روز های متفاوت/15 ساله

diamond24 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض عادت شدن در روز های متفاوت/15 ساله

با سلام

دختري 15 ساله هستم. حدود يک سال است در هر ماه با تعداد روزهاي متفاوت عادت ماهانه مي‌شوم سينه‏ هايم رشد نكرده است. آيا بلوغ من دچار مشکل است؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

وقتي دختر خانمي به سن حدود 13 سالگي مي‌رسد ولي هنوز اولين علايم بلوغ كه رشد سينه‌هاست ندارد، بايد حتما از نظر غدد بررسي شود. دختر خانمي هم كه علايم اوليه بلوغ و رشد سينه‌ها را دارد ولي تا 16 سالگي هنوز عادت ماهانه نشده است، بايد بررسي شود تا مشخص شود چه مشكلي باعث اختلال در پيشرفت بلوغ او شده است ضمن اينكه بين بروز اولين علامت بلوغ تا آخرين علامت آن كه در خانم‌ها عادت ماهانه است، نبايد بيشتر از 2 سال طول بكشد. در اين صورت بايد فرد از نظر بيماري‌هاي غدد بررسي شود. كساني كه عادت ماهانه نامرتبي دارند، ممكن است به اختلال‌هاي هورموني هم مبتلا شده باشند و بايد به پزشك مراجعه كنند. مشکل كساني كه عادت ماهانه مي‌شوند ولي رشد سينه‌هايشان كم است، معمولا به دليل لاغري يا اختلال در گيرنده‌هاي هورمون استروژن در سينه‌هاست. معمولا حل اين مشكل كمي سخت است و به درمان‌هاي دارويي پاسخ نمي‌دهد.

بايد معلوم شود شما به كدام يك از اين مشكلات دچار شده‌ايد و بعد براساس آن درمان لازم را انجام داد. توصيه مي‏کنم هرچه سريع‏تر به يک فوق‏تخصص غدد مراجعه کنيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت