جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: زدو خورد دو پسر نوجوان من با هم

amiri11 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض زدو خورد دو پسر نوجوان من با هم

مردي جنوبي هستم و دو پسر نوجوان دارم که عين خروس‌جنگي به جان هم مي‌افتند و به قصد کشت يکديگر را مي‌زنند؛ البته در حضور من به خاطر ترس کمتر اين کار را مي‌کنند اما مادرشان را عاصي مي‌کنند. نمي‌دانيم چه کنيم، ما را راهنمايي کنيد.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

پدر محترم، فرزندان هم ژن‌هاي پدر و مادر را به ارث مي‌برند و هم رفتار آنان را مي‌آموزند. امکان دارد ويژگي‌هاي رفتاري جنبه ارثي داشته باشد اما انسان مي‌تواند با تعليم و تجربه رفتار صحيح را جايگزين رفتار مبتني بر هيجانات و غرايز ابتدايي کند. اگر شما رفتارهاي ضداجتماعي داشته‌ايد که احتمالا در محيط خانه هم نمود داشته و ممکن است موجب بدآموزي پسران شده باشد. بايد رفتارهاي پرخاشگرانه را کنار بگذاريد و درباره پسران هم رفتارهاي شايسته و اجتماعي را در آنان تقويت کنيد. توجه کنيد رفتارهاي پرخاشگرانه را در آنان با داد و فرياد و تنبيه بدني نمي‌توانيد ريشه‌کن کنيد. فقط تا زماني که بتوانيد بلندتر فرياد بکشيد شايد صداي آنان تحت‌الشعاع قرار بگيرد و به محض اينکه پسران از شما قوي‌تر شدند، آنان بر شما مسلط خواهند شد. راه بهتر براي کنترل پرخاشگري پسران اين است که نظم منطقي و انضباط دقيق در خانه برقرار شود و تخطي از اين نظم با قطع امتياز پاسخ داده شود (براي نمونه، ممنوعيت از ديدن تلويزيون، کاهش پول توجيبي...). پرخاشگري لفظي و تنبيه بدني ممنوع است زيرا نقض غرض خواهد بود. در صورت ضرورت، خانواده‌درماني زير نظر روان‌پزشک توصيه مي‌شود به نحوي که روابط متقابل اعضاي خانواده بررسي و تصحيح شود. در صورت وجود بيماري عصبي- رواني که موجب پرخاشگري شود، درمان دارويي هم به وسيله روان‌پزشک قابل انجام است.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت