جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: یک سال عقد شده / صرع و مشکلات عصبی همسر

Saad آفلاین است تازه وارد

Question یک سال عقد شده / صرع و مشکلات عصبی همسر

با سلام

دخترى 32ساله هستم. يک سال است که عقد كرده‌ام اما 6 ماه پيش متوجه شدم همسرم غير از بيمارى صرع مشكل عصبى شديد دارد طورى كه اصلا در خانه يا محل كار ‌نمي‌‌نشيند و فقط راه مي‌رود. هنگام صحبت‌کردن مدام از اين شاخه به آن شاخه مي‌پرد. وقتى عصبى مي‌شود بعدا ‌نمي‌‌داند چه كارى كرده است. در حالت عصبى‌شدن كبود مي‌شود و رگ‌هاى زير گردنش متورم مي‌شوند. هركس براى بار اول با او صحبت مي‌كند يا او را مي‌بيند، بلافاصله متوجه عدم تعادل روحى روانى‌اش مي‌شود. قصد دارم از اين آقا جدا شوم اما به شدت از او مي‌ترسم. تمنا مي‌كنم مرا راهنمايى كنيد. آيا تصميم من براي طلاق درست است يا خير؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

بهتر است شما به اتفاق همسرتان قبل از هر تصميم عجولانه و مبتني بر احساسات، به يک روان‌پزشک مراجعه کنيد و در مورد تصميم خود و شرايط همسرتان مشاوره بگيريد. قطعا متخصص مي‌تواند با بررسي وضعيت همسرتان جوانب مختلف را بررسي کند و تشخيص دهد که آيا مشکل ايشان با درمان‌هاي دارويي و مشاوره قابل کنترل و رفع‌ است يا خير و اساسا اين جدايي چقدر به صلاح شما و همسرتان خواهد بود.

اگر اين راه به نتيجه نرسيد، اقدام بعدي مي‌تواند متارکه، آن هم به صورت منطقي و با آرامش، باشد زيرا معمولا اگر دو طرف به توافق برسند که ادامه زندگي ممکن و به نفع هيچ‌کدام نيست، به هر حال يک فرد حتي به ظاهر عصبي نيز ممکن است منطق را بپذيرد و قبول کند که با واقعيت کنار بيايد و اگر اين كار تحت‌نظر يک روان‌پزشک پيش رود، عوارض کمتري متوجه هر دو طرف خواهد شد. زيرا به هر حال روان‌پزشک در ديدارها و بررسي‌هايي که روي همسر شما انجام مي‌دهد، متوجه خواهد شد که آيا پس از متارکه اين فرد مي‌تواند بالقوه خطرناک باشد يا خير.

اما بيشتر بيماران اعصاب و روان افراد خطرناکي نيستند و ممکن است فقط ژست‌هاي رفتارهاي خشونت‌آميز داشته باشند بنابراين نبايد از آنها واهمه داشت. بيشتر خشونت‌ها و مسايلي را که در صفحه حوادث روزنامه‌ها مطالعه مي‌کنيد يا افراد به ظاهر سالمي که هيچ سابقه‌اي از بيماري اعصاب و روان نداشته‌اند، مرتکب شده‌اند يا افرادي که تحت‌تاثير مصرف موادمخدر و موادمحرکي نظير شيشه و امثالهم بوده‌اند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت