جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: بدن سازی - هورمون رشد و ترکیبات مشابه

badrian آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بدن سازی - هورمون رشد و ترکیبات مشابه

سلام
    به نظر پزشکان استفاده از این دو دارو برای افزایش حجم و شرکت در مسابقات قهرمانی پرورش اندام موثره؟
    مربی میگه که این ترکیب بهترین و کم عارضه ترین و موثرترین روش برای افزایش وزن خالص عضلانی
    جهت شرکت در مسابقاته
    میخواستم بدونم میشه به این حرفها اعتماد کرد
    مخصوصا که میگه خیلی بی خطر و در واقع حرفه ای ترین روش استفاده از استروئد هست
    البته ایشون تستوسترون و ناندرلون رو کاملا مضر دونستن و نفی کردن
    راستی یادم رفت ایشون استفاده از آناپولون رو هم تجویز کردن
    به طور کلی میخواستم نظر اساتید رو بدونم
    ایشون ادعاهایی مبنی بر جذاب شدن چهره پس از استفاده از سوماتوتروپین نیز به علت بزرگتر شدن جمجمه ی صورت داشتن !!!

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

همه مسائلی که اشاره کرده اید به هورمون رشد(somatotropin) ارتباط داره... اجازه بدید کمی توضیح بدم

هورمون رشد از غده ای در مغز ترشح میشه که هیپوفیز نام داره. غده دیگری که در همسایگی هیپوفیز قرار داره و هیپوتالاموس نام داره کار تنظیم هیپوفیز و تنظیم ترشح هورمون رشد رو بعهده دارد. بطوری که وقتی هیپوتالاموس اراده کنه هورمون رشد ترشح بشه... هیپوتالاموس ,GHRH رو ترشح میکنه... و اگه بخواد جلوی ترشح هورمون رشد رو بگیره هورمون سوماتوستاتین (somatostatin) رو ترشح می کنه. حالا اگه قرار باشه هورمون رشد از هیپوفیز ترشح بشه.. .وقتی آزاد بشه اول روی کبد اثر میکنه... کبد هم به نوبه خودش هورمون دیگری که از نظر شیمیائی شبیه انسولین هست رو آزاد می کنه که اسمش هست IGF1. حالا این آخری کار اصلی وظایف هورمون رشد رو بعهده داره.. مثلا باعث تحریک رشد میشه و یا اینکه روی متابولیسم قند ها و کربوهیدرات ها اثر داره...

حالا در این بین افرادی که اطلاعاتی در این زمینه پیدا کرده اند و تونستن مواد اغلب شبیه و یا حتی عین مواد طبیعی مورد اشاره رو در اختیار داشته باشن و حتی به تولید انبوه برسونن...ادعا می کنند که می تونن با استفاده از اون ترکیبات , مشکلات افراد رو حل کنند و یا افراد رو به منظور های خاصی برسونن. مثلا ادعا می کنند می تونن قد افراد رو زیاد کنند.. یا اینکه عضلات افراد رو حجیم کنند... یا اینکه نیروی ورزشکاران رو زیاد کنند.. چرا چون مثلا کار هورمون رشد همین چیز ها هست..اگه هورمون رشد نباشه قد بچه ها رشد نمی کنه...عضلاتشون رشد نمیکنه واستخوان ها ی بدنشون شکل نمیگیره و نیروی کافی برای ورزش کردن ندارند....

اما همین افرادی که باعث رواج این داروها برای مصارف غیر طبی در جامعه های داخل و خارج از کشور میشن و مطمئنا از گروه های پزشکی هستند... متاسفانه واقعیت داستان رو به مردم نمی گن. اون کسی که مطالب مورد اشاره شما رو به شما گفته مطمئنا به طریقی اطلاعات رو از منبعی بدست آورده که فردی از گروه پزشکی اونو نوشته( البته با قصد سوء استفاده از اطلاعات پزشکی).و دقیقا باید این کلمه سوء استفاده رو بکار ببریم... برای اینکه اونچه در کتب طبی از هورمون رشد گفته شده
    صرفا در امور طبی هست.. مثلا اگه هورمون رشد کودکی کم شده باشه و فلان علائم رو ایجاد کنه چه باید کرد و یا اگر زیاد شده باشه چه باید کرد... اما اگر فرد مطلع از این داستان ها چیزی خارج از مسیر علمی بخواد به خورد خلائق بده.. این میشه سوء استفاده از اطلاعات علمی به قصد فریب مردم....

به عنوان مثال در هیچ یک از کتب طبی کوچکترین اشاره ای به این نشده که یک آدم بالغ سالم که هیچ مشکلی از نظر هورمون رشد نداره.. با مصرف انواع ترکیبات مرتبط با اون می تونه عضلاتش رو حجیم کنه... اما هیچ مشکلی هم براش پیش نیاد.. یا گفته نشده که می تونن برای افزایش نیروی ورزشکاران( دوپینگ) استفاده بشه و هیچ مشکلی پیش نیاد... و از همه مسخره تر اینکه فرم استخوان های صورتش خوش فرم میشه.بله ممکنه عضلات کمی حجیم تر به نظر برسه... اما از اون طرف , مشکلات زیادی هم برای اون فرد ایجاد میشه که بقول معروف به ریسکش نمی ارزه...همین مسئله در باره مسئله دوپینگ هم صادق هست. اگه اون آقا از انسولین اسم برده... خود انسولین نیست.. بلکه همان طور که در بالا توضیح دادم ماده ای شبیه انسولین هست که به واسطه تاثیر هورمون روی کبد... از کبد ترشح می شه...

به همین دلیل , بعضی ها ادعا می کنن که تونستن مشابه طبیعی( یا حتی طبیعی ) اونها رو تهیه کنند... غافل از اینکه اولا معلوم نیسن چقدر ادعای اونها با واقعییت تطابق داره...چون اگه بخوان بگن طبیعی اونها رو دارن... باید بگم طبیعی اونها فقط باید از بدن انسان تهیه بشه... که کار ساده ای نیست و در اختیار همه هم نیست و ارزان هم نیست. در ضمن حتما باید دوز پیشنهادی متخصصین و محققین رعایت بشه... چیزی که فکر نکنم فروشندگان اون محصولات کم ترین اهمیتی به این مسئله بدن. اگه بخوان بگن هورمون رشد از گاو تهیه شده را دارن... که حرف و حدیث پشت سر این ترکیبات زیاده و قابل اعتماد نیستن. از اینها گذشته بازار گرمی شون رو تا اونجا رسوندن که حتی فرم قرص خوراکی و اسپری هورمون رشد رو هم تهیه کرده اند. ادعاهای مشابهی در باره افزایش دادن قد بالغین و یا جوان کردن افراد با استفاده از ترکیبات مشابه این هورمون در جریان هست...

ما قبلا در باره عوارض مصرف نابجای هورمون رشد صحبت هائی رو داشتیم....من در انتهای نامه ام به اونها اشاره ای میکنم و مجددا متذکر میشم که هر گونه مصرف این ترکیبات باید تحت نظر متخصص غدد باشه. و اگر احیانا شما تمایل دارید که عضلات قوی تر و حجیم تری داشته باشید ازتون دعوت می کنم که به جای مصرف اون ترکیبات که باعث به خطر افتادن سلامتی شما میشه... از اصول صحیح و علمی این کار تبعیت کنید. این اصول در طی دومقاله انگلیسی در سایت www.bodybuilding.com مفصلا تشریح شده و در بین مربیان واقعی پرورش اندام که اصول علمی این ورزش رو به شاگردانشون آموزش میدن شهرت زیادی داره. متاسفانه وقت ترجمه اونها نیست....

Massive Eating - Part I
    http://www.johnberardi.com/articles/...sseating_1.htm

Massive Eating - Part II
    http://www.bodybuilding.com/fun/berardi41.htm

گزارش عوارض ناخواسته هورمون رشد به نقل از medline
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/d...di/202269.html

قابل توجه: قبل اینکه من وارد این مبحث بشم...اینو بگم که عوارضی که ذکر میشه در همه دیده نیشه.. یک عارضه شاید در 1000 مصرف کننده یکی دیده بشه..یکی دیگه بیشتر ولی بهر حال این عوارض بدنبال مصرف این هورمون( چه بجا و چه نابجا) دیده شده.. اینها فقط برای اطلاع است..برای جلوگیری از هر گونه سردرگمی یا احیانا نگرانی با پزشک معتمدتان مشورت کنید.

1- گزارشات معدودی از ایجاد سرطان خون در بعضی از مصرف کنندگان دیده شده است.. مسلما چنین گزارشاتی دلیلی بر عدم مصرف دارو برای مصارف طبی نیست.. و هر گونه روش مصرف یا قطع مصرف باید توسط پزشک مجرب انجام شود.
    2-مصرف این دارو بدون اجازه و تجویز پزشک عوارضی زیادی را برای شخص مترتب میکند.که شامل دیابت , رشد غیر عادی استخوان های در حال رشد کودک,رشد غیر عادی ارگانهای داخلی مثل قلب کلیه و کبد ,فشار خون و گرفتگی عروق قلبی...
    3- عوارض شایع:
    3-1 احساس لمس دچار مشکلاتی میشه,ووقتی این حالت رخ بده..اون مواقعی که بدن باید در مواقع ضروری
    واکنش و عکس العمل نشون بده.. اینکارو نمیتونه انجام بده .بعدا مشکلات زیادی ایجاد میشه
    3-2 در بیماران اختلال ژنتیکی ترنر: غفونت گوش و سایر مشکلات گوش دیده میشه
    4- عوارض کمتر شایع: درد سینه
    5- عوارض نادر: درد شکم, مشکلات بینائی, بدی ظاهر پوست در اون مناطقی که تزریق انجام میشه,سردرد تهوع , استفراغ, درد و تورم محل تزریق, درد در ناحیه مفصل ران,قرمزی و خارش پوست

البته برای کسانی که اصلا دلیل طبی برای مصرف ندارن عوارض دیگری هم ذکر شده که برای اطلاع علاقه مندان, انگلیسی اون درج میشه..

Other side effects may occur that usually do not need medical attention. These side effects may go away during treatment as your body adjusts to the medicine. However, check with your doctor if any of the following side effects continue or are bothersome:

More common
    Back pain; chills; cough; constipation; depressed mood; diarrhea; difficulty in breathing; difficulty in moving; dizziness; dry skin and hair; ear congestion; feeling cold; fever; general feeling of discomfort or illness; hair loss; hoarseness or husky voice; loss of appetite; loss of voice; runny nose; shivering; sore throat; slowed heartbeat; sneezing; stuffy nose; sweating; swollen joints; trouble sleeping; weight gain

Less common or rare
    Carpal tunnel syndrome; discouragement ; enlargement of breasts; feeling sad or empty; increased growth of birthmarks ; irritability; joint pain ; loss of interest or pleasure; muscle pain, cramps, or stiffness; skeletal pain ; sleepiness; swelling of hands, feet, or lower legs; trouble concentrating ; unable to sleep; unusual tiredness or weakness
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

badrian آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

خیلی ممنون توضیح جامع و کاملی بود
    ولی شما در طول مقاله مدام به افزایش مقدار کمی از حجم عضلات اشاره کردید
    که تا جائیکه من میدونم سوماتروپین یکی از مهمترین هورمونهای عضله ساز و در عین حال کاهش چربی عضلات هست که کمتر استروئیدی این خصیصه رو داراست
    البته اینها مشاهدات من و شنیده هام هست و هیچ دلیلی برای اثباتشون ندارم
    میخواستم نظر شما رو بدونم.

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

نقل قول ارسالی توسط northstar
    خیلی ممنون توضیح جامع و کاملی بود
    ولی شما در طول مقاله مدام به افزایش مقدار کمی از حجم عضلات اشاره کردید
    که تا جائیکه من میدونم سوماتروپین یکی از مهمترین هورمونهای عضله ساز و در عین حال کاهش چربی عضلات هست که کمتر استروئیدی این خصیصه رو داراست
    البته اینها مشاهدات من و شنیده هام هست و هیچ دلیلی برای اثباتشون ندارم
    میخواستم نظر شما رو بدونم.
    من از جواب شما تعجب میکنم...برای اینکه اگه شما به اطلاعاتی که بدست آوردید ایمان دارید دیگه چرا از این سایت می پرسید و اگه گفته میشه هر گونه مصرف غیر طبی اینها به صلاح نیست... دیگه چه اهمیتی داره که من بگم حجم عضله کمی ایجاد میکنه یا شما بگید بیشتر...در ضمن من فقط یک بار اشاره به حجم عضله کردم...

و اگه اشاره به چربی سوز بودن این هورمون می کنید... باید بگم این نوع مصرف هم یکی دیگر از انواع سوء مصرف نابجای این ترکیبات هست.باید عرض کنم هیچ مدرک معتبری وجود نداره که تایید کنه استفاده از این ترکیبات باعث کم شدن چربی بدن میشه و احیانا اگر فردی ادعا میکنه که با مصرف این ترکیبات نتیجه ای از این جهت گرفته...نمی تونه ملاک برای قضاوت باشه چون باید از طرف منابع معتبر تائید بشه...و تائید هر پیشنهادی هم روش علمی خاص خودشو داره
    There's not a shred of evidence that GH directly reduces body fat. If you want to lose body fat, watch your intake of calories and fat, and keep up with weightlifting and aerobic exercise.
    Growth Hormone Not for Weight Loss
    http://www.webmd.com/content/article/57/66067.htm
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت