جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: کم کاری تیروئید تحت بالینی - هفته 6 بارداری

delta2010 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض کم کاری تیروئید تحت بالینی - هفته 6 بارداری

با سلام من 32 سال سن دارم و در هفته 6 بارداری قرار دارم. در آزمایش خون من t4 و t3 در اندازه نرمال قراردارد ولی tsh بالا است. با توجه به اینکه در دوران بارداری استفاده از دارو مجاز نمی باشد آیا راه حلی برای بر طرف کردن این مشکل وجود دارد؟ البته من با پزشک خودم قرار دارم ولی خیلی نگرانم و نمی توانم تا آن زمان منتظر باشم

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

در مواردی مثل شما که بطور قطع و یا از روی مسائل بالینی نمی توان کم کاری تیروئید را به مراجعه کننده نسبت داد باید از اصطلاح تحت بالنی استفاده کرد. در مورد شما نه شواهد بالینی وجود دارد و نه حتی شواهد قاطع کم کاری تیروئید صرفا tsh بالا هست.

اگر مسله بارداری مطرح نباشد باید عرض کنم از جمله مواردی هست که خط مشی درمانی قابل قبولی ارائه نشده.
    بعضی ها معتقد به درمان نیستند ولی اکثریت معتقدند چون تصحیح tsh و استفاده از داروهای مربوطه خطر ناچیزی دارد بهتر است این افراد را درمان کنیم. اگر آنتی بادی خاصی بنام tpo در این افراد بالا باشد خطر پیشرفت به کم کاری تیروئید واقعی بیشتر خواهد بود. درمان اینها با دوز بسیار کم لووتیروکسین هست و هدف درمانی هم نرمال کردن
    tsh است

در مورد بارداری در منابع اطلاعاتی اینطور گفته شده که ارتباط بسیار کمی بین عوارض بارداری و کم کاری تیروئید تحت بالنی وجود دارد.ولی در شرایط خاصی درمان و پیگیری این افراد لازم است که سابقه گواتر در خودشان و خانواده خودشان هست... شرح حال قبلی از کم کاری تیروئید , دیابت , و یا شواهد بیماریهای خود ایمنی

با اینحال گرچه اطلاعات تحقیقاتی هنوز کم است نویسندگان توصیه کرده اند که بهتر است این افراد درمان شوند
    و هر 6 تا 8 هفته هم از نظر tsh ارزیابی بشوند

در این زمینه مطالب بیشتری برای گفتن وجود دارد که در فرصت های صحبت خواهیم کرد

مقاله انگلیسی برای علاقه مندان
    Subclinical Thyroid Disease
    http://www.aafp.org/afp/20051015/1517.html

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت