حالت تهوع و استفراغ از علائم شايع در دوران بارداري است. هرچند اين علائم به تهوع صبحگاهي معروف هستند اما ممكن است در برخي از زنان باردار تمام روز ادامه پيدا كند.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، متخصصان آكادمي پزشكان خانواده در آمريكا چندين دستورالعمل را پيشنهاد كرده‌اند كه به درمان و از بين بردن تهوع صبحگاهي دوران بارداري كمك مي‌كند.

به گزارش سايت اينترنتي هلت ديلي نيوز، اين متخصصان توصيه مي‌كنند كه زنان باردار براي رفع اين مشكل بهتر است در طول روز از چندين وعده غذايي به دفعات بيشتر اما با حجم كمتر استفاده كنند تا مجبور شوند كه در يك وعده زياد بخورند. براي اين منظور نبايد زياد گرسنه بمانند يا زياد معده خود را پر كنند. بهتر است به جاي مصرف زياد غذاهاي چرب و ادويه دار از غذاهاي ساده و سبك مصرف كنند.

اين متخصصان مي‌گويند زنان باردار بايد از خوردن غذاهايي كه از بوي آنها احساس بدي دارند و حالت تهوع به آنها دست مي‌دهد، پرهيز كنند. همچنين توصيه مي‌شود از كربوهيدراتهايي مثل برنج سفيد يا يك سيب زميني پخته ساده استفاده نمايند.

علاوه بر اين كارشناسان مي‌گويند در اين شرايط زن باردار مي‌تواند مقداري كراكر شور در كنار تخت خود داشته باشد تا هر روز صبح پس از بيدار شدن و قبل از خارج شدن از تخت از آنها بخورد.

هم چنين زنان باردار مي‌توانند از مچ بندهايي كه براي پيشگيري از دريازدگي كاربرد دارند، استفاده كنند.

بعلاوه برخي زنان از مصرف آهن در بين ويتامين‌هايشان دچار ناراحتي مي‌شوند كه بهتر است در اين زمينه حتما با پزشك خود مشورت كنند.