جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: وجود فيبروئيد (فيبرون) در حين حاملگي

samira.r آفلاین است تازه وارد

پیشفرض وجود فيبروئيد (فيبرون) در حين حاملگي

با سلام من اكنون در هفته 10 بارداري هستم ، در سونوگرافي كه براي تشكيل قلب جنين در هفته 8 انجام دادم يك فيبرون كوچك نيز ديده شده است ، (البته شايان به ذكر است من يك هفته قبل از بارداري هم يك سونوگرافي واژينال براي بررسي روز تخمك گذاري و بررسي سلامت رحم انجام دادم ولي آنها وجود فيبرون را تشخيص ندادند ) 1- آيا با توجه به اينكه پريود من منظم بوده و دردناك و طولاني نيز نبوده ، ممكن است اين فيبرون بعد از حاملگي ايجاد شده باشد ؟ 2- آيا با بزرگ شدن جنين فيبرون برايم مشكل ساز و دردناك ميشود ؟ 3- آيا با زايمان ميشود آنرا برداشت ؟ با تشكر

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

احتمالا منظورتون از فیبرون...میوم هست چون اسم دیگرش فیبرون و یا فیبروئید هست

این احتمال وجود داره که حاملگی باعث پدیدار شدن میوم شما شده است...چون چند عامل باعث ظهور و تشدید این مسئله می شوند. نژاد سیاه -چاقی - سنین نزدیک به یایسگی - غیر سیگاری بودن - سطوع بالای استروژن- پروژسترون

اگه میوم کوچک باشه.. یعنی بین 2 تا 5.9 سانت باشه , و در سه ماه اول باشه

1-به احتمال 58% در سه ماه اول تغییر نمیکنه
    2- به احتمال 42% بزرگ میشه
    3- به احتمال صفر درصد کوچک میشه و تحلیل میره

اگه میوم کوچک در سه ماهه دوم باشه:

1- به احتمال 55% تغییری نمیکنه
    2- به احتمال 30% افزایش پیدا میکنه
    3- به احتمال 15% کوچک میشه و تحلیل میره

اگه میوم کوچک در سه ماهه سوم باشه:

1- به احتمال 61% تغییر نمی کنه
    2- به احتمال 4% افزایش پیدا میکنه
    3- به احتمال 35% کوچک میشه و تحلیل میره

اینکه با اون فیبروم چه برخوردی باید داشت بستگی به وضع میوم شما و قضاوت پزشکتان دارد. ما نمی تونیم تشخیص و درمان برای کردم بزاریم..
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

samira.r آفلاین است تازه وارد

پیشفرض توضيحات كامل تري از فيبرون من

با تشكر از شما دكتر نادر
    براي اينكه پاسخ اختصاصي تري به من بدهيد بايد بگويم در جواب سونوگرافي من آمده است كه : تصويري از يك توده كوچك Hypoechoic طرف چپ فوندوس به ابعاد 29*31 ميليمتر با نماي
    UT BnigenMass (نماي Fibroid) ديده ميشود .
    همين سوالي كه از شما كردم يعني برداشتن فيبرون حين زايمان را از دكترم نيز پرسيدم ايشان جواب دادند كه بستگي به نوع فيبرون دارد و اگر پايه دار باشد نميشود آنرا برداشت ؟
    ميخواستم در مورد انواع آن و پايه دار و غير پايه دار بودن آن و نحوه برداشتنش در حين زايمان بيشتر بدونم

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض Re: توضيحات كامل تري از فيبرون من

این سوال جنبه طبابت داره و از حالت راهنمائی کلی خارج هست.. جواب رو باید از پزشکتون بپرسید چون باید با توجه با وضع بیمار قضاوت کنند... اما به هر حال

میوم شما به نظر کوچک هست و به احتمال 30% در سه ماه دوم و فقط به احتمال 4% در سه ماهه سوم ممکنه بزرگ بشه و ایجاد مشکل کنه... در ثانی مسائل دیگری هم باید لحاظ بشه... مثلا ممکنه حتی کوچک بشه و تحلیل بره و یا اینکه همین اندازه تغییر نکرده هم ممکنه برای اون خانم ایجاد مشکل کنه.. لذا مسائل مختلفی باید لحاظ بشه و امکان اظهار نظر نیست...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی