جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: هفته 3 بارداری - پرکاری تیروئید

azadeh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض هفته 3 بارداری - پرکاری تیروئید

با سلام :من مدت سه ساله که مشکل ترو یید پر کار دارم .تو این سه سال قرص مصرف می کردم ولی الان دکتر ام می گن که دیگه نمی شه با قرص کنترلش کرد و باید قطره رادواکتیو استفاده کنم فقط چند ماه صبر کنم تا شیر بچه ی یک ساله ام تموم بشه الان بیماریم شدیدتر شده وزنم کم شده تنم می لرزه وتپش قلبم هم زیاد شده ولی مشکلی که پیش اومده اینه که مدت سه هفته س که من حامله هستم دو سه روز دیگه با دکترم وقت دارم ولی من الان خیلی نگرانم از طرفی از سقط می ترسم از طرفی بیماری خودم وسن بچه م همه چیز به نظر دکترم بستگی داره ولی می خواستم بدونم اگه دکترم بگه می تونم جنین رو داشته باشم با وضعی که من دارم مشکلی پیش نمی یاد چون بچه ی اولم با وزن یک کیلو وبا یک عالمه مشکل به دنیا اومد که حدود دو ماه تحت مرا قبتهای ویزه بود

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

مسئله ای که فعلا برای شما مهمه..درمان پرکاری تیروئید شما..ضمن اینکه سه هفته حامله هستید..
    گفته شده که بخاطر همون در صد خیلی کمی که پرکاری تیروید مادر میتونه باعث مشکلاتی برای بچه بشه..
    باید پرکاری تیروئید مادر درمان بشه..
    عارضه هائی مثل..پرکاری تیروئید جنینی ممکنه رخ بده و عوارضی رو ایجاد کنه.ضعیف بودن ر شد داخل رحمی..
    ضربا ن قلب جنینی بالای 160 ضربه در دقیقه.. و سطوح بالای آنتی بادی های TSH-R مادر باید احتمال وجود
    این عارضه رو مطرح کنه.
    اینکه فرزند اولتون با وزن کم بدنیا اومده.. ممکنه به تیروئید ارتباط داشته باشه.. ممکنه بی ار تباط باشه.. و باید بررسی بشه
    اما چون سابقه تیروئید دارید.. ممکنه دخیل باشه..
    به نظر من شما به حاملگیتون ادامه بدید.. و پرکاری تیروئدیتون رو هم کنترل و درمان کنید و بچه رو مرتب کنترل کنید
    و تحت نظر داشته باشید.. اما نکته ای که در درمان زنان حامله پرکار تیروئید هست اینکه.. مجاز نیستیم از داروهای ضد تیروئید معمول مثل متی کازول.. کاربی مازول.. استفاده کنیم.. و همینطور استفاده از جراحی تیروئید و و یا ید رادیو اکتیو هم ممنوع است و تنها میتونیم از پروپیل تیو اوراسیل استفاده کنیم..

بارداری- پرکاری تیروئید( اخبار و گزارشات)
    بارداری- پرکاری تیروئید( اخبار و گزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت