جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: نحوه کنترل فشارخون زنان باردار

سارا* آفلاین است تازه وارد

پیشفرض نحوه کنترل فشارخون زنان باردار

باسلام خدمت جناب دكتر
    من به دليل توصيه دكتر زنان به يك پزشك فوق تخصص كليه و فشارخون مراجعه نمودم(به دليل افزايش فشار خون در بارداري) در جلسه اول مراجعه فشارم 10/14 بود . پس از انجام يك سري آزمايشات و اسكن كليه كه البته جواب همگي طبيعي بود 4 روز بعد از جلسه اول در جلسه دوم فشارم 9/14 بود كه دكتر به من روزانه قرص متورال و هيدروكلريازيد تجويز نمودند . قبل از شروع داروها 2 روز فشارم را چك كردم و 6/10 بود و من هم داروهها را استفاده نكردم . حالا نمي دانم واقعا فشارم بالا بوده يا بدليل كمي ترس از دكتر بوده و آيا داروهها را مصرف كنم يا نه؟خواهش مي كنم مرا راهنمايي كنيد چون فعلا به دكترم دسترسي ندارم.

sogol24 آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

:?: اگر خودتون فشارتون رو صحيح گرفته باشيد شايد مشكل شما white-coat syndrome باشه.به نظرم بهتره فعلا تا مراجعه به دكتر قرص مصرف نكني اما فشارتو هر روز چك كن.در ضمن من هنوز نيمچه دكترم و كامل نشدم بهتره يكي از اقايون فول دكتر هم نظر بدن. :wink:

دكتر بهرام آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

دوست عزيز٬ اكلامپسي و پره اكلامپسي از علل شايع فشار خون دوران حاملگي مي باشد. توصيه مي كنم حتما تحت نظر پزشك بوده٬ مرتبا كنترل شويد. 1-2 روز پايين بودن فشار خون رد كننده آن نيست.

سارا* آفلاین است تازه وارد

پیشفرض فشار خون بارداری-آمپول هپارين

با سلام
    مي خواهم دليل تجويز آمپول هپارين در دوران بارداري را بدانم. در ابتداي هفته 23 بارداري دكتر براي من 30 عدد آمپول هپارين هرشب يك عدد تجويز كرده . البته هيچ مشكلي نداشتم ولي در بارداري قبلي در ابتداي هفته 35 فشارخونم به 18 رسيد و دكتر تشخيص مسموميت حاملگي داد ولي بچه درون شكم خفه شده بود. خواهش مي كنم با پاسخ خود مرا از نگراني برهانيد آيا اين آمپول اثري بر جنين دارد؟با توجه به اينكه روزانه قرص آسپرين - كلسيم و متيل دوپا مصرف مي كنم آيا باز نياز به آمپول هست. باتشكر

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

این سوال جنبه طبابت داره و ما معمولا به چنین سوالاتی جواب نمیدیم.. برای اینکه از حالت راهنمائی کلی خارج هست و هر گونه توضیح من ممکنه باعث نگرانی بی مورد شما و خدای نکرده سلب اعتماد شما از پزشکتون بشه که این مسائل اصلا خوشایند ما نیست... اما توضیح مختصری عرض میکنم

در جواب باید بگم مسلما داروی تجویز شده بی دلیل نیست و بی ارتباط با مشکل شما هم نیست.برای اینکه اولا بطور طبیعی و در بعضی از موارد شمارش پلاکت های خونی زن حامله کم میشه.. بطوری که به 150000 یا 100000 میرسه( طبیعی اون بین 450-150 هزار هست). اما گاهی و در بعضی از شرایط بیمار گونه مثل خانم های بارداری که دچار فشار خون هستند ممکنه
    این عدد به زیر 100 هزار برسه..و به همین دلیل ممکنه ایجاد مشکلاتی کنه... بطوری که تا 15% زنانی که فشار خون دارند.. شمارش پلاکت کمتر از 100 هزار دیده شده... با اینحال و خوشبختانه خونریزی شدید ناشی از این کمبود پلاکت ناشایع هست.. اما به هر حال احتمالش وجود داره. البته معمولا اگر چنین مشکلاتی رخ دهد موقع زایمان و یا در اواخر سه ماهه سوم بروز میکند....

بهترین فرد برای پاسخ سوال شما پزشک خودتان هستند.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی