جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: ماه 2 بارداری - فیبروم

MEHR64 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ماه 2 بارداری - فیبروم

باردار هستم و در ماه دوم بارداري با مشکل ناراحت‌کننده‌اي مواجه شده‌ام. لطفا راهنمايي‌ام کنيد. يک فيبروم که مي‌گويند از نوع خارجي است در رحم من قرار گرفته و به شدت نگران سلامت خودم و جنين‌ام هستم. چه بايد بکنم؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

هيچ درمان خاصي براي فيبروم شما در شرايط فعلي‌تان نمي‌توان انجام داد. دارودرماني و هر درمان ديگري در سه‌ماهه اول بارداري بايد با دقت زيادي انجام شود، به ويژه که فيبروم رحمي حتي اگر داخلي هم باشد، فقط بايد مدام تحت‌نظر باشد و با سونوگرافي اندازه و موقعيت آن بررسي شود. براي فيبروم داخلي رحم خطر سقط و يا زايمان‌هاي زودرس زياد مي‌شود اما در مورد فيبروم خارجي خيلي جاي نگراني نيست و مشکلي ايجاد نمي‌کند.

تنها توصيه من تحت‌نظر گرفتن فيبروم و بررسي‌هاي عادي ماهيانه است. قطعا پزشک متخصص شما وضعيت سلامت جنين را تحت‌نظر خواهد داشت و درمان فيبروم را مي‌توان پس از زايمان و تولد نوزاد سالم شما به اميد خدا انجام داد. نيازي نيست استرس و نگراني به خودتان راه دهيد.

يادتان باشد جنيني که در شکم داريد مدام در حال بزرگ شدن است و ارگان‌هاي حياتي او در اين ماه‌ها در حال رشد و تکامل است، حرص و جوش خوردن شما و دغدغه آفريني‌‌تان سود که ندارد هيچ، باعث مي‌شود از تمرکز روي آنچه بايد بخوريد و يا زمان استراحت و آرامش‌تان کاسته شود.

اصلا نگران فيبروم خود نباشيد، فقط بدانيد که وجود دارد و بايد تحت‌نظر باشد. به توصيه هيچ‌کس مبني بر بي‌خطر بودن فلان دارو يا جوشانده گياهي گوش نکنيد و بدانيد ليست داروهاي بي‌خطر در اين دوره از زندگي‌تان را فقط پزشک متخصص مي‌داند. مبادا براي درمان فيبروم خود به توصيه‌هايي غير از پزشک عمل کنيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت