جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: عفونت های واژینال دوران بارداری ( اخبار و گزارشات)

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض عفونت های واژینال دوران بارداری ( اخبار و گزارشات)

عفونت هاي قارچي واژینال دوران بارداری

بعلت تغييرات هورموني و افزايش ترشحات واژن در بارداري يك خانم باردار مستعد عفونتهاي قارچي است. اين عفونتها با خارش و ترشح سفيد رنگ و ضخيم همراه است. لباس زير 100درصد نخي بپوشيد از دامن بجاي شلوار استفاده كنيد روزانه ماست مصرف كنيد تا باكتريهاي مفيد و كمك كنده را در محل افزايش دهد از دوش واژينال اصلا استفاده نكنيد مگر با نظر پزشك.

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ماه منير- م - تهران: 4 ماه باردار هستم و به علت سوزش و خارشي كه در ناحيه واژن احساس مي‌كردم به پزشك مراجعه كردم كه براي من قرص مترونيدازول تجويز شد. با توجه به اينكه باردار هستم مي‌ترسم اين دارو روي جنين من اثر بد داشته باشد و براي همين تا حالا آن را استفاده نكرده‌ام.‌

مترونيدازول دارويي است كه عمدتا روي عفونت‌هاي انگلي و باكتريايي موِ‌ثر است كه اين عفونت‌ها در طي حاملگي كاملا شايع هستند. بسياري از اين عفونت‌ها معمولا بدون علامت هستند و حتي گاهي تاپس از زايمان نياز به درمان هم ندارند اما به هر حال براي مواردي كه نياز به درمان پيدا مي‌كنند مترونيدازول داروي نسبتا بي‌خطري است. در مطالعه‌اي كه بر روي 1700 زن انجام شده است ديده شد كه هيچ‌گونه عارضه‌اي در بچه‌هاي اين زنان به دنبال مصرف مترويندازول در دوران بارداري ايجاد نشده است و به همين دليل استفاده از اين دارو را براي كنترل و درمان عفونت‌هاي تناسلي در دوران بارداري توصيه كرده‌اند. اگر طبق توصيه پزشك واقعا بيمار هستيد و به اين درمان نياز داريد، ترسي به خود راه ندهيد و طبق دستور، دارو را مصرف كنيد.

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

‌سهيلا‌ - ب، اهواز: 8 ماهه حامله هستم. از حدود يك ماه پيش ترشحات واژن من به‌طور قابل‌توجهي زياد شده‌اند. آيا اين ترشحات طبيعي هستند؟ در ضمن من قبل از اين هيچ مشكلي نداشتم.

در دوران بارداري تغييرات هورموني وسيعي در بدن خانم‌ها ايجاد مي‌شود كه اين تغييرات هورموني اثرات وسيعي در سطح بدن خانم‌ها ايجاد مي‌كنند؛ در اصل مي‌توان گفت كه اكثر بافت‌ها و اندام‌هاي بدن از اين تغيير و تحولات هورموني تاثير مي‌پذيرند. به‌طور مثال تغييرات هورموني مزبور باعث پرخوني و نرم شدن بافت داخلي واژن مي‌شوند و در ضمن بر ترشحات طبيعي واژن مي‌افزايند. بدين ترتيب به‌طور طبيعي ممكن است افزايش قابل توجهي در ترشحات گردن رحم و واژن در طي دوران بارداري وجود داشته باشد كه سبب خروج ترشحاتي نسبتا غليظ و سفيدرنگ مي‌شوند. اما نكته مهم ديگر اين است كه عفونت‌هاي واژن و به‌ويژه عفونت‌هاي قارچي اين ناحيه مي‌توانند علائم مشابهي داشته باشند. اين عفونت‌ها اگر درمان نشوند مي‌توانند بارداري را از يك بارداري سالم و بدون عارضه خارج سازند و مشكل ساز شوند. به همين دليل علي‌رغم اينكه به احتمال زياد ترشحات شما يك واكنش طبيعي به بارداري هستند، اما به شما توصيه مي‌كنيم كه جهت انجام يك معاينه كامل حتما به پزشك مراجعه كنيد

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ایجاد مزاحمت باکتری همیشه بی آزار واژن در بارداری ( واژینوز باکتریال)

در واژینوز باکتریال فلور نرمال واژن ( مخصوصا لاکتو باسیل ) کاهش می یابد و با رشد بیش از حد ارگانیسم های بی هوازی جایگزین می شود. بر طبق برخی مطالعات این اختلال با افزایش شیوع زایمان زودرس , التهاب رحم , و پارگی کیسه آب همراه است. انجام یک غربالگری ساده و مفید که در اواخر نمیه دوم حاملگی انجام می شود شامل معاینه لگنی و تهیه اسمیر مرطوب(wet mount ) جهت تشخیص واژینوز باکتریال است.

درمان موارد مثبت , شامل مترونیدازول( خوراکی یا داخل مهبلی ) یا کرم واژینال کلیندامایسین است. چون واژینوز باکتریال غالبا بدون علامت است , درمان آزمایشی می تواند مناسب باشد.

موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

ترشحات واژن در بارداری

افزایش ترشحات واژن در دوره حاملگی طبیعی است. اگر ترشحات , همراه با خارش و یا سوزش بوده یا بد بو باشد باید درمان مناسب در مورد آنها صورت گیرد.اما استفاده از دوش واژینال در درمان لکوره ( افزایش ترشحات) در دوره حاملگی جائی ندارد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 2 users browsing this thread. (0 members and 2 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت