جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سرماخوردگي و بارداري

maryam_rezaei_m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سرماخوردگي و بارداري

من حدود يك ماه از بارداريم ميگزره الان سرما خوردم چه بايد بكنم ؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

شما باید توسط پزشک معاینه بشید و نوع سرماخوردگیتون مشخص بشه که چی هست.. اما اگه جزء 95% علل سرماخوردگی ها باشید که معمولا مردم دچار اون میشن... باید عرض کنم داستان سرماخوردگی زنان حامله با غیر حامله کمی فرق داره. قیل از اینکه به اون داستان اشاره کنم.. لازمه بگم که در درصدی از موارد سرماخوردگی ها شواهد باکتری استپرتوکوکی دیده میشه..
    به همین خاطره که پنی سیلین تجویز میشه.. وگرنه.. پنی سیلین روی ویروس ها تاثیری نداره

اما اگر فرض کنیم.. شما سرماخوردگی ویروسی گرفتید.. مطالعات نشون داده که احتمال بروز عفونتهای دستگا ه تنفسی بالائی( منظور.. همین سرما خوردگی و بیماری های مشابه اونه) در زنان حامله بیشتر از زنان غیر حامله هست.. و چون به همان نسبت احتمال بروز سینه پهلو هم بالا میره لذا احتیاط بیشتری چه از لحاظ پیشگیری و چه از لحاظ درمانی توصیه میشه. از طرف دیگه مطالعه دیگری که روی 393 زن در سال 1991 انجام شده نشون داده که احتمال بروز ناهنجاری مغزی آننسفالی در کودکان این مادران نسبت به مادرانی که دچار سرماخوردگی ویروسی نشده بودند 4.5 برابر بیشتر هست. عده ای از محققین خواستند قدم دیگری برای نسبت دادن تب به بروز اون ناهنجاری کنند ولی موفق نشدند.

نهایتا اینکه اقدامات درمانی که توصیه میشه برای زنان باردار.. باعث بروز ناهنجاری در بچه نمیشه.. با اینحال در این مورد نیز مشورت با پزشکتون توصیه میشه
    منبع گزارش تحقیقات
    کتاب زایمان ویلیامز چاپ 19 ام

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت