يك متخصص زنان و زايمان با بيان اين كه قرار گرفتن زنان باردار در معرض مواد شيميايي، اثرات نامطلوبي بر سلامت مادر و جنين دارد، به زنان باردار توصيه كرد تا در سه ماهه نخست بارداري تا حد امكان در معرض مواد شيميايي قرار نگيرد.
به گزارش سلامت نیوز دكتر عبدالمجيد باور ، اظهار كرد: رنگ مو نيز نوعي ماده شيميايي است و مي‌تواند براي زنان باردار و جنين عوارضي به‌ همراه داشته باشد به همين دليل به زنان باردار توصيه مي‌شود كه به ويژه در سه ماهه نخست تاحد امكان از رنگ مو استفاده نكنند.

وي در گفت‌و‌گو با خايسنا افزود: مصرف برخي داروهاي شيميايي در دوران بارداري نيز ممكن است براي مادر و جنين عوارضي به‌ همراه داشته باشند به همين دليل پيش از مصرف دارو حتما بايد با پزشك مشورت شود.

اين متخصص زنان و زايمان با بيان اين ‌كه در دوران بارداري هر عاملي كه بر سلامت مادر تاثيرگذار است بر سلامت جنين هم تاثير مستقيم دارد، تصريح كرد: گرد وغبار و آلودگي هوا نيز براي زنان باردار بسيار مضر است و توصيه مي‌شود زنان باردار در شرايط جوي آلوده از منزل خارج نشوند. آلودگي شيميايي موجود در هواي شهرهاي صنعتي و بزرگ مي‌تواند موجب كند شدن رشد جنين شود.