جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: بالا رفتن مقدار tsh در بارداري

aslani.m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بالا رفتن مقدار tsh در بارداري

با سلام من كم كاري تيروئيد دارم و لووتيروكسين مصرف مي كنم.قبلا روزي يك عدد به جز جمعه ها بود و tshمن 3.6، پس از متوجه شدن از بارداري دكتر جمعه ها راهم گفت كه يك عدد قرص بخورم الان در هفته شانزدهم بارداري هستم و tshمن 6 شده است.دكترم گفت بايد مقدار دارو را باز هم زياد تر كنم.مي خواستم ببينم tsh من وقتي 6 بوده امكان دارد براي جنينم ايجاد خطر كرده باشد ويا روي ظريب هوشي او اثري گذاشته باشد؟من خيلي نگران شدم وقتي ديدم tshمن 6 شده است.خواهشمندم راهنمايي بفرماييد.رنج طبيعي براي tsh در زن باردار چند مي باشد؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

مقدار طبیعی tsh خانم های باردار

سه ماهه اول: 0.24 - 2.99
    سه ماهه دوم : .0/46 تا 2.95
    سه ماهه سوم :0/43 - 2.78

مسلما بالا بودن tsh مشکلاتی ایجاد خواهد کرد که یکی از آنها مشکلات بینائی کودک است

http://thyroid.about.com/b/2007/10/0...l-problems.htm
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

aslani.m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

آقاي دكتر tsh من حدود يك ماه 6 بوده و قبل از آن 3 بوده،آيا اين يك ماه هم تاثير گذار است؟چگونه در بارداري متوجه اثراتي كه روي جنين گذاشته مي شود شد؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

شما اولا باید وضع تیروئیدتان تثبیت شود... بعد به دنبال مسائل بعدی باشید

شما هم مثل بقیه خانم هائی که گاهی لازم است تا سلامت جنین با روشهای در دسترس ارزیابی شود... می توانید ارزیابی شوید.این مسئله را با پزشکتان در میان بگذارید تا بنا به حال شما بهترین روش ارزیابی جنین را پیشنهاد دهند. مطالعه مطالب این انجمن هم بی فایده نیست.اینکه من نوشتم tsh بالا ایجاد مشکل می کند
    در جواب سوال شما و جواب احتمالی خانم هائی هست که ممکنه در آینده برایشان سوال پیش آمده باشد...
    ولی اینکه من به این ترتیب بتوانم سلامت جنین را ارزیابی کنم امکان پذیر نیست... من صرفا در باب کلیات مطالب
    صحبت کردم و گزارشی که از طرف مراجع علمی بالاتر وجود دارد. در ضمن همه این موارد احتمال هست و 100% نیست. امیدوار هستیم مشکلی نباشد

http://forum.iransalamat.com/a-103/

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت