جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: بارداری - گرفتگی پا ( کرامپ و اسپاسم)

shima43 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بارداری - گرفتگی پا ( کرامپ و اسپاسم)

باسلام واحترام .

من 27سالة هستم درحال حاضر درماة چهارم باردارى هستم واولين بارداريم است من پاهايم خيلى درد مىكند مخصوصا وقتى زياد روى صندلى مى شينم جون كارمند هستم وكارم باكامپيوتر است مجبورم ولى بيشتر دردم يك طرف زانوم است طرف چبم وقتى يك ربع يابيست دقيقة ميشينم ديگر بة زحمت بلند ميشوم زانوم راست نمى شود خيلى ازيت مى شوم بى زحمت بة من بگيد چكاربايد بكنم خيلى خیلى ازسايتتان ممنونم واقعا جالب است . لطفا جواب من سريع باشد باتشكرفراوان .شيمان

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

گرفتگی و کرامپ و اسپاسم عضلات پا در سه ماه دوم شروع میشه و متاسفانه در ادامه حاملگی بدتر میشود.در باره این مشکل در مقاله ای که اشاره می شود بطور کامل توضیح داده شده است... من فقط به این مسئله اشاره میکنم از نشستن طولانی مدت بصورتی كه پاهایتان را روی هم انداخته اید... خودداری كنید

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

گرفتگی عضلانی از اختلالات شایع در زنان باردار است
    http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=888
    علت گرفتگی عضلات پا در زمان حاملگی چیست؟
    http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=888

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

يكي از مشكلات شايع در زنان باردار گرفتگي عضلاني به خصوص در اندام تحتاني است كه مصرف ريزمغذيها در كاهش اين مشكل موثر است.

به گزارش فصلنامه علمي و پژوهشي باروري و ناباروري پژوهشكده ابن سينا حدود نيمي از زنان باردار از گرفتگي عضلات ساق پا و به ويژه از گرفتگي اين عضلات در شب شكايت دارند كه غالبا اين انقباض‌ها پس از هفته بيستم بارداري نمايان مي‌شود.

اختلال در خون رساني اندام‌هاي تحتاني، عدم تعادل بين جذب و دفع الكتروليتها و ويتامينها و عدم دريافت كافي املاح مستعدكننده اسپاسم عضلاني مي‌باشند.

اسپاسم عضلاني به معناي انقباض‌هاي دردناك ناگهاني عضله است كه غالبا شبها رخ مي‌دهد بطوريكه گاهي فرد از شدت درد از خواب بيدار مي‌شود.

بر اساس اين مقاله از بين ‪ ۴۰۱‬زن باردار مراجعه‌كننده به درمانگاه پره ناتال (قبل از زايمان) بيمارستان امام خميني در سالهاي ‪۱۳۸۲‬ تا‪ ۱۳۸۳‬تعداد ‪ ۲۱۷‬نفر از گرفتگي عضلات ساق پا شكايت داشتند.

عادات غلط غذايي و بي‌توجهي به سلامت مادران مي‌تواند در تشديد اين مشكل موثر باشد به همين خاطر مشاوره صحيح دوران بارداري و رژيم غذايي مناسب و توصيه‌هايي جهت تغيير رفتارهاي مضر مي‌تواند در رفع اين معضل موثر و تضمين‌كننده سلامت مادر و كودك باشد.
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت