جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 8 از 8 مجموع

موضوع: ام اس - بارداری

 1. #1
  amirhosein54 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Sep 2009
  ارسالها
  2

  پیشفرض ام اس - بارداری

  سلام

  برای یکی از اقوام ما تشخیص بیماری ام اس گذاشته شده است.خانمی ازدواج کرده هستند. قصد بارداری دارند . می خواستیم بپرسیم که بارداری چه تاثیری در حملات ام اس دارد. با تشکر

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  بارداری تاثیری در افزایش حملات بیماری ام.اس ندارد

  بارداری تاثیری در افزایش حملات بیماری ام.اس ندارد و دلیل اصلی افزایش این حملات استرس‌ها و افسردگی‌های پس از دوره زایمان است. دانش پزشکی تاکنون رابطه‌ای میان امکان تشدید بیماری ام.اس با موضوع بارداری کشف نکرده است .بیماری ام.اس زنانی که در محیطی کاملا امن، آرام و به دور از هر گونه هیجان و استرس باردار شده‌اند به میزان قابل ملاحظه‌ای کند شده است

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  Ms در زنان حامله
  کلیه داروهای درمانی ام اس در صورتی که فایده آنها برای مادر روشن شده باشد میتوانند در طول حاملگی ادامه داده شوند. این بیماران
  ممکن است به داروهای ضد اسپاسم پیشگیری جهت عفونتهای ادراری و روان درمانی نیز نیاز داشته باشند. به خانمهایی که مبتلا
  به ms هستند باید آگاهی لازم در مورد افزایش میزان عفونتهای دستگاه ادراری, یبوست, و تشدید خستگی و مشکلات حرکتی
  در طی حاملگی داده شود. زنانی که مبتلا به فلج پاها یا هر چهار اندام هستند در معرض خطر زایمان زودرس هستند. زنانی که
  ضایعه ای در مهره ششم خود دارند در معرض خطر مشکلاتی هستند( اصطلاحا دیس رفلکسی اوتونومیک).گرچه بعضی زنان
  علایم پیشرونده نسبتا کمی در طول دوره حاملگی دارند اما شعله ور شدن بیماری در طول سه ماه اول پس از زایمان شایع است
  در اینحالت شیر دادن از سینه ممکن است قطع گردد و بیمار برای مراقبت از نوزاد نیاز به کمک داشته باشد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تأثير بارداري بر روي m s چيست ؟

  يك سري تحقيقات علمي به روي اين مسئله انجام شده و به طور كلي بارداري در مدت طولاني براي افراد مبتلا به زيان آور مي باشد . افزايش جزئي خطر حملات در دوران بعد از زايمان وجود دارد اما اين بدان معنا نيست كه بارداري اثرات مضري بر دوران طولاني مدت سير بيماري دارد . اين سوالات و سوالات ديگري كه ممكن است شما داشته باشيد بايستي با پزشكتا ن كه قادر است با دادن اطلاعات بيشتر در تصميم گيري به شما كمك كند در ميان گذاشته شود . برنامه ريزي زوج ها براي داشتن فرزند بايد متوجه امر باشد كه آيا فرد آسيب ديده انرژي و طاقت مراقبت از كودك را در زمان بعد از تولد و سالهاي بعدي خواهد داشت . آيا از جانب اقوام و يا كاركنان كمكي دريافت خواهد كرد ؟ از نظر مالي زوج ها توانايي سازش دارند ؟ آيا اين امكان براي فرد وجود دارد كه در صورت كار كردن به تنهايي از خانواده اش حمايت كند در حالي كه ناتواني شديد هميشه وجود ندارد .
  زوج ها بايستي هنگام برنامه ريزي براي داشتن يك خانواده در مورد احتمالات هم بيانديشند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آيا مي توانم حامله شوم ؟
  ام اس منع مطلقي براي بارداري نيست . حتي در مواردي هم ديده شده ورود نوزاد به زندگي مادر موجب فروكش يافتن ام اس شده است . شايد شما هم ديده باشيد بعضي مادران كه بچه كوچك دارند كمتر بيمار مي شوند.
  البته هميشه اينطور نيست . پس اين تصميمي است كه شما و شوهرتان توأماً بايد بگيريد و اگر صلاح مي دانيد با ديگران هم مشورت كنيد ولي بايد تصميم نهايي را خودتان بگيريد .

  حاملگی ، شیردهی و m.s
  از آنجا که m.s بطور شایع در سنین ۲۰ تا ۴۰ سالگی و بیشتر در زنان رخ می‌دهند. این سوال که آیا حاملگی بر روی سیر بیماری m.s اثر دارد، اهمیت می‌یابد. در این مورد باید گفت که خطر وقوع حمله m.s در طی ۹ ماه حاملگی کمتر است. حاملگی بر سیر بیماری m.s معمولاً تأثیری نداشته ولی میزان عود در سه ماه نخست پس از زایمان شایعتر است. شیردهی ، در صورتی که بیمار از اینترفرون یا داروهای سرکوب کننده ایمنی استفاده نکند، بلامانع می‌باشد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مسعود.س، كميجان: همسرم از سال 1371 به بيماري ام‌. اس مبتلا شده است. آيا همسرم مي‌تواند بچه‌دار شود؟ (با توجه به اينكه هم اكنون روي ويلچر قرار دارد) به علت بيماري ام ‌اس و مصرف قرص‌هاي ال. ‌دي وزن همسرم بسيار كم است 45( كيلو.) به نظر شما بهترين راه جلوگيري از حاملگي براي او چيست؟ آيا بستن لوله‌ رحم برايش مشكلي ايجاد نمي‌كند؟
  در مورد همسرشما بايد گفت كه بستن لوله‌هاي رحمي به عنوان يك روش مطمئن پيشگيري از بارداري روش مناسبي است و مشكل چنداني هم براي ايشان ايجاد نمي‌كند. پس جاي نگراني از اين نظر وجود ندارد و مي‌توانيد اين كار را با خيال راحت انجام بدهيد. در مورد بچه‌دار شدن ايشان بدون دانستن شرايط جسماني وشدت بيماري ايشان در حال حاضر نمي‌توان اظهارنظر كرد. اين بيماري در طي بارداري ممكن است تخفيف پيدا كند اما در دوره بعد از زايمان امكان تشديد آن وجود دارد. به همين دليل بهتر است تصميم‌گيري در مورد امكان باردار شدن ايشان به متخصص مغز و اعصاب موكول شود، چون با تمام شرايط جسماني، ميزان فعاليت و پيشرفت بيماري و نحوه پاسخ به درمان ايشان بيشتر آشنايي دارد. با توجه به مصرف قرص‌ ‌ال.دي، معلوليت جسماني و نيز داروهاي ديگر وجود زمينه‌اي ام. اس بارداري ايشان يك بارداري معمولي نخواهد بود و بايد اقدامات محافظتي و مراقبتي خاصي زير نظر مستقيم متخصص زنان و زايمان و متخصص مغز و اعصاب صورت گيرد. به همين دليل حتما قبل از هر گونه اقدام به بارداري، با يك متخصص زنان و زايمان و نيز با يك متخصص مغز و اعصاب مجرب مشورت كنيد
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تاثیر داروی ام.اس در سقط جنین

  جام جم آنلاین: تحقیقات نشان می دهد زنان بارداری که تحت درمان با اینترفرون بتا (داروئی که برای مبارزه با مالتیپل اسکلروزیس و برخی بیماری های دیگر بکار می رود) قرار دارند با افزایش احتمال سقط یا داشتن فرزندی با وزن کم بهنگام تولد ، مواجه هستند.
  به گفته سرپرست این تحقیق زنانی که حین دریافت اینترفرون بتا ، باردار می شوند نباید بار داری را خاتمه دهند بلکه ترجیحا باید دارو را تا زمان وضع حمل قطع کنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  مادران مبتلا به «ام اس»، شيردهي به کودک خود را قطع نکنند

  در حالي که مادران مبتلا به بيماري «ms» از شير دادن به نوزادشان خودداري مي‌کنند، پزشکان اعلام کردند: شيردادن احتمال برگشت بيماري «ms» در اين افراد را کاهش مي‌دهد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا واحد علوم پزشکي ايران، محققان اعلام کردند: شيردهي زنان مبتلا به ms به طور پيوسته احتمالا به وسيله به تاخير انداختن عادت ماهيانه نرمال آنها از برگشت بيماري اين افراد جلوگيري مي‌کند.

  براساس اين گزارش، مشخص شد: بيماران مبتلا به ms که بدون استفاده از هيچ نوع دارو، حداقل تا دو ماه بعد از تولد نوزادان شيردهي مي‌کنند، نسبت بيماراني که از شيردهي خودداري مي‌کنند حداقل تا يک سال بعد از اين عمل احتمال برگشت بيماري کاهش مي‌يابد.

  بر اين اساس، پزشکان به مادران مبتلا به ms هشدار دادند که در دوران بارداري و شيردهي از هيچ دارو يا روش درماني براي درمان استفاده نکنند.

  طبق اين گزارش، محققان 32 زن باردار مبتلا به ms و 29 زن باردار سالم را مورد مطالعه قرار دادند که حدود 96 درصد از زنان سالم و در مقابل 69 درصد زنان بيمار به کودکانشان شير مي دادند كه مشخص شد: 87 درصد زنان مبتلا به ms که به کودکان خود شير نمي‌دادند دچار برگشت بيماري شدند. اين در حالي است که تنها 29 درصد زنان شيرده دچار برگشت بيماري شدند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت