رشد 40 درصدی مراجعان به بنیاد اوتیسم؛ 1000 نفر در ماه

همشهری‌آنلاین:
بنیاد خیریه کودکان اوتیسم روز به روز با مراجعه‌کنندگان بیشتری روبرو می‌شود،رئیس این بنیاد در خبری از حضور هزار مراجعة‌کننده در هر ماه خبر داد.

به گزارش همشهری‌آنلاین، ناصر زجاجی رئیس بنیاد خیریه کودکان اوتیسم همزمان با برگزاری تور یک روزه بنیاد خیریه کودکان اوتیسم برای فرزندان و خانواده‌های ‌آنها در منطقه‌ شمشک،گفت: تعداد مراجعه‌کنندگان به این بنیاد به مرز 1000 نفر در ماه رسیده است که در مقایسه با چند ماه گذشته رشدی 40 درصدی رانشان می‌دهد.

پیش از سال نو و در فصل زمستان مراجعات ماهانه به این بنیاد به 700 تن رسیده بود.

700 مراجعه ماهانه به بنیاد خیریه کودکان اوتیسم

زجاجی که پنج‌شنبه 8 تیر نزدیک به 300 تن از فرزندان و خانواده‌های اوتیسم را برای تور تفریحی یک روزه به منطقه شمشک برده بود، در پاسخ به چرایی برگزاری این تورها برای خانوده‌های دارای کودکان اوتیستیک گفت:متاسفانه فشار وارده بر خانواده‌های دارای کودکان اوتیسمی بسیار زیاد است و‌آنها چند برابر انرژی که صرف یک کودک عادی می‌شود را باید صرف این کودکان کنند و همین امر سبب می‌شود که کودکان غیر اوتیسمی خانواده هم از این ماجرا ضررهای عاطفی فراوانی ببینند و کارگاه‌های یکروزه سبب می‌شود تا حداقل آنها ضمن آنکه در کنار دیگر والدین و کودکان دارای طیف اوتیسم هستند،از فضای فراغتی، هرچند اندک بهره ببرند.

وی افزود:ایده آرمانی بنیاد خیریه کودکان اوتیسم این است که علاوه بر مدرسه ویژه کودکان اوتیسم،فضایی را برای این کودکان فراهم کند تا با بهره‌گیری از پرستاران و کاردرمانان خبره و‌آموزش‌دیده برای مراقبت از کودکان اوتیسم، والدینشان بتوانند چند روزی را به اوقات فراغت خود بپردازند.

به گفته ریئس بنیاد خیریه کودکان اوتیسم، در شش روز هفته خدماتی چون کاردرمانی،گفتاردرمانی، استفاده از روش «پی‌ آر تی» برای درمان کودکان و نیز گروه درمانی و خانواده درمانی ، از یک هفته قبل با دعوت از دکتر مصطفی تبریزی که پدر خانواده درمانی در ایرانند و چند سالی هم در درمان کودکان اوتیسمی تجربه دارند،کلاس‌های رفتاردرمانی با کودکان اوتیستیک را در صبح روزهای سه شبنه برای خانواده‌های دارای کودکان اوتیسمی برگزار می‌کنند.

رئیس بنیاد خیریه کودکان اوتیسم درباره چگونگی ارائه خدمات به خانواده‌های دارای کودکان طیف اوتیسم گفت: از ابتدای سال 89 تا به امروز تمامی خدماتی که به کودکان طیف اوتیسم از سوی این بنیاد ارائه می‌شود،‌رایگان است و ما امیدواریم که بتوانیم این وظیفه را با همین کیفیت و و البته با توسعه فعالیت‌ها استمرار دهیم.

وی ضمن دعوت از خانواده‌ها برای فعالیت افزونتر در زمینه شناساندن این بیماری گفت: اگر پدران و مادران در 17 ماهگی پی‌به چنین معضلی در کودک خود ببرند امکان مداوای کودک بسیار زیاد می‌شود و اما بهترین زمانی که تشخیص داده شود کودکی مبتلا به این بیماری است، بین 17 ماهگی تا 24 ماهگی است.