جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 4 از 4 مجموع

موضوع: انزال زودرس - تعریف

 1. #1
  الهام مرادي آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jul 2005
  ارسالها
  10

  پیشفرض انزال زودرس - تعریف

  با سلام
  من يك سوال داشتم :?:
  معني زود انزالي چيست؟ منظور من از اين سوال اين است كه در چه زماني پس از نزديكي(شروع دخول) بايد انزال صورت پذيرد؟
  در چه صورتي مي توانيم بگوييم كه شخصي پس از نزديكي زود انزالي دارد؟

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  انزال زودرس عبارت است از انزالي كه زودتر از زمان دلخواه زوجين رخ دهد و باعث نارضايتي يك يا هر دوي آنها شود. يعني حتي اگر زوجه نيز در اغلب نزديكي‌ها احساس كند كه انزال همسرش زود تر از زمان مورد انتظار اوست و اين حالت باعث نارضايتي او شود، حتي اگر مرد چنين احساسي نداشته باشد، انزال مرد، زودرس بوده و بايد بررسي شود. به عبارتي اگر انزال مردي پس از 8 دقيقه صورت گيرد و همسرش در عرض 5 دقيقه ارضا شود، انزال مرد به موقع بوده و زودرس محسوب نمي‌شود. در حالي كه اگر مردي حتي پس از 20 دقيقه فعاليت جنسي به انزال برسد ولي همسرش پس از 35 دقيقه ارضا شود، انزال مرد زودرس در نظر گرفته مي‌شود
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  مجموعه نظرات در باره تعریف انزال زودرس

  یک تعریف از انزال:
  ....پژوهشگرانى كه بر روى اين بيمارى كار مى كنند، اعلام كردند كه مى توانند اين اختلال را تعريف كنند. به گفته آنها انزال در اين بيماران در كمتر از ۸/۱ دقيقه از شروع مقاربت صورت مى گيرد در حالى كه در اغلب افراد طبيعى اين زمان ۳/۷ دقيقه يا بيشتر است....

  نظر یکی از کاربران ایران سلامت در باره زود انزالی:

  اما اون مردي در سكس موفق هست كه همه مقدمات مثل نوازش و .... را راعايت كند تا زمان زمان انزال به ارگاسم زن نزديك باشد. سكس بعضي افراد 1 ساالي 2 ساعت طول ميكشه ولي ازاين يكي دو ساعت فقط 30 ثانيه به دخول مرد ميرسه. اينجاست كه ديگه چيزي به اسم زود انزالي وجود نداره و زن هم راضيه. بعضي تا سكس را شروع ميكنند ميرند سراغ اصل كار و رو هم رفته 10 دقيقه هم طول نميكشه . خوب معلومه كه با 10 دقيقه زن ارضاء نميشه. شما ميتوانيد با نوازش -سكس دهاني و ... زن را به ارگاسم برسونيد. اين كارها نه تنها حرارت آلت تناسلي را پايين مياره(منظورم از حرارت هيجان است) بلكه اگه باز هم زود انزال بشه زن ناراضي نيست.چون ارضاء شده.


  زودانزالی يا انزال زودرس به حالتی گفته می شود که فرد زودتر از زمانی که می خواهد به انزال برسد و يا اينکه به حدی زود به انزال برسد که شريک جنسی اش از ارتباط جنسی لذت کافی نبرد. البته بايد انتظارات واقع گرايانه باشند. اين تعريفی است که مورد تاييد اکثر متخصصين علم مسائل جنسی يا سکسولوژی است


  زمان استاندارد برای به انزال رسيدن چيست؟

  زمان استانداردی برای رسيدن به انزال در نظر گرفته نشده با وجود اينکه بر طبق اکثريت افرادی که در مطالعات شرکت داشته اند يک سری زمانهايی پيشنهاد شده اما هيچ کدام قطعی نيستند چون اين زمان بسته به نظر و رضايت افراد از رابطه جنسی شان از هر زوج تا زوج ديگر متفاوت است. اما پيشنهاد شده که اگر در ۵۰% يا بيشتر موارد ارتباط جنسی انزال زمانی اتفاق افتاد که فرد و يا شريک جنسی اش راضی نبودند يعنی فرد مشکوک به اين اختلال هست و می شود مورد تشخيص و درمان قرارش داد. در ضمن اين مهم است که اول ببينيد کی بود که متوجه شديد که اين اختلال را داريد و از کجا متوجه شديد. آيا خودتان ناراحتيد؟ شريک جنسی تان از طريق دخول ارضا نميشود و يا از جايی يا کسی شنيديد که مثلا اگر رابطه جنسی زير ۱۰ دقيقه باشد يعنی مشکل داريد؟ معمولا جزو سنجش های اوليه ای که برای تشخيص و درمان اين اختلال انجام ميشود گرفتن شرح حال دقيق فرد و شريک جنسی اش (هر دو با هم ) است چون رابطه زوجها در ايجاد و يا دامن زدن به اين مشکل نقش بسزايی دارد.

  نشانه ی اصلی انزال زودرس، انزالی غیر قابل کنترل است که قبل از نزدیکی و انجام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسیار کمی پس از آن اتفاق بیفتد. این انزال با میزان تحریک کم و خلاف میل فرد انجام گیرد.

  انزال زود رس چیست؟
  انـزال زود رس بـه انـزالی غیر قابل کنترل گفته می شود که قـبـل از نـزدیـکـی و انـجـام رابطه ی جنسی و یا مدت زمان بسـیـار کـمـی پـس از آن بـا میزان تحریک کم و خلاف میل فـرد انـجـام گیـرد. ایـن مسئـلـه مـی تـواند بـاعث نارضایتی جـنسـی در هـر دو طــرف شـده و اضـطـراب نـاشـی از ایـن مشـکـل را بیشـتـر کنـد. انـزال زود رس یکی از متداول ترین نـارسایی های جنسی در مردان می باشد و ممکن است برای هر مردی در بعضی مراحل زندگی رخ دهد. زود انزالی يا انزال سريع يکی از مشکلات شايع در مردان است تقريبا يک سوم از مردان دچار انزال زودرس می باشند تعريف کاملا مشخص از زود انزالی نمی توان کرد. انزال کمتر از يک تا دو دقيقه را انزال زودرس می نامند و يا در پنجاه درصد موارد مرد زودتر از زن ارضا شود مهم در اين زمينه احساس رضايت دو طرف پس از پايان نزديکی است بعضی از افراد با آن که طبيعی هستند انتظارات غيرطبيعی از نظر طول زمان نزديکی دارند.تعريف : هرگاه مرد زودتر از زن ارضا گردد و لو نيم ساعت به طول بينجامد گوييم اين پديده رخ داده است . اين بيماري در جامعه ما بسيار شايع شده است. در پي افزايش سن ازدواج و رواج پديده هايي همچون خود استمنا و ... باعث شده فرد آنقدر سكس حقيقي را در نظر خود بزرگ كند كه وقتي با آن مواجه ميشود قدرت كنترلي كمتري بر خود دارد فلذا زود ارضا ميشود...پژوهشگرانى كه بر روى اين بيمارى كار مى كنند، ماه گذشته اعلام كردند كه مى توانند اين اختلال را تعريف كنند. به گفته آنها انزال در اين بيماران در كمتر از ۸/۱ دقيقه از شروع مقاربت صورت مى گيرد در حالى كه در اغلب افراد طبيعى اين زمان ۳/۷ دقيقه يا بيشتر است.

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  بطور طبيعي مدت زمان لازم براي اينكه يك مرد به ارگاسم برسد بين3 تا 10دقيقه (بسته به سن و شرايط جسمي فرد)متغير و بطور متوسط 5 دقيقه براي مردان جوان است.
  هر چند بيشتر آقايان تمايل دارند مدت زمان بيشتري تا رسيدن به ارگاسم داشته باشند ولي زمان ارگاسم اصلا مهم نبوده و كيفيت ارگاسم بويژه همزماني ارگاسم طرفين از اهميت برخوردار است.

  اگر شما پيش از خانمتان ارضا بشويد و يا به انزال برسيد لزوما دچار اختلال انزال زودرس نيستيد و ميتوانيد با رعايت نکاتی که گفتم مسئله رضا نشدن خانم را تا حد زيادی حل کنيد. و حتی اگر دچار انزال زودرس هستيد در کنار انجام دادن تمرين هايی برای رفع اختلالتان با کامل کردن چرخه هر دو نفرتان مقدار زيادی از تنش رابطه جنسی تا کم می شود بدليل اينکه معمولا زمان انزال زمانی اهميت پيدا می کند که يکی از طرفين رضايت جنسی نداشته باشد. برانگيخته شدن و بعد به ارگاسم نرسيدن ميتواند هر يک از طرفين را عصبی کند و به مرور زمان از برقراری رابطه جنسی سرد کند.

  به نقل از بی بی سی

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت