Detroit News: اداره نظارت بر غذا و داروي ايالات‌متحده اعلام کرد برخلاف ادعا و يا تبليغاتي که شرکت‌هاي توليدکننده و فروشندگان در مورد 100 درصد طبيعي بودن برخي اقلام از قرص‌هاي تقويت‌ قواي جنسي دارند شواهدي موجود است که نشان مي‌دهد اين قرص‌ها و داروها 100 درصد طبيعي نبوده و بسياري از آنها حاوي مقادير قابل‌توجهي از ترکيبات واياگرا هستند.

اين اداره تاکيد کرده است به همين دليل داروهاي مزبور مي‌توانند مضر بوده و بنابراين مصرف‌کنندگان بايد احتياط لازم را مدنظر قرار دهند. بررسي‌هاي اخير اداره نظارت بر غذا و داروي ايالات‌متحده روي اين اقلام به ظاهر طبيعي و غيردارويي در پي شکايت يک مصرف‌کننده آمريکايي و مراجعه وي به اين اداره صورت گرفته است. اين مصرف‌کننده از قرصي که تحت عنوان «Stift nights» فروخته شده بود استفاده مي‌کرده که طبق بررسي‌ اداره نظارت بر غذا و دارو حاوي ماده‌اي شيميايي به نام سولفوايلدنافيل (Solfoaildenafil) است که شبيه محتويات داروي واياگرا عمل مي‌کند.
اين دارو با ادعاي 100 درصد طبيعي و بي‌خطر بودن با تبليغات گسترده اينترنتي فروش وسيعي در بين مردم دارد و در بسته 12 تايي آنها که به شکل کپسول‌هاي خوراکي است با قيمت 27 دلار به فروش مي‌رسد. اداره مزبور اعلام کرده است اين کپسول‌هاي قرمز رنگ مي‌توانند با متابوليسم ترکيبات نيترات مداخله کرده و به طور خطرناک با افت فشارخون مصرف‌کننده همراه شوند. به همين دليل به مبتلايان با بيماري‌هاي قلب و عروق توصيه شده است آنها را با احتياط مصرف نمايند و در مورد آنها حتما با پزشک خود مشورت نمايند