جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: دارونما ها (placebo)

 1. #1
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض دارونما ها (placebo)

  پلاسبو دارویی کاذب یا بی اثر و یا ماده ای بی اثری که به عنوان دارو تجویز می شود. دارویی که بیمار به کاذب بودن آن آگاهی ندارد

  تاثیر دارونما گاهی شفا بخش تر از داروی واقعی است! هر چقدر باور بیمار به دارونما و پزشک بیشتر باشد، تاثیر آن افزون تر است. برای نمونه داروی با نسخه تاثیر بیشتری از داروی بدون نسخه دارد. تزریق دارو نما موثرتر از قرص دارونما است. گفته می شود ویزیت گرانتر تاثیر پلاسبو دارد. تاثیر دارونما به حدی است که بیماری سرطانی را معالجه کرده است پرتو درمانی، انرژی درمانی، بلوردرمانی، روح درمانی و ...... از این قماشند که بعضی از افراد باور دارند و احساس می کنند که بهبود پیدا کردند

  اثرات مثبت دارونما
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11607

  آثار درماني " دارو نماها " را نمي‌توان ناديده گرفت
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11608

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  يافته‌هاي تازه درباره اثر دارونما


  تحقيقات- همشهری آنلاین:
  یک بررسی جدید در مورد تاثیر دارونماها نشان می‌دهد، گرچه داروها ممکن است بیماران را علاج کنند، اما بیماران می‌توانند همچنین از گرمی و خردمندی دکترها برای معالجه هم سود ببرند.

  به گزارش خبرگزاری فرانسه دامسن فینیس از دانشگاه سیدنی و همکارانی بین‌المللی مقالات علمی درباره تاثیر دارونماها، یا قرص‌های دروغین که در آزمایش‌های کنترل‌شده مورد استفاده قرار می‌گیرند، از دهه 1700 مورد بازبینی قرار دادند.

  آنها دریافتند که دارونماها می‌توانند به خودی خود موثر باشند، بلکه طبابت کردن - حتی کاری به سادگی تجویز دارو برای بیمار- می‌تواند به طور مشابهی اثری تسکین‌دهنده داشته باشد.

  فینیس گفت: "اغلب افراد هنوز فکر می‌کنند که دارونما اثری دارد که در برخی از افراد هنگامی که داروی دروغین معمولا در هنگام بررسی کارآیی یک درمان جدید به آنها داده می‌شود، به وجود می‌آید."

  فینیس گفت این پژوهش که در ژورنال پزشکی لنست منتشر شده است، نشان داد درمان‌هایی که بر ذهن اثر می‌گذارند می‌تواند بالقوه سازوکارهای طبیعی بهبودی بدن را تقویت کند.

  "پژوهش ما نشان می‌دهد که اثرات دارونما می‌تواند یک در ویزیت معمول پزشکی در مورد طیف گسترده‌ای از مشکلات پزشکی رخ دهد- و این اثرات می‌تواند از لحاظ درمانی قدرتمند باشد."

  فینیس گفت برخی از بررسی‌ها نشان داده‌اند که بیمارانی که به آنها مسکن داده شده بود و بعد این دارو با دارونما جایگزین شده بود،‌ همچنان کاهش درد را گزارش می‌دادند،‌ و اسکن‌های مغزی هم گزارش آنها تایید می‌کرد.

  یک یافته دیگر این بود که بیماران از دریافت دارو از طریق تزریق بوسیله دکترشان بیشتر سود می‌بردند تا تزریق با یک پمپ کامپیوتری.

  فیینیس در این باره گفت: "لازم نیست شما یک قرص بی‌اثر به بیمارتان بدهید تا به اثر دارونما دست یابید" و افزود که محیط درمان نیز اغلب به همان اندازه مهم است.

  اما اگر اعتمادی به توانایی دکترتان برای کمک به خودتان نداشته باشید، چه اتقاقی رخ می‌دهد؟

  فینیس گفت: "به طور فرضی، شما ممکن است کمتر اثر دارونما سود ببرید."
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  دبير سمينار روش منطقي تجويز داروهاي مسکن:
  دارونماها تا 30 درصد در بهبود بيماري‌ها موثرند  دارونماها و عاداتي که برخي بيماران در بهبود درد يا بيماري خود به آنها اعتقاد دارند، از نظر برخي پزشکان مردود است. اين در حالي است که در بسياري از اين موارد دارونماها باعث بهبود درد يا بيماري در افراد مي‌شود.

  به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران، دکتر علي بيداري دبير سمينار و فوق تخصص روماتولوژي در حاشيه سخنراني خود در سمينار روش منطقي تجويز داروهاي مسکن گفت: بعضا بيماران به رفتارهايي مانند بستن دستبند يا استعمال ژل يا پمادي که به اعتقاد آنها موجب بهبود درد يا بيماريشان مي‌شود روي مي آورند و حتي با رضايت نسبي که از اين عادات دارند با پزشک معالج نيز مشورت مي‌کنند که اغلب پزشکان نيز با اين رفتارها و عادات مخالف بوده و بيمار را از استفاده از آنها منع مي کنند . اين در حالي است که ثابت شده همين دارونماها در 30 درصد از بيماران باعث بهبود درد و يا بيماري افراد مي‌شود.

  وي در پايان تاکيد کرد: پزشکان مانع اين اعتقادات نشوند و در کنار درمان به بيماران خود اجازه استفاده از اين دارونماها را بدهند که گاه همين دارونماها به تنهايي موجب درمان بيمار نيز شده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت