جام جم آنلاين: دكتر ابراهيم شيباني معاون غذا و داروي وزارت بهداشت از قرص استامينوفن كدئين به عنوان پرفروش‌ترين دارو در كشور نام برد.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت با اشاره به توليد 97 درصد داروهاي مصرفي كشور در داخل به مهر گفت: در حال حاضر تنها 3 درصد از داروهاي مصرفي وارد كشور مي‌‌شود.

اين اظهارات شيباني در حالي مطرح مي‌شود كه پيش از اين دكتر زالي قائم‌مقام سازمان نظام پزشكي ايران عنوان داشته بود كه چهار قلم داروي متداول كشور شامل دگزامتازون ، آموكسي‌سيلين ، قرص سرماخوردگي و استامينوفن است كه نرخ مجموع اين چهار قلم دارو بر اساس نسخ سال57، 2578 ريال بوده كه الان اين عدد حدود 390 تومان است.

معاون غذا و داروي وزارت بهداشت با عنوان اين مطلب كه قبل از انقلاب سهم داروهاي وارداتي مصرفي در كشور 75 درصد بوده است، بر ضرورت استفاده از داروهاي طبيعي تاكيد كرد و گفت: در حال حاضر 400 قلم داروي طبيعي و گياهي در ليست دارويي كشور وجود دارد.

شيباني از قرص استامينوفن كدئين به عنوان پرفروش‌ترين دارو در كشور نام برد و افزود: قرص آدلت‌كلد و آموكسي ‌سيلين از آنتي‌بيوتيك‌ها در رده‌هاي بعدي از پرفروش‌ترين داروها در كشور قرار دارند.