نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع
    سحر.ميم Guest

پیشفرض فرو رفتن ناخن در گوشت (مقالات)

حوالي عيد بود كه با برخورد كنار انگشت شصت پام با ميز دادم به هوا رفت و حس كردم كه درد شديدي ( بيشتر از درد برخورد ) تمام انگشتم رو فرا گرفته . وقتي به انگشتم نگاه كردن ديدم سمت راست اون كمي متورمه و وقتي بهش دست ميزدم درد نسبتا شديدي داشت . ناخونگير رو برداشتم و ناخونم رو از بيخ و بن گرفتم ... خصوصا سمت راست رو خيلي ديگه از كنار گرفتم جوري كه كمي ناخون رو از داخل گوشت در اوردم و گرفتم . با اين كار بلافاصله احساس كردم درد تا حد زيادي فروكش كرد . اين موضوع گذشت تا 3-4 هفته بعدش كه باز اون قسمت انگشتم حساس شد و باز من از بيخ ناخن رو گرفتم اينبار خيلي ناخن رو از كنار گرفتم و پايين رفتم و بازهم درد آروم شد ... و اين جريان ادامه داشت تا اينكه امشب كه ديگه درد منو كشته بود سعي كردم اينبار خودم ناخن رو كاملا از سمت راست از گوشت خارج كنم و بگيرم كه متوجه شدم از كنار ناخن يه چيزي شبيه ژله در حد سر سوزن اومد بيرون كه فكر كنم چرك بود و من غش كردم از ديدن اين صحنه و حالا با اين مقدمه مي خوام بپرسم

اين اتفاقي كه براي من رخ داده همون فرورفتن ناخن در گوشت پا هست ؟ يا اينكه به اصطلاح گوشه كردن ناخنه ؟
    و من براي معالجه به جراح عمومي بايد مراجعه كنم ؟

ميشه بفرماييد اصلا علت فرو رفتن ناخن در گوشت چي هست ؟

تشكر

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض

بله فرورفتن ناخن در انگشت هست. این مشکل رو هم پزشکان عمومی و هم جراحان عمومی به راحتی حل می کنند. بی حسی موضعی استفاده می کنند..پس از مدتی ناخن با فرم طبیعی رشد خواهد کرد...

فرو رفتن ناخن در گوشت
    http://www.iransalamat.com/index.php...sectionId=1006
    فرو رفتن‌ ناخن‌ پا در گوشت‌
    كوتاه كردن صحيح ناخن‌ها از فرو رفتن ناخن در پوست پيشگيري مي‌كند

علت فرو رفتن ناخن در گوشت چيست؟

ناخن برخي از افراد، مستعد فرو رفتن در گوشت مي باشد . اما علل اصلي آن شامل ناخن گرفتن غلط ، فشار روي ديواره ناخن توسط کفش تنگ يا انگشت مجاور ، و تجمع چرک و عرق مي باشد . هنگام گرفتن ناخن ، کناره هاي آن بايد به قدر کافي بلند باشد . اگر ناخن خيلي کوتاه گرفته شود گوشه تيز ناخن در مجاورت چين پوستي قرار مي گيرد و بويژه اگر فشار موضعي هم بر ان وارد آيد ، ممکن است به درون پوست فرو رود ، اين محيط در حضور چرک و عرق مستعد ابتلا به عفونت مي باشد . علائم باليني : ضايعه مي تواند در کناره داخلي يا خارجي ( شايعتر ) ناخن يا هر دو طرف ايجاد شود ، درد در قسمت قدامي کناره گرفتار ناخن وجود دارد . د رمعاينه، پوست ملتهب و قرمز بوده و ممکن است ترشحات چرکي در محل فرو رفتن ناخن ديده شود. درمان ناخن فرو رفته چگونه است ؟ در موارد خفيف گاز آغشته به الکل را دو بار در روز گوشه هاي ناخن مي برند و به ناخن اجازه مي دهند تا زمان بيرون آمدن کناره هاي آن از چين هاي پوستي رشد کند . در موارد مزمن توصيه به جراحي نمي شود . در اين هنگام پزشکان اقدام به برداشتن ناخن مي نمايند
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0