انجمن قلب آمريكا نسبت به خطر جراحي در افراد چاق هشدار داد.

به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، متخصصان مركز مشاوره علمي انجمن قلب آمريكا اعلام كردند: افراد بسيار چاق كه تحت عمل جراحي قرار مي‌گيرند به ميزان زيادي در معرض خطر ابتلا به مشكلات قلبي، عفونتهاي زخمي و ناراحتي‌هاي ديگر هستند و اغلب به زمان بيشتري براي بستري بدون در بيمارستان نياز دارند.

بر اساس اين گزارش، در يك تحقيق جديد گروه زيادي از متخصصان قلب، جراحان، متخصصان بيهوشي و ديگر پرسنل مراقبت‌هاي بهداشتي درصد خطراتي را كه در پي جراحي متوجه افراد چاق مي‌شود بويژه مشكلات و خطرات قلبي را مورد ارزيابي و بررسي قرار دادند.

آمارها نشان مي‌د‌هد كه حدود 3 تا 4 درصد از مردم آمريكا دچار چاقي شديد هستند؛ به طوري كه شاخص توده بدني آنها 40 يا حتي بيشتر است. افرادي كه بيش از حد چاق هستند اغلب با مشكلاتي كه ناشي از اين چاقي شديد است مواجه مي‌شوند و در نتيجه نياز به جراحي پيدا مي‌كنند. اين مشكلات شامل نارسايي قلبي، تنگ شدن سرخرگها، افزايش فشار خون، اختلال در ضربان قلب، سابقه تشكيل لخته‌هاي خوني، ضعف تناسب عروق تنفسي و وقفه تنفسي در هنگام خواب هستند.

به اين ترتيب جراحي اين افراد بسيار چاق اغلب با دشواري‌هاي خاص و خطرناكي همراه مي‌شود و به همين دليل متخصصان توصيه مي‌كنند كه قبل از هر نوع جراحي روي اين افراد بايد اين افراد به طور جدي و پيگير تلاش كنند كه در الگوي زندگي خود تغييرات سالم ايجاد كنند تا قبل از جراحي تا حدي سلامتي يافته و آماده‌تر باشند.