جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: زندگی در کنار بزرگراه ها و سلامتی ما(اخبار و گزارشات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض زندگی در کنار بزرگراه ها و سلامتی ما(اخبار و گزارشات)

  اتوبان احتمال ابتلاي كودكان را به اوتيسم افزايش مي‌دهد

  سلامتيران: تحقيقات اخير پژوهشگران آمريكايي نشان داده بين آلودگي هوا و ابتلا به اوتيسم رابطه مستقيمي وجود دارد. به گفته محققان، احتمال دارد كودكاني كه در 300 متري اتوبان‌ها به دنيا مي‌آيند 2 برابر بيش از ديگران به اوتيسم مبتلا شوند. دليل اين موضوع نيز، آلودگي هوا و زياد بودن ذرات ريز در هواي نزديك اتوبان‌هاست. گفتني است كه از هر110 كودك در دنيا يك نفر به اوتيسم مبتلاست. بيماران اوتيسم معمولا در برقراري ارتباط با ديگران مشكل دارند و از نظر اجتماعي موفق نيستند. نشانه‌هاي اين بيماري در 3 سالگي نمايان مي‌شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  کودکان ساکن اطراف بزرگراه‌‌‌‌‌‌‌‌‌ها و خطوط آهن بيشتر آسم مي‌گيرند

  واحد مرکزي خبر: پژوهشگران آمريکايي اعلام کردند آلودگي ناشي از تردد خودروها و قطارها، خطر ابتلا به تنگي نفس و آسم را در کودکان افزايش مي‌دهد. پژوهشگران کلينيک پزشکي مايو در روچستر مينه سوتا اعلام کردند نتايج تازه‌ترين مطالعات آنان نشان مي‌دهد کودکاني که نزديک بزرگراه‌هاي اصلي يا تقاطع‌هاي راه‌آهن زندگي مي‌کنند، ‌در مقايسه با ديگر کودکان بيشتر در معرض ابتلا به تنگي نفس و آسم قرار دارند.

  به گزارش يونايتدپرس، بررسي‌ها روي سه هزار و نهصد کودک که بين سال‌هاي 1976 تا 1979 در اين ايالت متولد شده‌اند نشان داده است، خطر ابتلا به آسم در ميان کودکان ساکن حاشيه بزرگراه‌هاي پر تردد و خطوط راه‌آهن، حدود 40 تا 70 درصد افزايش مي‌يابد. از اين تعداد، يک هزار و نهصد کودک ساکن نواحي اطراف بزرگراه‌ها و خطوط آهن بوده‌اند که 4/6 درصد آنان به آسم مبتلا شده‌اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  شلوغي خيابان باعث تنش و عصبانيت مي‌شود


  محققان اعلام کردند، قرار گرفتن بيش از حد در کنار خيابان هاي شلوغ مي تواند به عصباني شدن و تنش بيش از حد بيانجامد که خطراتي را براي سلامتي افراد ايجاد مي‌کند.

  به گزارش سرويس علمي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا) واحد علوم پزشکي ايران؛ براساس اين گزارش صداي موتور وسايل نقليه و صداي گوش خراش ترمز آنها عواملي هستند که مي توانند خطر توسعه تنش بالا و عصبانيت را در افراد افزايش دهند.

  براين اساس محققان اطلاعات به دست آمده از 24 هزار و 238 نفر بين 11 تا 80 سال که در معرض صداي خيابان هاي شلوغ قرار داشتند را آناليز کردند.

  در اين مطالعه مشخص شد خطر افزايش فشار خون تا 25 درصد براي افرادي که روزانه در معرض اين شلوغي ها با اندازه متوسط 60 دسي بل هستند، وجود دارد و اين در حالي است که اين افزايش براي صداهاي بالاي 64 دسي بل تا 90 درصد بالا مي رود.

  در اين مطالعه محققان مواردي مانند سطوح ترافيک، محدوديت سرعت و فاصله ساختمان‌ها از جاده ها را نيز مدنظر قرار دادند.

  براساس اين گزارش محققان اعلام کردند عوامل ذکر شده موجب افزايش فشار خون و در نتيجه افزايش تنش در افراد مي شوند که مي تواند به بيماري هاي قلبي نيز منجر شود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نفس تنگي و خس خس سينه نیز جزء عوارض زندگی در خیابان های شلوغ است

  خانه‌اي که کنار خيابان پر رفت و آمد شهر ساخته شده، فقط به خاطر شلوغي و سروصدايش آزاردهنده نيست، محققان مي‌گويند اگر در چنين خانه‌اي زندگي مي‌کنيد، ممکن است نفس هم کم بياوريد.

  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رویترز ، مطالعه اخير محققان سوئيسي نشان مي‌دهد در ‌اين خانه‌ها ممکن است به نفس تنگي و خس خس سينه مبتلا شويد.

  پژوهشگران دانشگاه بازل براي بررسي اثر آلودگي هوا در‌اين خانه‌ها، در مرحله اول کارشان در سال ۱۹۹۱بيش از ۹۶۰۰ نفر را که بين ۱۸ تا ۶۰ سال سن داشتند، به طور تصادفي انتخاب کردند.

  در مرحله بعد و در سال ۲۰۰۲، حدود ۸۰۰۰ نفر از آنها قبول کردند در مطالعه شرکت کنند.

  مقايسه وضعيت تنفسي آنها در ‌اين دو مرحله نشان داد هر ۵۰۰ متري که خانه فرد به خيابان اصلي نزديک مي‌شود، ۱۳ درصد خطر بروز ناراحتي‌هاي تنفسي در او بيشتر مي‌شود.

  افرادي که خانه آنها در ۲۰ متري يک خيابان اصلي بود، ۱۵ درصد بيشتر از بقيه خلط دستگاه تنفسي داشتند و ۲۳ درصد بيشتر دچار خس خس مي‌شدند.

  نکته جالب در گزارش ‌اين محققان که در نشريه اپيدميولوژي آمريکا چاپ شده آن است که مردان و نيز افراد سيگاري بيشتر از بقيه در معرض خطر بيماري‌هاي تنفسي ناشي از آلودگي هوا بودند.

  ديگر ‌اين که در سال ۱۹۹۱ مردم بيشتر از سال ۲۰۰۲ از آلودگي هوا دچار مشکل تنفسي مي‌شدند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  هر چه دورتر، سالم‌تر  سلامتيران: به گفته محققان دانشگاه كاليفرنيا، زندگي نزديك آزادراه‌ها با خطر بيماري‌هاي ريوي در كودكان همراه است. به گزارش healthday، اين محققان دريافتند رشد ريه‌ها در كودكاني كه در فاصله 500 متري از آزادراه ها زندگي مي‌كردند به طور واضح كمتر از كودكاني بود كه در فاصله هزار و 500 متري و يا بيشتر زندگي مي‌كردند. كودكاني كه دوران رشد و نمو خود را در نزديك آزادراه‌ها مي‌گذرانند بيشتر از ساير كودكان هنگام رشد و تكامل ريه دچار نقايص تكاملي ريوي مي‌شوند. اين حالت مي‌تواند احتمال بيماري ريوي شديد و جدي را در دوران بزرگسالي افزايش دهد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  زندگي در محيطهاي شلوغ، باعث كاهش قدرت تمركز مي‌شود

  زندگي در محيطهاي شلوغ و آلودگي صوتي قدرت تمركز را كم مي‌كند و به زبان ساده‌تر افراد را كمي گيج مي‌كند.

  به گزارش روز چهارشنبه پايگاه اينترنتي دويچه‌وله (راديو آلمان)، قدرت شنوايي در طول مدت تكامل انسان به عنوان اندامي هشداردهنده تحول پيدا كرده تا هنگام بروز خطرات احتمالي مانند يك اخطاردهنده ، اطلاع رساني كند.

  حتي وقتي كه خطر در معرض ديد چشم‌ها قرار ندارد و يا در شب وقتي كه در خواب هستيم، اين سيستم به طور ‪ ۲۴‬ساعته فعال است و ما را از اوضاع اطرافمان مطلع مي‌كند.

  شايد به همين علت پيام‌هاي ارسالي از گوش‌ها سريع تر از پيام‌هاي ارسال شده از چشم‌ها به مغز مي‌رسند، اما اين پروسه بدان معناست كه هر شلوغي و سروصداي غيرمنتظره با تحريك يكباره شنوايي، بدن ما را در حالت اخطار و آماده‌باش قرار مي‌دهد.

  با اين تحريك بدن مي‌خواهد به صورتي مناسب عكس‌العمل نشان بدهد و اين تحريك كه موجب ترشح هورمون‌هايي مانند "آدرنالين" مي‌شود، بدن را ناخودآگاه به حالت آماده‌باش براي فرار و يا حمله درمي‌آورد.

  در اين ميان كيفيت صدا هم نقش مهمي بازي مي‌كند، در واقع كيفيت صداست كه قدرت تحليل و درك آن را مقدور مي‌كند و يكي از نكات منفي در پروسه پردازش و درك اصوات شنيده شده انعكاس صداست و در اين حالت تحليل شنيده‌ها پيچيده مي‌شود و فرد نياز به تمركز بيشتري پيدا مي‌كند.

  مثلا بسياري از سالن‌هاي سخنراني از نظر ساختماني استاندارد نيستند و كيفيت صدا تا حد زيادي در آنها كاهش پيدا مي‌كند، البته اين مشكلي است كه در كلاسهاي درس نيز نمايان است.

  رويهم رفته زندگي در محيطهاي شلوغ و آلودگي صوتي قدرت تمركز را كم مي‌كند، به زبان ساده‌تر كمي گيجمان مي‌كند و شايد بد نباشد هر از گاهي در محيطي آرام و ساكت و دور از هياهو به سر بريم.

  اما اينطور به نظر مي‌رسد كه سكوت هم آزارمان مي‌دهد و شايد به اين هياهو عادت كرده‌ايم و دستكم بچه‌هاي نسل جديد كه كمي تغيير كرده‌اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت