نمایش نتایج 1 تا 1 از 1 مجموع
 1. #1
  jafar.pakniyat آفلاین است عضو دائمی
  تاریخ عضویت
  Jan 2011
  ارسالها
  37

  پیشفرض با 27 روش، حیوانات خانگی می توانند به سلامت شما بهبود بخشند

  با 27 روش، حیوانات خانگی می توانند به سلامت شما بهبود بخشند

  مطالب این مقاله ترجمه مقاله ای از سایت webmd است که بطور عکس به همراه مطلب است.از کاربران علاقه مند این مطلب دعوت می شود این لینک را باز کنند
  http://pets.webmd.com/slideshow-pets...ve-your-health

  عکس هایش را ببینند شماره مطلب را در نظر بگیرند و برای متن ترجمه شده آن به متون ما توجه کنند
  1
  با حیوانات خود تندرست بمانید
  بیشتر صاحبان حیوانات خانگی نیازی به یادآوری ندارند. حیوانات باعث میشوند تا افراد احساس خوبی داشته باشند. اما ما میخواهیم فراتر از احساس لذتی صحبت کنیم که برای اطرافیان خود دارند. حیوان مورد علاقه شما می تواند به شما سلامتی ببخشد وکمک کند تا این سلامتی ادامه داشته باشد. ممکن است فقط به چند طریقی که یک حیوان خانگی میتواند سلامت شما را بهبود ببخشد، شگفت زده شوید.

  2
  حیوانات خانگی افزایش دهنده های خلق طبیعی هستند
  فقط 15 تا 30 دقیقه طول می کشد تا با سگ یا گربه بودن یا تماشای شنای ماهی باعث شود، کمتر احساس اضطراب و استرس داشته باشید. در واقع در طول زمان تغییرات خلق و خوی، تغییرات فیزیکی هم در بدن انجام میشود. سطح کورتیزول ، یعنی هورمونی که با استرس مرتبط است ، کاهش میابد. و تولید سروتونین ، ماده شیمیایی مهم در ارتباط با آرامش نیز افزایش می یابد. کاهش استرس موجب حفظ بدن شما از فرسودگی زیاد میشود.

  3
  تحت کنترل داشتن فشار خون
  شما هنوز هم باید مواظب وزن خود باشید و ورزش کنید. اما داشتن یک حیوان خانگی می تواند کمک کند تا فشار خون خود را مدیریت کنید. در یک مطالعه از 240 زن و شوهر ، صاحبان حیوانات خانگی فشار خون پائین تر و ضربان قلب پائین تری در حال استراحت نسبت به افراد بدون حیوان خانگی داشتند. این موضوع چه در هنگام آزمایش استراحت و چه تحت استرس، درست بود. و مطالعه دیگری نشان داد که کودکان مبتلا به فشار خون بالا، هنگام بازی با سگ خود، واقعا فشار خونشان پائین می آید.

  4
  کمک برای پایین آوردن کلسترول خون
  برای مدیریت کلسترول ، پزشکان هنوز هم توصیه می کنند که به دنبال دستورالعمل های مربوط به رژیم غذایی ، ورزش ، و دارو باشید. اما داشتن یک حیوان خانگی به طور بالقوه، جلوگیری از خطرات ناشی از کلسترول را آسان میکند. محققان خاطر نشان کرده اند افرادیکه حیوانات خانگی دارند، در مقایسه با افرادی که ندارند، سطح کلسترول و تری گلیسیرید پائین تری دارند. به هر حال ، این موضوع را می توان به عوامل شیوه زندگی صاحبان حیوان خانگی نسبت داد.

  5
  گربه ها و سگ برای قلب مفید هستند
  تحقیقات، منافع دراز مدتی را از داشتن یک گربه از جمله حفاظت از قلب افراد، نشان داده است. بیش از 20 سال از یک مطالعه نشان داده است، افرادی که هرگز مالک گربه ای نبوده اند، نسبت به افرادی که گربه داشته اند، 40 درصد بیشتر احتمال ابتلا به مرگ ناشی از حمله قلبی دارند. مطالعه دیگری نشان داد که صاحبان سگ، یک سال پس از حمله قلبی خود، به میزان قابل توجهی حیات بهتری داشته اند. به طور کلی ، صاحبان حیوانات خانگی در معرض خطر مرگ کمتری در اثر ابتلا به بیماریهای قلبی هستند، از جمله نارسایی قلبی.

  6
  حیوانات خانگی و جانوران و مبارزه با افسردگی
  متخصصین پی برده اند که یک حیوان خانگی را به عنوان راهی برای مقابله با دوره نقاهت بعد از افسردگی تجویز کنند. هیچ کس شما را بدون قید و شرط، بیش از حیوان خانگی دوست ندارد. و حیوان خانگی تا هر زمانی که شما بخواهید صحبت کنید، گوش میدهد. نگهداری گربه یا سگ است اثر آرامبخشی دارد. و مراقبت از حیوان خانگی مانند راه رفتن با آن ، نظافت آن ، بازی کردن با آن ، کمک می کند تا احساس بهتری نسبت به نحوه سپری کردن اوقات خود داشته باشید.

  7
  تناسب اندام بهتر
  افرادی که سگ دارند نسبت به افرادی که ندارند، تمایل به فعالیت بدنی بیشتری دارند و کمتر چاق هستند. روزانه 30 دقیقه بردن سگ برای پیاده روی، شما را متحرک و تضمین میکند که کمترین توصیه ها را برای فعالیت جسمی سالم داشته باشید. 2 تا 15 دقیقه پیاده روی ، یکی در صبح و یکی در شب ، همان کار را انجام میدهد. و پس از آن ، فقط بازی واکشی(برو بیار) در حیاط با سگ باعث خواهد شد تا استفاده مفیدی ببرید.

  8
  بدن حیوان خانگی خود را ورزیده کنید
  اگر شما با حیوان خانگی خود ورزش میکنید، هر دوی شما بهره مند میشوید. نور یک چراغ قوه را روی دیوار بیاندازید یا در حالی که حرکات ایروبیک انجام میدهید، ریسمانی را بحرکت درآورید. گربه شما برای گرفتن نور، تمرین سالمی را انجام خواهد داد، و به شما این امکان را میدهد که کاملا سرگرم شوید. بعضی از افراد ترجیح میدهند هنگام تمرینات وزنه، از گربه خود به جای دمبل استفاده کنند. و در سراسر کشور ، کلاس های یوگا برای افراد و سگها وجود دارد که به آن دوگا گفته میشود. اگر برنامه های مشابه در منطقه شما وجود دارد، با ورزشگاه های محلی و یا دام پزشک خود تماس بگیرید.

  9
  سکته کمتر در میان صاحبان گربه
  پژوهشگران مطمئن نیستند که چرا. اما صاحبان گربه نسبت به افرادی که گربه ندارد، سکته کمتری دارند. این تا حدی به علت اثرات داشتن حیوان خانگی است که میتواند در رابطه فرد وجود داشته باشد. اما محققان بر این باورند که گربه ها ممکن است اثر آرامبخش بیشتری نسبت به حیوانات دیگر روی صاحبان خود داشته باشند. این امر ممکن است چیزی برای انجام شخصیت صاحب گربه داشته باشد. گربه ها اغلب روی علائق صاحب خود تمرکز میکنند، که آنها را از نگرانی های پر تنش دیگر جدا میکند.

  10
  تعامل بیشتر، جدائی کمتر
  یک راه حل برای سالم ماندن ذهن، مشغول بودن با دیگران است. و صاحبان حیوانات خانگی برای صحبت کردن با دیگر صاحبان حیوانات خانگی انگیزه دارند. سگ میزبان هم صحبتی است. مردم ، وقتی که ببینند شما با حیوانتان در حال راه رفتن هستید، خصوصا افرادی که سگ بهمراه دارند، توقف کرده و با شما هم صحبت خواهند شد. بازدید از پارک سگ، به شما اجازه می دهد تا با دیگر صاحبان سگها معاشرت داشته باشید در حالی که سگ شما نیز با دیگر سگها معاشرت میکند.

  11
  آلرژی کمتر، ایمنی قوی تر
  محققان خاطر نشان کرده اند هنگامی که کودکان درخانه ای با یک سگ یا گربه بزرگ میشوند، احتمال ابتلا به آلرژی در آنها کمتر است. این برای کودکانی که در مزرعه با حیوانات زیادی زندگی می کنند نیز صادق است. به علاوه ، بالا بودن سطح مواد شیمیایی خاص سیستم ایمنی بدن، نشانگر یک سیستم فعال سازی ایمنی بدن قوی است که به افراد کمک میکند تا هنگامیکه مسن تر میشوند، سالم باشند.

  12
  گربه ها و پیشگیری از آسم
  به نظر میرسد دور از عقل باشد. آلرژی حیوانات خانگی یکی از متداول ترین محرکهای آسم است. اما محققان، اثرات داشتن گربه در خانه را برای نوزادانی که در معرض خطر آسم هستند، مورد مطالعه قرار داده اند. اما چیزی که آنها پی بردند این بود که ، آن کودکان پس از بزرگ شدن احتمال ابتلا به آسم در آنها کمتر است. یک استثناء وجود دارد. کودکانی که مادران آنها به گربه آلرژی دارد، در مواجهه اولیه با گربه، سه برابر بیشتر احتمال ابتلا به آسم دارند.

  13
  زنگ هشدار برای چاشت
  در افراد مبتلا به دیابت ، افت ناگهانی سطح قند خون می تواند بسیار جدی باشد. بعضی از سگها می توانند قبل از افت خطر ناک، به صاحب خود هشدار بدهند. ممکن است آنها به تغییرات شیمیایی بدن که بصورت بو به بیرون نفوذ میکند، واکنش نشان دهند. این هشدار به مالک حیوان میگوید که برای جلوگیری از یک اتفاق ، وقت خوردن یک غذای سبک است. در حدود یک سوم از سگهائی که با افراد مبتلا به دیابت زندگی میکنند این توانایی را دارند. سگهای افراد مبتلا به دیابت، برای کمک به مردم بیشتر، سگهای بیشتری را آموزش میدهند.

  14
  کار کردن با یک مشاور
  برخی از درمانگران سلامت روان، برای درمان از سگ استفاده میکنند. ممکن است یک سگ در مطب کمک کند تا فرد بیشتر احساس راحتی داشته باشد. اما این موضوع فراگیر نیست. سخن گفتن با یک سگ و یا در مورد سگ ممکن است آشکار کند که چه چیزی واقعا در ذهن بیمار است. یک درمانگر در مورد یک زن و شوهر میگوید که در مطب او شروع به مجادله کردند. سگ ، که معمولا در طول جلسه فقط میخوابید ، بلند شد و می خواست بیرون برود. او با استفاده از این حرکت میخواست به آن زوج کمک کند تا ببینند که چگونه دعوای آنها دیگران را تحت تاثیر قرار میدهد، به ویژه فرزندان آنها.

  15
  همدم در مراقبت بهتر از سرطان
  گربه و سگ هر دو سرطان میگیرند ، و هر دو از پژوهش در سرطان انسان بهره مند میشوند. اما بیشتر و بیشتر عکس آن صادق است. انسانها از پژوهش در زمینه سرطان بهره میبرند. سگ ها و گربه ها می توانند مبتلا به همان سرطان هائی شوند که انسانها میشوند. به عنوان مثال ، مطالعات سرطان پروستات در سگ منجر به درک بهتری از نحوه رشد آن در مردان مسن میشود. و جلوگیری از سرطان در حیوانات خانگی می تواند به استراتژی های جدیدی برای پیشگیری از صاحبان آنها منجر شود.

  16
  غلبه بر محدودیت های ADHD (اختلال کمبود توجه همراه با بیش فعالی)
  کودکان و نوجوانان مبتلا به این اختلال می توانند با نگهداری حیوانات خانگی بهره ببرند. در اختیار گرفتن وظیفه برنامه مراقبت از حیوان خانگی به کودک کمک می کند تا برنامه ریزی و مسئولیت پذیری را یاد بگیرد. حیوانات خانگی نیاز به بازی دارند و بازی با حیوان خانگی روشی است بسیار عالی برای آزاد شدن انرژی اضافی. این یعنی بخواب رفتن راحت تر در هنگام خواب. و از آنجایی که پیوند میان حیوان و کودک عشق بی قید و شرط است ، حیوانات خانگی به کودکان ADHD به یادگیری در مورد اعتماد به نفس کمک میکنند.

  17
  اوتیسم : توجه به حواس
  مسائل حسی در میان کودکان مبتلا به اوتیسم شایع است. فعالیت هایی یکپارچه حسی برای کمک به تعدیل آنها طراحی شده اند ، برای مثال ، در این روش چیزی برای حس کردن پوست آنها قرار داده میشود. یا ممکن است نحوه واکنش آنها به بوی خاص یا صداها باشد. بعضی اوقات سگ و اسب در این فعالیت ها گنجانده میشود. کودکان به طور معمول رابطه با حیوانات را ایمن خواهند یافت. و حیوانات به راحتی به کودکان مبتلا به اوتیسم توجه میکنند.

  18
  استخوان های قوی تری میخواهید؟ با سگ راه بروید
  استخوان های قوی ، بهترین دفاع شما در برابر پوکی استخوان و شکستگی های دردناک است. قدم زدن با سگ خود، به امر کمک می کند. این یک ورزش تحمل وزن است که استخوانها و عضلات اطراف آنها را تقویت میکند. همچنین اجازه می دهد تا اوقاتی را در مقابل نور خورشید صرف کنید، که تامین کننده ویتامین دی است. اگر شما مبتلا به پوکی استخوان هستید، حتما شما را در مقابل تحلیل رفتن محافظت میکند. از یک قلاده کوتاه استفاده کنید که درهم گره نخورد. و با سگی که دوست دارد به روی شما بپرد وتعادل شما را از بین ببرد، قدم نزنید.

  19
  انجام کشش با گربه
  اگر آرتروز دارید، می دانید که کشش برای آن مهم است. همچنین می دانید که پی بردن به میزان کشش کافی، سخت است. مقاله ای بنام "آرتریت امروز" به صاحبان گربه توصیه می کند که از گربه خود سرمشق بگیرند. ببینید چند بار در روز کشش انجام میدهد، و چه زمانی این کار را انجام میدهد، شما هم آن را انجام دهید. اگر می توانید ، روی زمین قرار بگیرید و حرکات مشابه آن را انجام دهید. اگر روی زمین نمی توانید، روی صندلی بنشینید و بالا تنه خود را در یک خط راست، کشش دهید.

  20
  مدیریت آرتروز با یکدیگر
  اگر سگ شما آرتروز دارد، می توانید برای تلاش در مدیریت کردن او به مدیریت خودتان نیز کمک کنید. وقتی که برای دامپزشکی وقت ملاقات دارید، برای دکتر خود نیز وقت بگیرید. ورزش منظم برای هر دو شما مهم است، پس با سگ خود پیاده روی کنید. داروهای خود را در محلی نگه داری کنید که داروهای سگ را نگه میدارید. به این ترتیب هنگامیکه آنها را میبینید، داروهای سگ را نیز میبینید. و اگر می توانید ، هماهنگ کنید که داروها را در یک زمان استفاده کنید.

  21
  برگشت به زین
  برخی از برنامه های توانبخشی در بیماران سکته مغزی، استفاده از اسب برای کمک به تسهیل در بهبودی است. در مکان هایی مانند مرکز سوار درمانی گزنفون در کالیفرنیا ، مراجع کننده گانی که سکته مغزی داشته اند، سواری را با همراهانی که در طرفین اسب راه میروند و کسی که اسب را کنترل میکند شروع میکنند. اسب سواری باعث یک ورزش کششی میشود، به خصوص زمانی مفید است که یک طرف بدن ضعیف تر شده باشد. همچنین کمک می کند تا فرد دوباره تعادل و توان مرکزی خود را بدست بیاورد.

  22
  امداد از آرتریت روماتوئید
  افراد مبتلا به آرتریت روماتوئید از مزیت حرکاتی مانند راه رفتن و پرتاب فریزبی یا همان بشقاب پرنده با حیوانات خانگی خود محروم هستند. حیوانات خانگی باعث ایجاد سرگرمی میشوند که می تواند به کاهش فکر و خیال در مورد این وضعیت کمک کند. اما شاید بهترین کمک از جانب سگ و گربه هائی باشد که به نظر می رسد به افرادی که حس خوبی ندارند فوق العاده حساس هستند. گاهی اوقات فقط حضور آنها میتواند باعث افزایش راحتی شود.

  23
  دارای اثر تسکین دهنده حرارت
  سگ بی مو مکزیکی به نام زولو بعنوان تولید کننده شدید حرارت در بدن، شناخته شده است. سازمان خدماتی سگ به نام " Paws for Comfort trains Xolos " ، در خدمت افراد مبتلا به فیبرومیالژیا و شکل های دیگری از دردهای مزمن است که به گرما واکنش نشان میدهند. مردم فقط با قرار دادن اندام صدمه دیده خود در مقابل بدن سگ و یا دراز کشیدن در کنار آن تسکین پیدا میکنند. بعضی از سگها حتی آموزش دیده اند که اطراف گردن شخص مبتلا به درد مزمن در ناحیه گردن، حلقه بزنند.

  24
  سگهای تشنج
  "سگ تشنج" نوعی سگ است که بطور خاص برای زندگی و کار با افرادی که مبتلا به صرع هستند آموزش دیده است. بعضی از آنها برای پارس کردن و هشدار به والدین آموزش دیده اند، وقتی که کودک در بیرون یا در اتاق دیگر دچار تشنج میشود. برخی از آنها برای پیشگیری از آسیب، کنار فردی که تشنج دارد دراز میکشند(آنچنان که در تصویر دیده می شود). و برخی از آنها برای هشدار دادن قبل از تشنج آموزش دیده اند. به این ترتیب ، شخص فرصت دارد دراز بکشد یا از مکانهای خطرناکی از قبیل کنار اجاق گاز داغ، دور شود.

  25
  مستقل ماندن
  بطور خاص ، سگهای آموزش دیده می توانند وظایفی را انجام دهند که به بیماران دچار پارکینسون اجازه دهد تا استقلال خود را حفظ کنند. آنها می توانند چیزهائی را که می افتد یا مورد نیاز فرد است را بردارند. آنها می توانند در حفظ تعادل ، باز و بسته کردن در، روشن کردن چراغ با پنجه های خود کمک کنند. آنها همچنین می توانند فردی را که دچار حالت انجماد پارکینسون قرار میگیرد را تشخیص دهند و با لمس کردن پای او به شخص اجازه دهند به راه رفتن خود ادامه دهد. گروه هایی مانند انجمن دلتا می توانند به شما کمک کنند تا یک سگ خوب برای این خدمات پیدا کنید.

  26
  کیفیت زندگی بهتر
  از سگ درمانی در کمک به بیماران در دوره نقاهت بعد از بیماری یا حادثه ای مانند سکته مغزی دیدن کنید. بعضی از سگها برای درک گستره ای از دستورات تربیت میشوند که به آنها اجازه می دهد به افراد زبان پریش کمک کنند (یک اختلال زبان شایع در بزرگسالان مسن ، به ویژه آنهایی که سکته مغزی داشته اند) هنگامی که می ببینند سگی آنها را درک میکند حس خوبی دارند. و نگهداری از حیوانات خانگی ، یا دست کشیدن به سگ، هنگام دوره نقاهت بعد از سکته مغزی یا بیماری های دیگر، می تواند به بازسازی قدرت بیمار کمک کند. همچنین احساس آرامش ایجاد میکند.

  27
  یک حضور آرام
  افراد مبتلا به ایدز، احتمالا احساس افسردگی کمتری خواهند داشت اگر صاحب یک حیوان خانگی باشند ، به ویژه اگر به شدت به آنها دلبستگی داشته باشند. و افراد مبتلا به آلزایمر، با یک حیوان در خانه ، طغیان اضطراب کمتری دارند. حیوان نیز کمک می کند تا مراقبین زحمت کمتری احساس کنند. به نظر می رسد گربه ها بویژه موثر باشند چرا که آنها نیاز به مراقبت کمتری نسبت به سگها دارند.
  28
  درمان به کمک حیوانات
  مطالعاتی برای آوردن حیوانات، به خصوص آموزش دیده به موقعیتهای بالینی در حال انجام است، که در بیمارستان ها و خانه های سالمندان بسیار انجام میشود. بنظر میرسد یکی از بزرگترین مزایای استفاده از این روش در اجازه بیماران برای تعامل با حیوانات در چنین مکان هایی، بهبود خلق و خو و کاهش اضطراب باشد.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 01-May-2011 انجام شده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0