جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: بیماری آمیزشی گرانلوم اینگو اینال

hamed2003 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بیماری آمیزشی گرانلوم اینگو اینال

با سلام

چون از نامه های دیگران اینطور برداشت کردم که اگر توضیح کامل داده شود بهتر پاسخ می دهید منهم سعی کردم
    در حد توانم توضیحات کاملی از خصوصیات ضایعه خدمتتان بنویسم.

روی تنه آلت تناسلی من جوشهایی بصورت حالت مروارید ی شکل ایجاد شده گاهی تکی هست گاهی بطور ردیفی هستند به رنگ گوست هستند. سطح نر می دارند. گاهی گنبدی شکل هستند.بیشتر دور کلاهک و شیار آلت هستند.چند تائی هم روی تنه آلت هستند.بی علامت هستند و لی باعث نگرانی من شده استبا سلام خدمت آقای دکتر

روی تنه آلت تناسلی من جوشهایی بصورت جوش های ریزوغده مانند و نا هموار از پوست و بدون درد و نحریک میزند که با فشار دادن چیزی از ان خارج نمیشود وبه مرور زمان به تمام تنه آلت سرایت کرده وبعضی ازآنها سر باز کرده وچرک سفید رنگی خارج میشود که بوی بدی دارد

به دکتر پوست متخصص مراجعه کردم داروی های زیر را تجویز کردند:
    کرم اریترومایسین 2 درصد روزی 2 بار
    کپسول آزیترومایسین 250 روزی 1 عدد
    و محلول بهتادین برای شستشو بعد استحمام

در حال حاضر مدت دو ماه استفاده کردم ولی اثری از بهبودی در پوست خود ندیدم
    نام بیماری من چیست و آیاراه درمان من و تجوبز پزشکم صحیح است؟چه پیشنهادی برای بهبودی کامل دارید؟

با تشکر وسپاس

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

شما دچار فرم خاصی از بیماری گرانولوم اینگواینال شده اید

تشخیص این موارد احتیاج به معاینه دقیق کلینیکی دارد با اینحال با توجه به اینکه اطلاعات دقیقی از ضایعه گزارش می کنید که کاملا علمی هست باید عرض کنم به نظر محتملترین علتی که متناسب با مشکل بیماری گرانولوم اینگو اینال هست . صحبت در باره این مسئله زیاد هست ولی اونچه که متناسب با وضعیت شما هست به این ترتیبه که
    این عفونت در مردان در کلاهک در شیار آلت و تنه آلت شایع تر است. بعدا ممکن است قسمت مقعد و پرینه هم گرفتار شود. همان طور که شما گفتید از خاصیت این ضایعات همینطور هست که بطور Autoinfection منتقل می شوند یعنی خودشان باعث گسترش نوع خودشان می شوند که اصطلاحا به ضایعات "kissing" lesions معروف است
    ترشح بودار ضایعات از خصوصیات اینها هست... و خیلی تظاهرات متنوعی دارند... ممکنه چرکی شوند . تشخیص هم صرفا با نمونه گیری و دیدن باکتری در ماکروفاژ ها هست.

گرانولوم اینگواینال در حالت معمول
    دوره کمون بیماری 20 هفته تا 3 ماه میباشد. بیماری بصورت یک جوش ندول یا زخم سفت بر روی ناحیه تناسلی شروع میشود
    وپس از تبدیل به یک زخم سطحی بدون درد و پهن با لبه پیچیده.. دارای قائده ای برجسته تر از سطح پوست متشکل از بافت گرانولاسیون و ملتهب میگردد. سپس زخم به مناطق مجاور گسترش می یابد. این زخم محدود به مناطق مرطوب است .ممکن است دهانه گردن رحم هم گرفتار شود. این زخم ها با دستکاری شروع به خونریزی میکنند. و بر خلاف شانکروئید و لنفوم گرانولوم معمولا لنفادنو پاتی اینگواینال ندارند

در باره درمان ما نظری نداریم...چون باید اول تشخیص محرز شده باشه در شرایط شما که پزشک متخصص پوست شما ویزیت کرده است مدتی تحت درمان بوده اید و نتیجه نگرفته اید بهترین کا ر نمونه برداری از ضایعه است

مقالات انگلیسی

http://en.wikipedia.org/wiki/Granuloma_inguinale
    http://www.nlm.nih.gov/medlineplus/e...cle/000636.htm

http://emedicine.medscape.com/article/1052617-overview

در فرصت مناسب مقالات و مطالب فارسی به این موضوع اضافه خواهد شد

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت