جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: لمس غده لنفاوی گردن

mahmood80 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض لمس غده لنفاوی گردن

سلام.من غده های لنفاوی قسمت غب غب گردن خود را میتوانم لمس کنم.سمت چپ خیلی کوچک است و شاید نیم سانت باشه ولی سمت راستی کمی بزرگتر است در حدود 1 سانت.این غده حرکت میکند.آیا من باید نگران باشم یا این طبیعی است؟
    ممنون

salar.m آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

من هم همین طور بودم وغددلنفاویم رولمس میکردم .غدد لنفاوی چند تا از دوستام رو هم که لمس کردم احساس میشدند اما در مورد اندازه و حرکتش چیزی نمیدونم.

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

اینکه چیزی که پیدا کرده اید غده لنفاوی مشکوک است یا نیست... مسائلی هست که در حیطه کار پزشکان است
    که البته نوشته های شما تا حدی هم شبیه همکاران ما است!...

به این جهت عرض می کنم در حیطه کار پزشکان است که پزشک مربوطه با شرح حالی که از مراجعه میگیرد که شامل مشاوره شفاهی و احیانا معاینه و یا دیدن آزمایشات قبلی وی است می تواند نتیجه بگیرد که این مسئله قابل پیگیری هست یا نه... اما حالا که قدم های اولیه را خودتان برداشته اید و بحث را به این ترتیب گشوده اید که
    تا چه اندازه از غدد لنفاوی را مشکوک در نظر بگیریم به این ترتیب عرض میکنم. گرچه قبلا صحبت هائی داشتیم

گره هائی با مساحت کمتر از 1 سانتی متر مربع تقریبا در تمامی موارد به علل خوش خیم
    و غیر اختصاصی واکنشی هستند. اگه بیش از 2 سانتی متر مربع باشه می تونیم به بدخیمی و یا گرانولومائی ( مثل سل) شک کنیم مطالعه دیگری به 2.25 سانتی متر اشاره کرده. کمتر از 1 سانتی متر.. به علت عفونت های خوش خیم اون منطقه هست.. نرم و سفت بودن گره, لاستیکی و سخت بودن, حدود مشخص و یا ناهموار داشتن حساس و یا متحرک بودن و یا ثابت بودن.. از جمله فکاتور های دیگری هست که باید در معاینه مشخص بشه..

در مورد کودکان داستان کمی فرق دارد

توصیه میشود در موارد ذیل به پزشک خود مراجعه کنید:
    - غده یا غدد لنفاوی متورمی که علتش نامعلوم است
    - غده ای که بدنبال یک عفونت متورم شده است ولی ۲ هفته بعد از بهبود عفونت همچنان متورم باقی مانده است.

غددلنفاوی متورم ( مقالات و گزارشات)
    غددلنفاوی متورم ( مقالات و گزارشات)

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات در ایران سلامت