جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: بزرگی غدد لنفاوی

baran2004 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض بزرگی غدد لنفاوی

با عرض سلام و خسته نباشید ... من مدتی قبل غدد لنفاوی گردنم با زیر بغلم دردناک شده بود به دکتر مراجعه کردم گفت شاید سرما خوردگی باشه چون کمی گلوم هم درد می کرد با گوش سمت راستم یه پنادور تجویز کرد یه ذره حالم بهتر شد اما دوباره همون حالتها برگشته غده ی لنفاوی زیر بغلم 2 روز متورم بود و شدیدا درد می کرد سمت راست صورتم هم حالت سنگینی داره استخوان درد مخصوصا پا و حالت تهوع و بی حالی دارم البته این علائم چند روزه شروع شده می خواستم راهنمایی کنید مرسی ( سنم هم 22 سالمه)

heidar.b آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

خیلی سریع برای پیگیری به پزشک متخصص مراجعه کنید بزرگی غدد لنفاوی شامل طیف وسیعی از بیماریهای خوش خیم تا بد خیم را شامل میشود حتماٌ پیگیری کنید تا با انجام آزمایش خون و اسکن های مخصوص (در صورت نیاز بیوپسی از غدد لنفاو ی علت مشخص شود)ٌ خیلی سریع پیگیری کنید وزمان را از دست ندهید
    چند عامل مهم عفونتها(باکتریال (پیوژن) ویروسی سيتو مگالو ويروس و اپشتن باور ويروس و..(ایدز)و و انگلی (توکسوپلاسموز)غیرعفونی مثل سارکوئیدوز و انفیلتراتیو خوش خیم و بدخیم (هوچكين )و...را شامل میشو براي رد بدخيمي حتماٌسريع اقدام كنيد.

baran2004 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

مرسی از پاسختون اما من یه 3 ماه پیش ازمایش خون دادم rbc & wbc نرمال بود حتی متخصص خون منو دیدی اما فقط گفت کمی کم خونی و ذخیره اهنت پایینه (rbc یه ذره کم بود ) در ضمن این دردها و بزرگ شدن دوره ای یعنی 2 روز هست چند روز نیست ایا احتمال عفونت می دید یا بد خیمی غدد ؟؟؟ ممنون

heidar.b آفلاین است تازه وارد
    موقعیت
    تهران

پیشفرض

دوست عزیز بسیاری از بد خیمی مثل هوچکین هیچ تغییری در خون محیطی ایجادنمیکند فقط- اي اس آر- بالا ميرود آيا عكس يا اسكن گرفته ايد؟

دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
    موقعیت
    آمریکا

پیشفرض Re: بزرگی غدد لنفاوی

نقل قول ارسالی توسط a_mp2004
    با عرض سلام و خسته نباشید ... من مدتی قبل غدد لنفاوی گردنم با زیر بغلم دردناک شده بود به دکتر مراجعه کردم گفت شاید سرما خوردگی باشه چون کمی گلوم هم درد می کرد با گوش سمت راستم یه پنادور تجویز کرد یه ذره حالم بهتر شد اما دوباره همون حالتها برگشته غده ی لنفاوی زیر بغلم 2 روز متورم بود و شدیدا درد می کرد سمت راست صورتم هم حالت سنگینی داره استخوان درد مخصوصا پا و حالت تهوع و بی حالی دارم البته این علائم چند روزه شروع شده می خواستم راهنمایی کنید مرسی ( سنم هم 22 سالمه)
    البته از اون تاریخ زمان زیادی گذشته و احتمالا مشکل غدد لنفاوی شما برطرف شده...ولی اصولا امکان طبابت از طریق اینترنت وجود نداره...همان طوری که گفته شد صرفا میشه راهنمائی کلی کرد که انجام شده و در شرایط شما بهترین کار مراجعه به یک پزشک عمومی با سواد و با تجربه هست تا اگر ایشون ضرورت دونستن به پزشکان دیگر مخصوصا پزشکان متخصص داخلی ارجاع بدن... برای این میگم ضرورت... برای اینکه هر غده لنفاوی که در گردن لمس شد و دیده شد نشانه بیماری مهم و قابل پیگیری نیست... و دلیلی نداره که بیمار را متحمل مخارج سنگین کنیم فقط برای اینکه در کتب گفته شده که بعضی از سرطان های خونی و مثلا لنفوم ها می تونن به صورت بزرگ شدگی غدد لنفاوی ظاهر بشن. اینکه اندازه اون غده لنفاوی چقدر هست ودرد داره یا نداره و یا اینکه در معاینه حساس هست یا نیست..و در کجای گردن قرار گرفته و آیا به لایه های سطحی و عمقی گردن چسبندگی پیدا کرده و اینکه آیا بیماری خاصی در حول و حوش ظاهر شدن غده وجو د داشته یا نه از فاکتور های کمک کننده است... در مجموع و با در نظر گرفتن این احتمالات من فکر میکنم بزرگ شدگی غده های لنفاوی صرفا به خاطر گلودرد بیمار بوده... برای اینکه طبق آمار هم بیشتر علل بزرگ شدن غدد لنفاوی اون منطقه به خاطر عفونت های اغلب گذاری اون ناحیه هست...
    عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی