جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: مشکل برادرم

pariya آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مشکل برادرم

با سلام.برادرم مشکلی داره که برای حلش از شما راهنمایی می خوام تا بتونم بهش کمک کنم.برادرم 27 سال داره.وقتی که دانشجو بود با یکی از دخترای هم کلاسیش ...دوست شد و شدیدا به هم علاقمند شدند.وقتی که 2 سال از دوستیشون گذشت با هم قرار گذاشتند که بعد از تموم شدن درسشون با هم ازدواج کنند اما بلافاصله بعد از تموم شدن درسشون ...تو یک حادثه ی رانندگی فوت کرد و الان حدود 5 سال از اون حادثه میگذره اما برادرم هنوز با این قضیه کنار نیومده.پدرم هر کاری که میتونست انجام داد تا بتونه به برادرم کمک کنه چون رابطه ی خیلی خوبی با برادرم داشت اما ....... پدرمم 2 سال پیش فوت کرد و این برای هممون یه شوک بود.برادرم بلافاصله بعد از مرگ پدرم تو یه شرکت مشغول به کار شد و سعی می کرد با انجام کارای مختلف خودشو سرگرم کنه.البته تو کارشم خیلی پیشرفت کرد.بعضی وقتا هم وقتشو با نوشتن می گذرونه.شعرای زیادی هم گفته.برادرم با مرگ پدرم کنار اومده اما با مرگ ... نه.شاید باورتون نشه اما تا میگه ...اشک تو چشماش جمع میشه.میگه انگار همین دیروز بود که ... رفت.من احساس میکنم بعد از فوت پدرم داغ ... براش تازه تر شده چون تازگی ها مدام از خاطراتش با ... میگه و حتی تو خلوت خودش با اون حرف می زنه و خیلی بیتابی می کنه.من خیلی نگرانش هستم.نمی دونم می تونم بهش کمک کنم یا نه.من ازش کوچکترم و 20 سال دارم.ممنون می شم اگه راهنماییم کنید.

فروزنده آفلاین است عضو فعال

پیشفرض

مرگ عزيزان اتفاقيه كه تا مدتها روي روحيه هر فردي اثر ميگذاره اما مدت اين سوگواري در افراد مختلف متفاوته و مسلما هر چه رابطه عميقتر بوده باشه اين ماندگاري بيشتر و تاثيراتش هم عميقتره . گذشته از اينكه بهتره برادرتون رو با يك متخصص و روانشناس آشنا كنيد . كاري كه از دست شما بر مياد اينه كه سعي كنيد واقعيت مرگ افراد رو براي برادرتون با زبان عاطفي خودتون روشن و بيان كنيد و در كنارش اميد به زندگي و ادامه راه و نويد روزهاي روشن آينده رو به تصوير بكشيد در واقع كاري كه روانشناس هم ميكنه همينه كه سعي ميكنه فرد رو با واقعيتهاي بوجود آمده و وضع جديد به گونه اي روبرو كنه كه بپذيره و بتونه زندگي معمولي خودش رو در كنار همه واقعيتها ادامه بده . شما هم ميتونيد ضمن فراهم كردن يه محيط صميمي كم كم خودتون رو در خلوتش وارد كنيد و با تنهايهاش شريك بشيد و رفته رفته ازش بخواهيد كه زندگي جديد رو شروع كنه . مسلما نبايد انتظار داشته باشيد كه مرگ دوستش يا پدرتون رو فراموش كنه اما سعي كنيد بهش ياد بديد كه در كنار ياد و خاطره اونها به زندگي شخصيش بپردازه و اين كه مرگ يك واقعيت اجتناب ناپذيره و زندگي هم هميشه ادامه داره و با مرگ هيچكس متوقف نميشه .اما توصيه ميكنم كه حتما از مشاور و جلسات راهنمايي مشاور استفاده كنيد .

pariya آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

من تا حدودی به خلوتش وارد شدم و برادرم خیلی وقتا با من حرف می زنه و درددل میکنه اما حاضر نیست به روانشناس مراجعه کنه و میگه مشکلی ندارم من احساس می کنم اون خودش نمی خواد به زندگیی عادی برگرده و دوست داره فقط با خاطراتش زندگی کنه.در هر حال از راهنماییتون کمال تشکرو دارم.

فروزنده آفلاین است عضو فعال

پیشفرض

پس سعي كنيد كتابها و مطالبي كه در رابطه با نحوه برخورد با مرگ عزيزان و از دست دادن افراد هستش رو به شكلي تهيه و در اختيارش بگذاريد . مطالب مربوط به تاپيكهاپي هم كه بهشون اشاره كردم بد نيست ميتونيد ايشون رو هم در جريانش بگذاريد . به هر حال اگر اين افسردگي باقي بمونه و به شكلي مزمن بشه بايد از مشاور كمك بگيريد .

Elahe.n آفلاین است عضو دائمی
    موقعیت
    فرانسه

Smile

پریای عزیز
    برادرت باید بهت افتخار کنه که چنین خواهر نازنینی داره
    برات آرزوی موفقیت می کنم

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت