جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: مرکز مشاوره مفید است ؟

amirh آفلاین است تازه وارد

پیشفرض مرکز مشاوره مفید است ؟

سلام ،
    پسری هستم 20 ساله و دانشجو .
    مدتی اشت بر اثر مشکلات زیاد روحی میخواهم به مراکز مشاوره بروم ولی
    مشکل این است که فکر میکنم افراد مشاور در این مراکز چیزی بیشتر از صحبتهایی رو که در تلویزیون یا در کتابهای عمومی روانشناسی وجود دارد ، برای گفتن ندارند و دوم اینکه وقتی موضوع رو با یکی از اقوام که تعداد زیادی از آشنایانش پزشک هستند مطرح کردم ، بعد از چند روز با یک کیسه پر از قرص و کپسول آمد !

میخواستم ببینم که این فکر من درست هست یا نه ، و اضافه کنم که تقریبا تمام تستهای موجود در سایتهای مختلف رو انجام دادم و طبق تست بک ، حتما نیاز به مشاوره دارم

مرسی

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

سلام
    تستهايي كه در مجلات مختلف وجود دارد تستهاي بازاري هستند . و تستهاي استاندارد را هيچ گاه در هيچ جايي چاپ نمي كنند .
    اگر شما به اين نتيجه رسيده ايد كه بايد به يك مشاور مراجعه كنيد تصميم به جايي گرفته ايد . اينكه فكر كنيد همه مطالب روانشناسي را در كتابها خوانده ايد اين اشتباه است . زيرا روان انسان انقدر وسيع است و در هر شرايطي ويژگي منحصر به فردي را دارد كه يك فرمول از پيش تعيين شده به درد آن نمي خورد . هر چند كه اين مطالب سطح آگاهي انسان را بالا مي برند اما نمي توانند باعث شوند كسي يا در مورد خود قضاوت كند يا راهكاري را به ديگران پيشنهاد دهد .
    شما حتما به يك مشاور كارازموده مراجعه كنيد و نكات زير را فراموش نكنيد :
    1- مشاوران مانند روانپزشكان نيستند كه به شما دارو تجويز كنند . بلكه آنها مي خواهند با ارايه راهكارهاي مختلف مشكل شما را حل كنند . هر چند كه در معدود مواردي آنها ممكن است مراجعين خود را به روانپزشكان نيز ارجاع دهند . اما آنچه مسلم است اينست كه حتي اگر دارو نياز باشد بدون اينكه روان سالم شود داروها نتيجه مطلوب را نخواهند داشت .
    2- جهت مراجعه به مشاور رشته مشاور را در نظر بگيريد . بعضي در زمينه تربيت كودكان مهارت دارند و برخي در زمينه مشكلات اجتماعي...به نظر مي رسد شما به يك روانشناس باليني نياز داشته باشيد .
    3- جلسات مشاوره ممكن است از يك جلسه تا 60-70 جلسه باشد و معمولا جلسات مشاوره نياز به زمان و پيگيري دارد و شما نبايد انتظار داشته باشيد با يك بار مراجعه تمام مشكلات شما حل شده باشد .
    4- معمولا در جلسات اول يك تاريخچه كلي از مراجع كننده گرفته مي شود تا مشكل پيدا شود و در جلسات بعد با كمك فرد به دنبال حل مشكل هستند . در هر جلسه راهكارهايي ارايه مي شود كه شما بايد آنها را به كار ببنديد و نتيجه را در جلسه بعد اعلام فرماييد .در واقع مشكل قدم به قدم با مشاركت شما و گاهي خانواده ها حل مي شود تا جايي كه مشاور مطمئن شود خود شما مي توانيد از اين به بعد به تنهايي با مشكل مبارزه كنيد.
    5- فكر نكنيد كه فقط بيماران رواني يا مشكل دار به مشاوره احتياج دارند ....نه .... ما در هر سني و در هر شرايطي دوست داريم با كسي مشورت كنيم و يا درد دل كنيم . بنابراين مراجعه به مشاور امري بسيار عادي است و بسيار عقلاني...
    اگر سوالي داشتيد بپرسيد .
    يكتا...كارشناس ارشد علوم تربيتي ( كارشناس مسائل تربيتي ٬ روانشناختي و تحصيلي كودكان و نوجوانان )
    و
    عضو هيات تحريريه ايران سلامت

پیشفرض

ممنون از جوابتون .

مشاوران مانند روانپزشكان نيستند
    فکر میکردم که یکی هستند :oops:

خوب ، حالا مشاور بالینی از کجا میشه پیدا کرد ؟ من توی بوردها همه رو روانشناس میبینم
    و از کجا کارآزموده بودنشو بفهمم ؟

پیشفرض

یه سوال دیگه ؛ مراکز مشاوره منظورتون اون جاهایی هست که مثلا نوشته تست هوش ، تحصیل ... مشاوره قبل از ازدواج یا فقط یه سری مرکز محدود واسه این کارا وجود داره ؟

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

مراكز مشاوره در تمام شهر پراكنده هستند و بيشتر مراكز دولتي نيز براي كاركنان خودشان مركز مشاوره دارند. مثلا دانشگاهها...استانداري...آموز ش و پرورش...ادارات دولتي معمولا مركز مشاوره دارند كه شما اگر در يكي از آنها مشغول به خدمت يا تحصيل باشيد مي توانيد استفاده كنيد . وگرنه همان جاهايي كه مي گوييد نوشته اند مشاوره ازدواج...تست و...همانجاها مراكز مشاوره دارند...البته بايد بپرسيد كه مشاور آن مركز تا چه مقطعي و چه رشته اي درس خوانده اند . در ضمن اگر در شهر شما رشته هاي مرتبط با روانشناسي در دانشگاه دارند با تماس به دانشگاه مربوطه در بخش روانشناسي ليست اعضاي هيات علمي و آدرس مطبهايشان را مي توانيد بگيريد و به آنان مراجعه كنيد . من در شيراز زندگي مي كنم ... اگر شما شيرازي هستيد ايميل خود را بدهيد تا مراكزي را در شيراز از اعضاي هيات علمي به شما معرفي كنم...پيروز باشيد .
    اگر سوالي داشتيد بپرسيد .
    يكتا...كارشناس ارشد علوم تربيتي ( كارشناس مسائل تربيتي ٬ روانشناختي و تحصيلي كودكان و نوجوانان )
    و
    عضو هيات تحريريه ايران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت