محققان استراليايي:
روحيه مردان از زنان حساس‌تر است
جام جم آنلاين: محققان استراليايي اعلام کرده‌اند که نه تنها مردان بيش از زنان از روحيه حساسي برخوردارند بلکه بيشتر دچار توهمات روحي و اختلالات شخصيتي مي‌شوند.
به گزارش مهر ، مردان با وجود اينکه از قدرت جسمي بسيار خوبي برخوردار هستند اما نسبت به زنان از روحيه حساس‌تري برخوردار هستند و در مواجهه با مشکلات زندگي بيشتر دچار مشکلات روحي و رواني مي‌شوند.

اين تحقيق مشخص کرده که زنان و مردان از زمان کودکي تا کهنسالي بارها و بارها دچار شکست‌هايي بزرگ در زمينه‌هاي اقتصادي و خانوادگي مي‌شوند اما اين مردان هستند که بيشتر دچار مشکلات روحي مي‌شوند و زنان سريع‌تر به زندگي عاديشان ادامه مي‌دهند.

در نتايج اين تحقيق اين نکته ذکر شده است که زنان در رويارويي با مشکلات زندگي به راحتي گريه مي‌کنند و بخش زيادي از ناراحتي‌ها و مشکلاتشان را با ريختن اشک تحمل مي‌کنند اما مردان ريختن اشک را عملي اشتباه و عامل ضعف مي‌دانند و گاه نمي‌توانند حجم غم و اندوه ناشي از مشکلات را تحمل کنند و بيمار مي‌شوند.

اين محققان بر اين باورند که والدين و جامعه مي‌بايست به کودکان پسر نيز مانند دختران گريه کردن را آموزش دهد تا مردان نيز در سنهاي مختلف در مواقع لزوم با استفاده از اشک ريختن جلوي بروز بيماري‌هاي روحي و اختلالات شخصيتي را سد کنند.