جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 3 از 3 مجموع

موضوع: ترس شديد از يك جانور

مهتاب-ه آفلاین است تازه وارد

پیشفرض ترس شديد از يك جانور

سلام
    با عرض خسته نباشيد
    من مدت زيادي است (از كودكي) كه ترس وحشتناكي از سوسكهاي بزرگ دارم. با اينكه الان 28 سال دارم اين ترس حتي ذره اي كم نشده و براي من بصورت احساس عذاب دهنده اي درآمده و باعث سلب آسايش خاطر و خواب راحت از من شده است. با توجه به اينكه اين سوسكها كم و بيش در همه جا ممكن است يافت شوند آيا راه حلي وجود دارد كه بتوانم اين احساس ترس را در خودم كم كنم يا ازبين ببرم. جالب است كه از هيچ جانور ديگري مثلا قورباغه يا ملخ يا مارمولك كه بيشتر خانمها مي ترسند وحشتي ندارم.
    لطفا من را راهنمايي كنيد تا از اين كابوس رها شوم.
    با تشكر فراوان.

يكتا آفلاین است عضو فعال
    موقعیت
    شيراز

پیشفرض

معمولا اين ترسها ترسهايي هستند كه ياد گرفته شده اند . يعني شما در كودكي كسي را ديده ايد كه از سوسك مي ترسد و شما نيز نااخودآگاه ياد گرفته ايد . معمولا براي ريختن ترس فرد را با مورد ترسيده شده آشنا مي كنيم . شما مي توانيد اول نوع پلاستيكي آن را تهيه كنيد و مدتي آن را در كنار خود قرار دهيد . آن را ببينيد و لمس كنيد . بعد از يكي دو هفته . در مورد سوسها و كلا حشرات مطالعه داشته باشيد و طريقه امهائ آن را بدانيد . بعد كم كم از يك نفر بخواهيد يك سوسك براي شما گرفته و در شيشه در بسته نگه داريد تا بتوانيد آن را ببينيد . و كم كم به خودتان جرات دهيد از راه دور آنها را با حشره كش امها كنيد .
    براي كنار گذاشتن ترس بايد كم كم و آهسته با سوسك آشنا شده و با آن كنار بياييد.
    اگر سوالي داشتيد بپرسيد .
    يكتا...كارشناس ارشد علوم تربيتي ( كارشناس مسائل تربيتي ٬ روانشناختي و تحصيلي كودكان و نوجوانان )
    و
    عضو هيات تحريريه ايران سلامت

مهتاب-ه آفلاین است تازه وارد

پیشفرض

سلام
    از راهنماييتان بسيار سپاسگزارم. اين راه حل به نظر عملي و موثر مي رسد چون من حتي از نگاه كردن به سوسك منزجرم. سعي مي كنم حتما آن را به كار ببندم و اگر سوالي داشتم از شما بپرسم.
    باز هم ممنون.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت