جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 7 از 7 مجموع

موضوع: نوشابه های ورزشی(مقالات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض نوشابه های ورزشی(مقالات)

  نوشابه هاي انرژي زا دندان را خراب مي‌كنند
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  مصرف زیاد نوشابه های انرژی زا خطرناک است
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  نوشیدن انرژی تا قطره آخر
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نوشابه‌ انرژي‌زا: یک قوطی پر از شکر و کافئین
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  كافئين نوشابه‌هاي انرژي زا به اندازه قهوه است
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  نوشابه‌هاي ورزشي در ايران استاندارد نيستند
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  نوشابه هاي ورزشي : دکتر " رضا هاشمي " متخصص طب ورزشي
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  ورزشکاران بايد از مزايا و مضرات نوشابه‌هاي ورزشي آگاه باشند
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325
  نوشابه هاي انرژي زا به بدن انرژي نمي رساند
  http://www.iransalamat.com/?file=art...bsectionId=325

 4. #4
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض نوشابه انرژي‌زا

  نوشابه های انرژی زا
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11809
  نوشابه انرژی زا و محتویات آن
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11810
  نوشابه‌هاي انرژي‌زا را با احتياط بنوشيد
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11811
  كودكان نوشابه‌هاي انرژي‌زا نخورند
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11812
  نوشابه‌هاي انرژي‌زا زير علامت سؤال
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11813

  مضرات نوشابه های گازدار(مجموعه مقالات)
  مضرات نوشابه های گازدار / مقالات و اخبار

 5. #5
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  نوشابه‌هاي انرژي‌زا كه معمولا براي آنها اسامي پر سر و صدايي انتخاب مي‌شود كه نماد قدرت و انرژي هستند، در واقع تاثيري قويتر از قهوه ندارند.

  طبق گزارشي كه به تازگي منتشر شده است، نوشابه‌هاي انرژي‌زا كه معمولا براي آنها اسامي پر سر و صدايي انتخاب مي‌شود كه نماد قدرت و انرژي هستند، در واقع تاثيري قويتر از قهوه ندارند. به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از رويترز، مقايسه ‪ ۱۲‬نوشابه انرژي زاي معروف كه در شماره سپتامبر نشريه “گزارش‌هاي مصرف‌كنندگان ” (‪(Consumer Reports‬ منتشر شده، نشان داد كه كافئين موجود در ‪ ۸‬اونس (‪ ۲۴۸/۸‬گرم) انواع مختلف اين نوشابه‌ها بين ‪ ۵۰‬تا ‪ ۱۴۵‬ميلي‌گرم است.اين در حالي است كه طبق اعلام “انجمن ملي قهوه”، كافئين موجود در يك فنجان ‪ ۲۲۸‬ميلي‌ليتري قهوه دم شده، بين ‪ ۶۵‬تا ‪ ۱۲۰‬ميلي گرم و بطور متوسط ‪ ۸۵‬ميلي گرم است.
  “جمي كوپف هيرش” كمك سردبير نشريه ‪ Consumer Reports‬و نويسنده اين گزارش گفت، اينكه نوشابه‌هاي انرژي‌زا كافئين بسيار بيشتري از قهوه ندارد “خبر خوبي” است اما مصرف‌كنندگان بازهم بايد محتاط باشند.
  در اين محاسبات، مقياس ‪ ۸‬اونسي به عنوان حجم استاندارد قوطي نوشابه‌هاي انرژي زا در نظر گرفته شده اما در واقع بيشتر قوطي‌هاي اين نوشابه‌ها حاوي بيشتر از ‪ ۸‬اونس هستند و اكثر مصرف‌كنندگان بيشتر از اين اندازه مي‌نوشند.هيرش گفت، اين موضوع جاي نگراني ندارد اما بايد اين موضوع را در ميزان مصرف كافيين روزانه خود مد نظر قرار داد.  براساس يافته‌هاي پژوهشگران:
  مصرف نوشيدنيهاي انرژي‌زا، خطر ساييدگي و حساسيت شديد دندانها را به همراه دارد

  پژوهشگران دندانپزشکي دانشگاه نيويورک دريافتند: در حالي که مصرف نوشيدنيهاي ورزشي به صورت روزانه افزايش انرژي را در فرد ورزشکار به همراه دارد، اما از سوي ديگر به دليل افزايش سطح ترکيبات اسيدي در دهان مي‌توانند منجر به ساييدگي دندانها و يا حساسيت فوق العاده آنها شوند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه کرمانشاه، در طرح تحقيقاتي جديد پژوهشگران کشف کردند که مصرف مداوم نوشابه‌هاي ورزشي ممکن است با ساييدگي ميناي دندان ارتباط داشته باشد که در اين شرايط مواد اسيدي به ميناي دندان که پوسته محکم و صاف دندان تلقي مي‌شود آسيب مي‌رساند و استخوان زيرين را بدون حفاظ مي‌گذارند که همين امر منجر به نرم و ضعيف شدن دندان مي‌شود. اين شرايط يک پانزدهم مردم آمريکا را تحت تاثير قرار مي‌دهد و در صورتي که معالجه نشود نهايتا منجر به تخريب شديد دندان و حتي از دست دادن آن مي‌شود.

  در اين پژوهش دو گله گاو به دليل شباهت دندان آنها با ساختار دندان انسان مورد مطالعه قرار گرفتند که به گروه اول نوشيدنيهاي حاوي اسيد سيتريک و به گروه دوم صرفا آب به عنوان نوشيدني داده شد و در نهايت مشخص گرديد که در گروه اول ساييدگي دندانها به شکلي کاملا مشخص بروز کرده است.


  مسواک زدن سريع پس از نوشيدن اين مواد مشکل را پيچيده‌تر مي‌کند زيرا ميناي دندان نرم شده به دليل مصرف نوشيدنيهاي اسيدي، در مقابل خاصيت سايندگي خمير دندانها بسيار حساس است و براي جلوگيري از اين امر محققان توصيه مي‌کنند تا در مصرف اين مواد اعتدال رعايت شده و تا نيم ساعت پس از مصرف آن از مسواک زدن دندانها جلوگيري شود.

  مصرف نوشیدنی های انرژی زا زیان دارد

  نتایج تحقیقات جدید نشان می دهد نوشیدنی های موسوم به نوشیدنی های انرژی زا زیان آور است.
  به گزارش سلامت نیوز به نقل از شبكه تلویزیونی العربیه ، استفاده از نوشیدنی های انرژی زا قهوه و چای به ویژه برای دانش آموزان به هنگام امتحانات و زیاده روی در نوشیدن آن زیان آور است و آسیب های روانی و بدنی برای دانش آموز به همراه دارد.

  برخی از دانش آموزان به هنگام امتحانات به ویژه در طول امتحانات نهایی برای آنكه خوابشان نبرد به نوشیدن نوشیدنی های انرژی زا از جمله قهوه و چای روی می آورند كه افراط در این كار برای آنها مضر است .

  نوشیدنی های انرژی زا حاوی مقادیر بسیار زیادی شكر وكافئین است و این مقدار به 80 تا 100 میلی گرم در هر بطری می رسد.

  مصرف زیاد نوشیدنی های دارای این مقدار شكر وكافئین به نگرانی افزایش طپش قلب ،سردرد و مشكلات بی خوابی منجر می شود.

  نتایج جدید نشان می دهد نوشیدنی های انرژی زا برای سیستم عصبی ضرر دارد.

  از نظر علمی نیز نوشیدنی های انرژی زا برای فعال كردن بدن است نه برای فعال كردن مغز انسان كه آن هم استاندار خاص خودش را دارد.

  در برخی از كشورهای اروپایی و آمریكا فروش این محصولات را ممنوع كرده اند در صورتی كه این نوع نوشیدنی ها دركشورهای عربی به شدت رواج یافته است و بدون نظارت بهداشتی هم مصرف می شود.

  كارشناسان تغذيه هشداردادند:
  مصرف دوزبالاي نوشابه‌هاي انرژي زا براي سلامتي مضراست
  نوشابه‌هاي انرژي زااحتمال ارتكاب به رفتارهاي پرخطررا درنوجوانان تشديد مي‌كند

  يك كارشناس مهم و سرشناس سلامت در آمريكا هشدار داد كه مصرف دوز بالاي نوشابه‌هاي انرژي زا براي سلامتي مضر است.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، مصرف اين نوشيدني‌هاي حاوي كافئين هرچند راهي براي كسب انرژي بيشتر است اما اگر به مقدار زياد استفاده شود پيامدهاي نامطلوبي در پي خواهد داشت.

  دكتر دي رولنيز، متخصص تغذيه در مركز پزشكي منطقه‌اي بايلور در گراپوين‌ تصريح كرد: مصرف كننده‌هاي نوشيدني‌هاي انرژي زا بايد مراقب مقدار كافئيني كه در روز مصرف مي‌كنند باشند چون مقدار بيش از حد اين ماده مي‌تواند باعث بروز حالت تهوع، دلشوره و عصبانيت شود.

  رولنيز ادامه داد:‌زماني بود كه ما مقدار كافئين مورد نياز خود را از قهوه و نوشابه كولا مي‌گرفتيم اما امروزه تعداد زيادي نوشابه‌هاي حاوي كافئين زياد به بازار آمده‌اند و بايد مراقب باشيم كه در صورت استفاده از آنها طي يك دوره 24 ساعته چقدر از اين ماده وارد بدنمان مي‌شود.

  دكتر رولنيز افزود: اگر بدانيد كه حداكثر مصرف روزانه 400 ميلي گرم است پس بايد به برچسب روي قوطي نوشابه توجه كرده و اطمينان حاصل كنيد كه بيشتر از اين مقدار در طول يك روز مصرف نكنيد.

  به گفته اين متخصص بهداشتي ؛400 ميلي گرم تقريبا معادل فقط يك قوطي نوشابه انرژي زا و يا دو فنجان قهوه است. بيشتر از اين مقدار مي‌تواند باعث بروز حالت تهوع، دلهره و نگراني، تپش قلب و در موارد نادر علايم شديدتر شود.

  وي اضافه كرد: هم چنين ممكن است شما به دليل مصرف زياد كافئين كارتان به بيمارستان بكشد و علائم شبه آنفلوآنزا داشته باشيد اما بايد بدانيد كه اين علايم در واقع بخاطر دوز بالاي كافئين در بدنتان است. به همين خاطر هرچند ما در مورد كافئين مانند يك دارو احتياط نمي‌كنيم اما بايد بدانيم كه اين ماده هم مثل داروها اگر بيش از حد استاندارد استفاده شود عوارض جانبي در پي خواهد داشت.

  اين كارشناس تغذيه هم چنين دستورالعمل مصرف صحيح براي كساني كه از اين نوشيدني‌ استفاده مي‌كنند را منتشر كرده است.

  در اين دستورالعمل آمده است: در حين ورزش كردن از مصرف نوشابه‌هاي انرژي زا پرهيز كنيد چون آب بدن شما به ميزان زيادي از دست خواهد رفت و همچنين از تركيب كردن اين نوشابه‌ها با الكل بشدت خودداري كنيد. اگرچه اين كار در كشورهاي غربي متداول است اما خطرات قابل توجهي دارد و در واقع حالت سمي بدن را بسيار تشديد مي‌كند كه اين وضعيت نيز منجر به از دست دادن شديد آب بدن مي‌شود.

  وي تاكيد كرد: علاوه بر كافئين بيشتر اين نوشيدني‌هاي انرژي زا حاوي مقادير بسيار زيادي قند و سديم هستند كه براي افراد مبتلا به ديابت و يا داراي فشار خون بالا بسيار خطرناك هستند. از سوي ديگر، گروهي از كارشناسان اعلام كردند كه رشد نرخ مصرف اين نوشيدني‌ها در بين نوجوانان باعث تشديد نگراني مسوولان مدارس و كاركنان مراقبت‌هاي بهداشتي شده است.

  پژوهشگران مي‌گويند: مصرف زياد اين نوشابه‌ها با افزايش پرخاشگري و رفتارهاي پرخطر در بين نوجوانان در ارتباط است.

  هنوز كسي نمي‌داند كه اين نوشيدني‌ها بتوانند باعث بروز چنين پيامدهايي شوند اما والدين بايد آگاه باشند كه نوجواناني كه تمايل به سوء مصرف كافئين دارند احتمال اين كه به رفتارهاي پرخطر دست بزنند بسيار بيشتر است.

  نتايج اين تحقيق در مجله «سلامت كالج آمريكا» به چاپ رسيده است.

  هر قوطي نوشابه انرژي زا حدود 428 ميلي گرم كافئين دارد كه اين رقم 12 برابر يك نوشابه معمولي و دو تا پنج برابر يك فنجان قهوه است.

  به گزارش ايسنا، طبق آمار ثبت شده در سالهاي اخير چندين مورد اورژانس و خطرناك از بستري نوجواناني گزارش شده كه به دليل مصرف زياد اين نوشابه‌ها دچار تپش قلب شديد، دلواپسي و دلشوره شديد و تعرق زياد راهي بيمارستان شدند.

  حتي برخي از اين نوجوانان با اين باور غلط كه ممكن است كمتر به الكل اعتياد پيدا كنند اين نوشابه‌ها را با الكل تركيب كرده و مصرف مي‌كنند.

  همچنين گروهي از مقامات آلماني در ماه جاري هشدار دادند كه نوشابه‌هاي انرژي زا مي‌توانند باعث نامنظم شدن ضربان قلب، افزايش فشار خون، بروز حالتهاي روانپريشي، نارسايي كليه و حتي مرگ شوند.

  دانشمندان اروپايي خاطرنشان كردند كه اين نوشابه‌ها بويژه براي ورزشكاران، زنان باردار يا شيرده، كودكان و نوجوانان خطرناك هستند.

  اين متخصصان مي‌گويند: در حال حاضر هيچ تعريف قانوني براي اين نوشيدني‌ها وجود ندارد. هر چند برخي از آنها حاوي ويتامين و مواد گياهي مفيدي هستند اما مصرف كافئين زياد موجود در آنها مي‌تواند تهديد كننده و خطرناك باشد.

  بدليل اينكه تاثير اين نوشابه‌ها هميشه مفيد و سالم نيست در كشورهايي چون فرانسه، دانمارك و نروژ از چند سال پيش مصرف عمومي آنها ممنوع شده و انگليس نيز هشدارهاي زيادي در اين زمينه به مردم خود داده است. اما با اين حال توزيع و عموميت اين نوشيدني‌ رو به افزايش است.

  طبق آمار، مردم اروپا بيش از 17 ميليارد دلار صرف خريد نوشابه‌هاي انرژي زا در سال 2007 كرده‌اند.

  هم چنين بايد تذكر داد كه مصرف كافئين اعتياد آور است.

 6. #6
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  نوشابه‌هاي انرژي‌زا سلامت را به خطر مي‌اندازند
  جام جم آنلاين: اداره سلامت آلمان از تركيبات خطرآفرين نوشابه‌هاي انرژي‌زا خبر داد. بررسي‌هاي انجام شده نشان مي‌دهد اختلال در كار قلب، گرفتگي عضلات و مشكلات كليوي از عوارض ناشي از مصرف اين‌گونه نوشيدني‌هاست.
  احساس نشاط و شادابي از دلايل مصرف نوشابه‌هاي انرژي‌زا در ميان افراد جوامع مختلف در سال‌هاي اخير به شمار مي‌آيد اما بررسي‌ها نشان مي‌دهد گرچه با مصرف اين نوشابه‌ها احساس خستگي افراد برطرف مي‌شود و با توان بيشتر به فعاليت خود ادامه مي‌دهند ولي اين نوشابه‌ها مي‌تواند سلامت افراد را به خطر بيندازد.

  اختلال در كار قلب، گرفتگي عضلات و مشكلات كليوي از عوارض شايع مصرف اين نوشيدني‌هاست و در مواردي نادر تلفات جاني و تجمع مايعات در ريه نيز گزارش شده است.
  دلايل بروز اين آسيب‌ها در دست بررسي است. متخصصان توصيه مي‌كنند از مصرف اين نوشابه‌ها به همراه مشروبات الكلي خودداري شود و پس از مصرف نوشابه‌هاي انرژي‌زا ورزش‌هاي سنگين انجام نشود. كودكان و زنان باردار نيز نبايد اين نوشيدني‌ها را مصرف كنند. همچنين اين مسوولان خواستار اطلاع‌رساني بيشتر و آگاهي اذهان عمومي از خطرات جانبي مصرف نوشابه‌هاي انرژ‌ي‌زا شدند.

  مترجم: فرناز محمدي‌پور
  منبع: Spiegel

  نوشيدني‌هاي رژيمي هم كودكان را چاق مي‌كند
  تحقيقات نشان مي‌دهد كه مصرف غذاها و نوشيدني‌هاي رژيمي در كودكان مي‌تواند منجر به چاقي آنها در دوران بزرگسالي شود.
  دكتر مهرانا بهبودي متخصص تغذيه در گفتگو با باشگاه خبرنگاران افزود: بدن از طريق طعم غذاها تشخيص مي‌دهد كه پركالري هستند يا كم كالري، اما اگر فقط به كودكان غذاهاي رژيمي داده شود اين ارتباط مغزي و تشخيص از ميان مي‌رود و آنها تبديل به بزرگسالي پرخور و چاق مي‌شوند.

  وي گفت:‌ بهتر است كودكان غذاهايي سالم و مقوي و داراي كالري‌هاي كافي را مصرف كنند و در عين حال ورزش كنند تا دچار چاقي نشوند نه اينكه غذاهاي رژيمي بخورند اما شيوه زندگي سالمي نداشته باشند.

  وي در پايان مي‌افزايد: جالب اينجاست كه مصرف غذاهاي رژيمي در بزرگسالان موجب پرخوري و چاقي نمي‌شود علت آن نيز اين است كه تا سنين بلوغ بدن ياد‌ مي‌گيرد كه كالري‌ها را تشخيص دهد و مصرف غذاهاي رژيمي اختلافي در اين ميان ايجاد نمي‌كند.

  نوشیدن نوشابه ‌انرژی‌زا به قلب آسیب می‌زند


  نوشيدنی‌ها- همشهری آنلاین:
  نوشیدن بیش از حد نوشابه انرژی‌زای پرطرفدار Red Bull ممکن است به آسیب قلب منجر شود
  به گزارش هلث‌دی نیوز پژوهشگران استرالیایی در بررسی بر روی 30 دانشجوی 20 تا 24 ساله دریافتند که تنها نوشیدن یک قوطی 250 میلی‌لیتری از نوع بدون قند این نوشیدنی کافئین‌دار می‌تواند "چسبندگی" خون را تشدید کند و خطر لخته‌شدن خون را بیفزاید. همچنین این دانشجویان پس از نوشیدن Red Bull كه يك نوشابه انرژي‌زا است از لحاظ خصوصیات قلبی و عروقی به فردی شباهت پیدا می‌‌کردند که بیماری قلبی دارد.

  سرپرست این تحقیق، اسکات ویلوبی از مرکز پژوهش قلب و عروق در بیمارستان سلطنتی آدلاید و دانشگاه آدلاید می‌گوید این نتایج هشداردهنده است و توصیه می‌کند که افراد مسن‌تر دارای علائم بیماری قلبی نباید به مقدار زیاد Red Bull بنوشند.

  مسئولان شرکت Red Bull می‌گویند که بی‌خطر بودن این نوشیدنی در بررسی‌های علمی فراوان ثابت شده است، و این نوشیدنی هیچگاه در کشوری ممنوع نشده است.

  Red Bull در 143 کشور دنیا فروخته می‌شود، اما فروش آن در نروژ، دانمارک و برخی کشورهای دیگر به علت نگرانی در مورد تاثیر آن بر سلامت افراد ممنوع است.

  مصرف نوشابه‌هاي انرژي‌زا با برخي رفتارهاي خطرناک رابطه مستقيم دارد

  محققان آمريکايي اعلام کردند که بروز رفتارهاي خطرناک در جوانان با مصرف نوشابه‌هاي انرژي‌زا رابطه مستقيم دارد.
  نتايج تحقيقات اخير محققان آمريکايي نشان داده است که استفاده از نوشابه‌هاي انرژي‌زا به رفتارهاي خطرناک و خشونت‌زا در جوانان منجر مي‌شود. گروهي از محققان موسسه ملي اعتياد در آمريكا پس از انجام آزمايشات و تحقيقات روي 800 جوان و نوجوان آمريکايي، اعلام کردند مصرف نوشابه‌هاي انرژي‌زا با بروز برخي از رفتارهاي خطرناک رابطه مستقيم دارد. اين در حالي است که نيمي از نوجوان و جوانان مورد آزمايش، در ماه اخير از نوشابه‌هاي انرژي زا استفاده کرده بودند. اين محققان تاکيد کردند کافئين موجود در نوشابه‌هاي انرژي‌زا چند برابر نوشابه‌هاي معمولي بوده و حاوي شيره برخي از گياهان است که موجب بروز رفتارهاي خطرناک و نامتعادل در نوجوانان و جوانان مي‌شود.
  تنها مواد اعتياد آوري که در اين نوشابه‌ها وجود دارند، کافئين و گياه گوارانا است که مصرف زياد و طولاني‌مدت‌شان موجب مي‌شود به آنها عادت کنيم. درصد اين مواد در نوشابه‌هاي انرژي‌زا تقريبا با مقدارشان در قهوه برابراست، البته ميزان کافئين در انواع گوناگون قهوه‌ها بسته به ميزان برشته شدن دانه‌هايش، متفاوت است. اعتياد به نوشابه‌هاي انرژي‌زا اغلب جنبه رواني دارد.

 7. #7
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  پزشکان خواستار نوشتن هشدارهای بهداشتی روی قوطی‌های نوشابه‌های انرژی‌زا شدند
  مضر بودن کافئين موجود در نوشابه‌هاي انرژي‌زا
  پزشکان بيمارستان جان‌ هاپکينز آمريکا خواستار نوشتن هشدارهاي بهداشتي روي قوطي‌هاي نوشابه‌هاي انرژي‌زا شدند.
  به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز به نقل از خبرگزاري فرانسه متخصصان در بيانيه‌اي در ۲۴ سپتامبر اعلام کردند که ميزان کافئين موجود در اين نوشابه‌ها زياد است و مي‌تواند سبب بروز نشانه‌هاي ناخوشايند در سلامت فرد از جمله ناراحتي‌هاي عصبي، بي‌هوشي، بي‌خوابي، ناراحتي‌هاي گوارشي، افزايش ضربان قلب، و حتي در موارد نادر سبب بروز مرگ ناگهاني ‌شود.
  خطر بروز ناراحتي‌هاي عصبي در صورتي که اين نوشابه‌هاي انرژي‌زاحاوي الکل هم باشند افزايش مي‌يابد.
  در ماه ژوئيه، وزارت بهداشت فرانسه خواستار ممنوعيت يکي از نوشابه‌هاي انرژي‌زا با عنوان Red bull شد. البته اين درخواست به دليل وجود بالاي کافئين نبود بلکه به دليل وجود ماده‌اي به نام تورين در ترکيبات آن بود.

  هشدار محققان آمريکايي درباره کافئين موجود در نوشابه‌هاي انرژي‌زا


  سلامتيران: پزشکان آمريکايي بيمارستان جان‌ هاپکينز خواستار نوشتن هشدارهاي بهداشتي روي قوطي‌هاي نوشابه‌هاي انرژي‌زا شدند.


  به گزارش خبرگزاري فرانسه اين متخصصان در بيانيه‌اي در 24 سپتامبر اعلام کردند که ميزان کافئين موجود در اين نوشابه‌ها زياد است و مي‌تواند سبب بروز نشانه‌هاي ناخوشايند در سلامت فرد از جمله ناراحتي‌هاي عصبي، بي‌هوشي، بي‌خوابي، ناراحتي‌هاي گوارشي، افزايش ضربان قلب و حتي در موارد نادر سبب بروز مرگ ناگهاني ‌شود. خطر بروز ناراحتي‌هاي عصبي در صورتي که اين نوشابه‌هاي انرژي‌زا حاوي الکل هم باشند افزايش مي‌يابد. در ماه ژوئيه، وزارت بهداشت فرانسه خواستار ممنوعيت يکي از نوشابه‌هاي انرژي‌زا با عنوان Red bull شد. البته اين درخواست به دليل وجود بالاي کافئين نبود بلکه به دليل وجود ماده‌اي به نام تورين در ترکيبات آن بود

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت