صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج 1 تا 10 از 11 مجموع
 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض واکسن آنفلوآنزای فصلی - کودکان(گزارشات و مقالات)

  كارشناسان توصيه كردند:
  كودكان مبتلا به آلرژي را از واكسن آنفلوآنزا محروم نكنيد


  كارشناسان علوم پزشكي در مركز اطفال جان هاپكينز تاكيد كردند كه واكسن آنفلوآنزا براي كودكاني كه به آلرژي مواد غذايي مبتلا هستند، ‌بي‌خطر است و نبايد آنها را از اين مصون سازي محروم كرد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، كارشناسان مي‌گويند: از آنجا كه حدود 3 درصد از كودكان در آمريكا دچار حساسيت به تخم مرغ هستند، والدين آنها نگران رابطه بين اين حساسيت و تزريق واكسن آنفلوآنزا هستند.

  دكتر رابرت وود رييس بخش آلرژي و ايمونولوژي مركز اطفال جان هاپكينز در اين باره تصريح كرد: برخي از والدين نگراني قابل دركي درباره واكنش‌هاي آلرژيك فرزندانشان به واكسن آنفلوآنزا دارند و در گذشته نيز عليه اين واكسيناسيون مخالفت‌هايي ابراز مي‌كردند اما بايد تاكيد كرد كه خطر ابتلا به آنفلوآنزا براي اين كودكان خيلي بيشتر از واكنش‌هاي آلرژيك به اين واكسن است و حتي كودكاني كه به تخم مرغ حساسيت دارند هم مي‌توانند بدون هيچ خطري اين واكسن را تزريق كنند.

  به گزارش هلت دي نيوز، امسال مقامات بهداشتي آمريكا قصد دارند براي تمام كودكان 6 ساله و بزرگتر، واكسن آنفلوآنزا را تزريق كنند.
  آخرین ویرایش توسط دکتر نادر در تاریخ 15-Oct-2010 انجام شده است
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تزريق سالانه واکسن آنفلوآنزا براي گروه‌هاي سني 6 ماه تا 18 سال در آمريكا


  سازمان پيشگيري و کنترل بيماريهاي ايالات متحده اعلام کرد که تزريق واکسن آنفلوآنزا را براي گروه‌هاي سني شش ماه تا 18 سال در اين كشور به طور سالانه، توصيه مي‌کند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، اين سازمان تزريق واکسن آنفلوآنزا را براي کودکان زير 18 سال لازم دانسته است.

  اگر اين توصيه به مرحله اجرا گذاشته شود، تعداد کودکان واجد شرايط تنها در ايالات متحده به حدود 30 ميليون نفر خواهيد رسيد. در گذشته اين سازمان واكسيناسيون کودکان شش تا 59 ماهه را تحت پوشش قرار مي داد.

  اين اقدامات به جهت بررسي اثرات واکسن در اين رده سني و تا قبل از فصل آنفلوانزاي 2009 تا 2010 مي‌باشد.

  در صورت عملي شدن اين توصيه به طور كلي خطر ابتلا و شيوع بيماري آنفلوآنزا در ميان کودکان در تمام گروه‌هاي سني پايين مي‌آيد.

  آمارها نشان مي دهد که ايمن سازي با واکسن آنفلوآنزا به صورت مداوم و کامل تا 75 درصد در پيشگيري از بستريهاي بيمارستاني به علت ابتلا به عفونت‌هاي آنفلوآنزا تاثيرگذار است. اين در حالي است که افراد واکسينه شده تنها با يک دوز دارو، ايمني چنداني پس از تزريق آن حاصل نکرده‌اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  آسوشيتدپرس:بسياري از كودكان واكسن سالانه آنفلوآنزا دريافت نمي‌كنند

  بنياد ملي بيماري‌هاي عفوني آمريكا مي‌گويد واكسن سالانه آنفلوآنزا تنها به نيمي از كودكان در اين كشور را تلقيح مي‌شود.

  به گزارش آسوشيتدپرس اين بنياد همچنين اعلام كرد كه ميزان واكسيناسيون آنفلوانزا در مورد كودكان مبتلا به بيماري‌هاي مزمني مانند آسم و بيماري قلبي كه پيشگيري از آنفلوآنزا در آنها مهم‌تر است حتي كمتر و در حد 30 درصد است.

  در حال حاضر كارشناسان پزشكي در آمريكا طيف سني كودكاني را كه بايد هر سال واكسن آنفلوآنزا دريافت كنند گسترش داده‌اند و مي‌گويند همه كودكان بين 6 ماه تا 5 سال بايد سالانه واكسن آنفلوآنزا دريافت كنند؛ اين طيف سني قبلا بين 6 ماه تا 2 سال بود.

  كارشناسان بهداشتي اين بنياد مي‌گويند آنفلوآنزا هنوز آنچنانكه بايد جدي گرفته نشده است. آنفلوآنزا هر سال 36000 نفر را در امريكا مي‌كشد و 200000 نفر را روانه بيمارستان مِي‌كند.

  اغلب مرگ و مير‌ها و موارد وخيم آنفلوآنزا در ميان سالمندان رخ مي‌دهد.با اين حال آنفلوانزا و عوارض ناشي از آن كودكان 2 تا 5 ساله را نيز بيش از هر بيماري ديگري به درمانگاه‌ها مي‌كشاند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  ايمن سازي کودکان در برابر آنفلوآنزا از همگان محافظت مي‌کند


  سلامتيران: يک تحقيق نشان مي‌دهد که ايمن‌سازي کودکان دربرابر آنفلوآنزا از گسترش ويروس اين بيماري در کل جمعيت پيشگيري مي‌کند.


  به گزارش بي.بي.سي، گروهي از محققان«سازمان حفظ سلامت» اعلام کردند که تزريق واکسن سالانه آنفلوآنزا به کودکان زير پنج سال گسترش برخي انواع عفونت آنفلوآنزا را تا حدود 70 درصد کاهش مي‌دهد. محققان مي‌گويند ايمن‌سازي کودکان به ويژه از ابتلاي سالمندان به اين بيماري پيشگيري مي‌کند. در آمريکا هم اکنون واکسن آنفلوآنزا براي کودکان شش ماهه تا پنج ساله تزريق مي‌شود. در اين مطالعه ديده شد تنها ايمن سازي کودکان شش ماهه تا دو ساله موجب شد شيوع آنفلوآنزا بسته به نوع ويروس، بين 11 تا 35 درصد در کل جمعيت کاهش يابد اما تزريق واکسن آنفلوآنزا براي سنين تا پنج سالگي، شيوع آنفلوآنزاي نوع a را تا 38 درصد و آنفلوآنزاي نوع b را تا 69 درصد در ميان کل جمعيت کاهش مي‌دهد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض به نوزادان هم واکسن آنفلوآنزا بزنيد

  سلامتيران: محققان مي‌گويند؛ نوزادان و مادران بايد قبل از ترک بيمارستان پس از زايمان، واکسن آنفلوآنزا تزريق کنند.


  اين محققان مي‌گويند اگر والدين نوزادان تازه متولد شده حتي پدران اين نوزاد عليه آنفلوآنزا واکسينه شوند مي‌توان از ابتلا اين کوچولوها به اين بيماري در نخستين ساعات و روزهاي پس از تولد پيشگيري کرد. به گزارش هلث‌دي، نوزادان در نخستين روزهاي پس از تولد سيستم ايمني بسيار ضعيفي دارند و اين باعث مي‌شود به آساني از اطرافيان نزديک خود حتي پدر و مادر خود آنفلوآنزا بگيرند.


  تا پيش از اين اداره کنترل و پيشگيري از بيماري‌ها، تلقيح واکسن آنفلوآنزا را به نوزادان تازه متولد شده توصيه نکرده بود ولي در اين مطالعه جديد محققان به اين نتيجه رسيده‌اند که نوزادان به هر حال در فصل سرد سال جزيي از اين جامعه هستند و از لحظه تولد در بيمارستان و وقتي همراه والدين خود به منزل مي‌روند با افراد زيادي سر و کار دارند که ممکن است آنها را دچار آنفلوآنزا کنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  گروه‌هاي در معرض خطر با اشاره به توصيه سازمان بهداشت جهاني و دستورالعمل سال 2008، كودكان 6 تا 18 سال، افراد مسن و 50 سال به بالا، مادران باردار، مبتلايان به بيماريهاي قلبي و ريوي، ديابت، نارسايي كليوي و ساير بيماريهاي مزمن می باشد.

  كودكان مبتلا به آسم، بيماران داراي نقص سيستم ايمني، كودكاني كه در طولاني مدت مجبور به مصرف آسپرين هستند، كودكاني كه در مهد كودك و در تماس با ساير كودكان هستند و كاركنان مراكز بهداشتي و درمان به عنوان افراد در معرض خطر شمرده می شود كه واكسيناسيون آنان ضروري است

  آیا واکسن آنفلوانزا را می توان به بچه ها هم تزریق کرد؟
  ـ بله. البته توصیه شده بچه های زیر ۵ سال واکسن آنفلوانزا بزنند بخصوص بچه های زیر ۲ سال به همان دلیل که اشاره شد(عدم تکامل سیستم ایمنی) بهتر است این واکسن را بزنند اما باید توجه داشته باشند با تزریق این واکسن، کودک در برابر بیماری آنفلوانزا مصون می شود نه سرماخوردگی. بنابراین برای حفظ سلامت کودک در برابر آنفلوانزا که برای کودکان خیلی خطرناک است، بهتر است واکسن آنفلوانزا را به بچه بزنند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 7. #7
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  نصف دوز واكسن آنفلوآنزا براي جوانان كافي است

  متخصصان اعلام كردند: نيمي از دوز واكسن آنفلوآنزا براي افراد جوان كافي است.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا، پژوهشگران تاكيد كردند: نيمي از دوز فعلي واكسن آنفلوآنزا به اندازه يك دوز كامل آن براي افراد بالغ زير 50 سال مناسب و كافي است.


  به اين ترتيب مي‌توان در مصرف منابع اين واكسن براي جلوگيري از كمبودهاي احتمالي در آينده پيشگيري كرد.

  در اين پژوهش حدود هزار و 100 فرد بزرگسال آمريكايي شركت داشتند كه نيمي از آنها تنها نيمي از دوز واكسن آنفلوآنزا را دريافت كردند.

  اين پژوهش بين ماه‌هاي نوامبر و دسامبر سال 2004 انجام گرفته است.

  پس از گذشت سه هفته از زمان واكسيناسيون، نمونه‌هاي خوني از هر دو گروه گرفته شد. آزمايشات روي اين نمونه‌ها نشان داد كه واكنش سيستم ايمني در افراد 18 تا 49 سال در گروهي كه واكسن دوز كامل را دريافت كرده‌اند درست به همان اندازه گروهي است كه تنها نيمي از دوز واكسن به آنها تزريق شده بود.

  همچنين شدت علايم آنفلوآنزا در هر دو گروه يكسان بود.

  نتايج اين تحقيق در مجله آرشيو طب داخلي به چاپ رسيده است. افرادي كه در اين پژوهش حضور داشتند پرسنل فعلي يا بازنشسته ارتش آمريكا بودند كه به جاي واكسن‌هاي افشانه‌اي بويايي براي آنها از انواع تزريقي واكسن آنفلوآنزا استفاده شد.

  آمارها نشان مي‌دهد كه ويروس آنفلوآنزا سالانه تنها در آمريكا جان حدود 36 هزار نفر را مي‌گيرد و 200 هزار نفر ديگر را راهي بيمارستان مي‌كند. اپيدمي نوع جديد اين ويروس مي‌تواند جان عده زيادي را بگيرد و به همين دليل كارشناسان در تلاش براي بهبود كيفيت واكسن آنفلوآنزا و توزيع بهتر آن هستند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 8. #8
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  لزوم واكسيناسيون كودكان مبتلا به بيماري هاي خاص در برابر آنفولانزا

  واكسيناسيون كودكان بخصوص كودكان مبتلا به برخي بيماري ها بهترين راه حفاظت از آنها در برابر ابتلا به آنفولانزاست.
  به گزارش سلامت نیوزبه نقل از خبرگزاري آلمان،پزشكان مجمع متخصصان اطفال در مونيخ آلمان توصيه مي كنند كه بخصوص كودكان مبتلا به برونشيت مزمن،آسم،اختلالات متابوليسمي و بيماري هاي قلبي و عروقي و كليوي حتماً‌در فصل پائيز بر عليه آنفولانزا واكسينه شوند.
  بنابراين گزارش،، از آنجائيكه كودكان سالم نيز به دنبال ابتلا به آنفولانزا در معرض سرايت بيماري هاي باكتريايي قرار دارند بهتر است واكسينه شوند.
  اين گزارش مي افزايد، ابتلا به آنفولانزا مي تواند گسترش سرايت باكتري ها در بدن را آسان تر كند و اين امر مي تواند ظرف 24 ساعت روند بيماري را در آنها خطرناك كند.
  براساس اين گزارش، ابتلا به آنفولانزا با تضعيف سيستم دفاعي بدن باعث نفوذ پنوموكوك ها،استرپتوكوك ها و استرافيلولوك ها در راه هاي تنفسي مي شود كه التهابات ريوي سختي را به دنبال دارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 9. #9
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  با نزديك شدن به فصل آنفلوآنزا اعلام شد:
  محافظت از تمام اعضاي خانواده با تزريق واكسن آنفلوآنزا به كودكان  تحقيقات نشان مي‌دهد: تزريق واكسن آنفلوآنزا به خردسالان و كودكان، هم خود كودكان و هم خانواده‌هاي آنها را در برابر اين بيماري در فصل تازه‌اي كه در پيش رو داريم،‌ حفاظت خواهد كرد.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا)، اين مطالعات تاييد مي‌كند كه اگر نيمي از اطفال بين 6 ماهه تا 5 ساله واكسن آنفلوآنزا را دريافت كنند، بيش از 2هزار مورد بستري شدن در بيمارستان و 650 هزار مورد مراجعه بيماران سرپايي به مطب پزشكان به دليل ابتلا به آنفلوآنزا كاهش خواهد يافت.

  دكتر اليزابت لويس از بيمارستان اطفال ماس جنرال در بوستون در اين باره خاطرنشان كرد كه اگر تنها 12 تا 42 كودك از اين نظر واكسينه شوند،‌ مي‌توان به طور مستقيم از ملاقات بيماران سرپايي مبتلا به آنفلوآنزا پيشگيري كرد و شمار اين بيماران را كاهش داد.

  وي افزود: از آنجا كه واكسينه كردن برخي از كودكان در يك مدرسه پيش دبستاني يا مهد كودك نيز احتمال ابتلا به آنفلوآنزا را در مقايسه با كودكان واكسينه نشده به ميزان قابل ملاحظه‌اي كاهش مي‌دهد، لذا تاثيرات واكسيناسيون در برابر اين بيماري بسيار بيشتر از حدي است كه ما تصور مي‌كنيم.

  از اين رو آكادمي اطفال در آمريكا، هم اكنون واكسيناسيون در برابر آنفلوآنزا را براي همه كودكان در اين گروه سني توصيه مي‌كند.

  به علاوه خواهر و برادرهاي بزرگتر و ساير اعضاي خانواده نيز بايد براي حفاظت از خردسالان در برابر آنفلوآنزا در فصل شيوع اين بيماري واكسينه شوند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 10. #10
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  واكسن آنفلوانزا براي كودكان بي‌خطر است

  پزشكان تزريق واكسن آنفلوانزا را در نوزادان ‪ ۶‬تا ‪ ۲۴‬ماهه بي‌خطر مي‌دانند.

  دكتر "مايكل جي. گوودمن" از "بنياد تحقيقات هلث پارتنرز" در "مينياپوليس" به رويترز هلث در نيويورك با اظهار اينكه تزريق واكسن آنفلوانزا عوارض جانبي شديدي در نوزادان ندارد از والدين خواست كودكان خود را در برابر اين بيماري محافظت كنند.

  گوودمن تصريح كرد: علت اصلي توصيه اين واكسن به كودكان و نوزادان بيمار شدن شديد آنها در پي ابتلا به آنفلوانزا است.

  وي افزود: مطالعات متعدد چند سال گذشته نشان داده است ميزان بستري شدن نوزادان به علت ابتلا به آنفلوانزا مشابه افراد بالاي ‪ ۶۵‬سال است.

  گوودمن و همكارانش ايمني سه نوبت تزريق واكسن آنفلوانزا را در بيش از ‪ ۱۳‬هزار نوزاد ‪ ۶‬تا ‪ ۲۳‬ماهه بررسي كردند.

  به گزارش محققان، هيچ آثار مضري كه با اولين تزريق واكسن آنفلوانزا ارتباط زيادي داشته باشد مشاهده نشد.

  التهاب گلو بيشتر پس از دومين تزريق از سه نوبت تزريق واكسن آنفلوانزا، ديده شد، اما در عين حال به نظر مي‌رسد اين تزريق نيز از ابتلا به سينوزيت پيشگيري كند.

  اين محققان متذكر شدند: دريافت هر نوبت از واكسن آنفلوانزا مصونيت زيادي در برابر آنفلوانزا ايجاد مي‌كند.

  محققان در نتيجه‌گيري اعلام كردند، اين مطالعه نشان مي‌دهد عوارض شديدي كه احتمالا به تزريق واكسن آنفلوانزا به نوزادان ربط داده مي‌شوند، غير معمول هستند.

  به گفته گوودمن، واكسن آنفلوانزا بي‌خطر است و بايد استفاده شود." مشروح اين مطالعه را مي‌توانيد در شماره مه ‪ ، ۲۰۰۶‬مجله "‪"Pediatrics‬ بخوانيد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0