نرم‌كننده سينه

جام جم آنلاين: عناب از ميوه‌هاي بسيار مفيد است كه علاوه بر خواص تغذيه‌اي داراي موارد استفاده زيادي به عنوان يك گياه دارويي است. اين ميوه كه مي‌توان درختان آن را از ايران تا هند و جنوب چين و حتي جنوب اروپا پيدا كرد، در هر منطقه‌اي داراي اسامي مختلفي است. در هند و پاكستان آن را «ايناب» و در شرق آسيا آن را خرماي قرمز، خرماي چيني يا خرماي هندي مي‌نامند.

در ايران بيشتر ميوه خشك آن مصرف مي‌شود، ولي جالب است بدانيد كه در بسياري از نقاط دنيا ميوه تازه آن به صورت سبز استفاده مي‌شود كه البته طعم بسيار خوبي هم دارد.

در شرق آسيا عناب‌هاي بسيار بزرگي به اندازه خرما و با رنگ‌هاي مختلف از جمله مشكي و قرمز به عمل مي‌آيد. ميوه عناب داراي خواص طبي متعددي است و در مكاتب طب سنتي كشورهاي مختلف جايگاه ويژه‌اي براي كمك به سلامت و درمان بيماري‌ها دارد.

عناب داراي خواص ضدالتهابي، آرامبخشي، آنتي‌اكسيداني، آنتي‌بيوتيكي و تقويت‌كننده سيستم ايمني است.

عناب در درمان بيماري‌هاي كبدي از جمله كبد چرب مفيد است. عناب تقويت‌كننده دستگاه گوارش است و مطالعات باليني، تاثيرات آن براي رفع مشكلات مختلف گوارش را نشان داده است.

مصرف عناب به هضم غذا كمك كرده و در جلوگيري از نفخ موثر است. تاثير آن براي كمك به درمان يبوست با مطالعات باليني مختلف به اثبات رسيده است و به تمام افرادي كه از يبوست رنج مي‌برند توصيه مي‌شود هر روز صبح يك تكه زنجبيل تازه و چند دانه عناب را در يك ليوان آب‌جوش قرار داده و پس از چند دقيقه اين نوشيدني را ميل كنند.

چاي عناب در شرق آسيا يك نوشيدني بسيار مطبوع در زمستان محسوب مي‌شود كه به جلوگيري از سرماخوردگي نيز كمك مي‌كند.

در طب سنتي ايران نيز مصرف جوشانده حاوي عناب براي درمان سرفه، سرماخوردگي و آنفلوآنزا و انواع گلودرد بسيار توصيه شده است.

اين ميوه دارويي براي اختلالات جنسي و نازايي نيز موثر است. براي كمك به بهبود زخم‌ها نيز مصرف بيشتر عناب توصيه مي‌شود.

گذشته از خواص دارويي اين ميوه، عناب داراي ارزش تغذيه‌اي بالايي بوده و سرشار از املاح و ويتامين‌هاي مختلف است و مصرف آن به عنوان يكي از تنقلات مفيد در بين وعده‌هاي غذايي توصيه مي‌شود.

دكتر اميرهومن كاظمي - متخصص طب سوزني و گياهان دارويي