در اينجا ما نکاتي را در مورد مردان چاق و درشت هيکل بيان مي کنيم تا بتوانند اندام خود را متناسب تر نشان دهند:

اگر مردي هستيد چاق يا درشت هيکل (يا هر دو!) بهترين روش براي تناسب شما، کاهش وزن به کمک رژيم غذايي درست و ورزش کردن است. اما لباس پوشيدن و انتخاب مدل هاي مناسب، مي تواند به شما کمک کند که در بهترين حالت خود ظاهر بشويد. در اينجا ما نکاتي را در مورد مردان چاق و درشت هيکل بيان مي کنيم تا بتوانند اندام خود را متناسب تر نشان دهند:

- مطمئن بشويد که لباس هاي شما خيلي تنگ نيستند. لباس هاي شما بايد کاملا اندازه باشند. لباسي که خيلي تنگ باشد، تمام برآمدگي و برجستگي هاي بدن شما را که ترجيح مي دهيد ديده نشود و به آنها توجه نشود، نشان مي دهد. از طرف ديگر، هرچند که لباس هاي خيلي گشاد قسمتهاي نامناسب اندام شما را مي پوشاند، اما باعث مي شود که شما ازآنچه که واقعا هستيد، بزرگتر ديده بشويد. پس هنگام خريد به اندازه مناسب لباس دقت کنيد.

- از پوشيدن لباس هايي که شانه هاي شيب و کج دارند، خوداري کنيد. زيرا اين مدل بالاتنه باعث مي شود که توجه به قسمت مياني بدن شما جلب بشود؛ در عوض سعي کنيد لباس هايي بپوشيد که شانه هاي آن اندکي چهارگوش باشد تا موجب تمرکز ديگران به صورت شما بشود.

- مدل هايي که طرح هاي پررنگ و برجسته دارند، نپوشيد. از پوشيدن رنگهاي تند و مدل هاي زرق و برق دار خودداري کنيد، زيرا توجه را به نيمه بالايي اندام شما بيشتر جلب مي کند. يکي از طرح هايي که پوشيدن آن را به شما توصيه مي کنيم، راه هاي عمودي لباس است که به باريک و لاغر به نظر رسيدن شما کمک مي کند. رنگهاي يکدست و تيره نيز بهترين ياور شما است و باعث مي شود که فورا ?-? کيلو لاغرتر به نظر برسيد.


- شلوار مناسب بپوشيد. شلوارهايي را انتخاب کنيد که نسبت به شلوارهاي معمولي، فاصله بين کمر و محل انشعاب شلوار کمتر باشد. همچنين مطمئن بشويد که کمر شلوارتان به اندازه کافي بزرگ هست تا با بخش مياني بدن شما هماهنگ باشد و شکمتان از کمر شلوارتان جلوتر نيايد. شکمي که از شلوار جلوتر بيايد و برآمده بشود، بالاتنه را بلندتر و پايين تنه را کوتاهتر نشان مي دهد که اصلا جالب نيست. افراد چاق و تپل بايد از پوشيدن شلوارهاي پليسه دار نيز خودداري کنند، زيرا قسمت ران را بزرگتر نشان مي دهد.

- جيبهاي خود را خالي کنيد. در جيبهاي خود بار اضافي حمل نکنيد. جيبهاتون را از چيزهاي غير ضروري مثل يک موبايل بزرگ يا کيف پول پر و حجيم خالي کنيد. مي توانيد جيبهاي روي شلوار خود را ببنديد يا کلا حذف کنيد.

- پيراهن هاي يقه هفت بپوشيد. يقه هاي هفت روشي عالي براي ايجاد تصور داشتن گردني لاغرتر است، خصوصا اگر شما غبغب داريد. اين نوع يقه توجه را به جاي گردن، به سمت قفسه سينه جلب مي کند. در مورد پيراهن هاي مردانه، يک مدل يقه هفت نوکدار تيز انتخاب کنيد تا توجه ديگران معطوف چهره شما بشود. از مدل هاي يقه اسکي و يقه بلند خودداري کنيد، زيرا گردن شما را مي پوشاند و باعث مي شود که کوتاهتر و در نتيجه چاق تر و بزرگتر ديده بشويد.

- کتهاي سه دگمه بپوشيد. از پوشيدن کتهاي يک يا دو دگمه خودداري کنيد. کتهاي سه دگمه به اندازه مدلهاي دو دگمه گلاسيک است، اما اندام شما را بلندتر و باريکتر نشان مي دهد و در نتيجه لاغتر به نظر مي رسيد. هميشه دگمه بالاي کت خود را باز بگذاريد تا از کشيدن لباس شما جلوگيري کند، بنابراين حرکت شما کمتر محدود مي شود و بهتر به نظر مي رسيد.

- راست بايستيد. اين يک نکته اثبات شده و بسيار مهم است. روي حالت ايستادن و وضعيت خود کار کنيد. تا جايي که مي توانيد راست و مستقيم بايستيد، اين کار به شما کمک مي کند تا چندين کيلو لاغرتر به نظر برسيد و احساس اعتماد به نفس بيشتري نيز داشته باشيد. براي اينکه لاغرتر به نظر برسيد، حتي مي توانيد کفش هايي که پاشنه کوتاهي دارد، بخريد .

- کتهاي حجيم و بزرگ نپوشيد. از پوشيدن لباس هاي حجيم مانند پلورهاي پشمي کلفت و حجيم خودداري کنيد. براي اينکه در فصل زمستان گرم بمانيد، از پارچه هاي کشمير استفاده کنيد که در عين حال که شما را گرم نگاه مي دارد، مانع افزودن حجم اضافي به اندام شما مي شود. يا مي توانيد از ترکيب يک پيراهن و ژاکت يقه هفت استفاده کنيد. در مورد کت شلوار، از پارچه هاي پشمي نرمتر و سبکتر استفاده کنيد. اگر توانايي داريد، کت شلوارهاي پشمي سبک با کيفيت عالي تهيه کنيد که بهترين نمونه کت شلوار مناسب اندام شما است.

- شلوارهاي بلند بپوشيد. شلوارهاي بلند شما را بلندتر ولاغرتر نشان مي دهد. حتي پاچه شلوارتان مي تواند تا روي زمين باشد تا واقعا شما را بلندتر نشان بدهد.

takmahfel.com