هنگامي که شانه‌هاي پهني داريم چگونه و به چه سبکي لباس بپوشيم تا شانه‌هايمان جلوه‌ي بهتري پيدا کنند ؟
اگر يک خانم باشيد و شانه‌هاي پهني داشته باشيد، احتمالا از اين موضوع رنج مي‌بريد ، زيرا خانم‌ها به علت شکل و فورم ظريف زنانه اي که دارند ، اگر شانه‌هاي پهني داشته باشند خيلي به چشم مي‌آيد و با لباس پوشيدن خود مشکل دارند اما در مردان ، داشتن شانه‌هاي پهن و کشيده يک حسن محسوب مي‌شود.

اما ديگر افکار منفي راجع به وضع ظاهريتان و شانه‌هايتان کافي است ما در اين مقاله راه حل‌هاي بسيار موثري را به شما پيشنهاد مي‌کنيم ،قبل از هر کاري و هر عملي ياد بگيريد که خود را دوست داشته باشيد حتي اگر ظاهرتان بد باشد .

در ابتداي سخن قبل از شروع هر بحثي بايد شما را از موضوع اميدوار کننده اي آگاه کنيم :
آيا مي‌دانستيد بسياري از فشن‌ها ي و بازيگران مشهور داراي شانه‌هاي پهني هستند ؟؟ اما با فورم درست لباس پوشيدن وهم چنين اجتناب از برخي البسه‌ها باعث مي‌شود که شما هرگز به اين موضوع پي نبريد !!

بازيگران و فشن‌هايي مانند : پنلوپه کروز ، و بازيگر فرانسوي هيلاري سوانک .

اين زنان که متذکر نام آنها شديم مثال کوچکي از افرادي بودند که داراي شانه‌هاي پهن هستند پس اعتماد به نفس خود را حفظ کنيد !!

در ابتدا از مواردي که بايد دوري کنيد مي‌پردازيم :

1. از لباس‌هاي که اپل دارند بپرهيزيد و آنها را نپوشيد .
2. از لباس‌هاي که راه راه‌هاي افقي و يا طرح‌هاي افقي دارند اجتناب کنيد .
3. لباس‌هاي که يقه‌هاي قايقي دارند را نيز نپوشيد زيرا به علت شکل و فورم خاصي که اين يقه به ناحيه ي گردن و شانه‌هاي شما مي‌دهد باعث مي‌شود که کشيده و پهن بودن شانه‌هايتان بيشتر به چشم آيد و توصيه مي‌کنيم به جاي اينکه از اين مدل يقه استفاده کنيد از يقه‌هاي گرد استفاده کنيد ، زيرا براي صفت خاصي که شما داريد اين مدل يقه بهتر است .

حال چه لباس‌هاي را بايد بپوشيم ؟
1. لباس‌هاي که داراي يقه‌هاي هفت هستند براي اين کار بهتر هستند زيرا اين يقه‌ها ديد بيننده را از شانه‌هاي شما منحرف مي‌کند و اين توضيح در مورد لباس‌هاي دکولته نيز صادق است . و اگر داراي پاهاي لاغر و شانه‌هاي پهن هستيد، بلوز يقه ي هفت خود را با شلوار‌هاي رنگي مانند : سفيد يا قرمز بپوشيد .

2. لباس‌هاي با آستين‌هاي سه ربع بپوشيد نه آستين‌هاي خيلي بلند . آستين سه ربع به آستيني گفته مي‌شود که تا ناحيه ي آرنج باشد نه بلندتر و نه کوتاهتر . و براي اينکه ظاهرتان جلوه اي زنانه به خود بگيرد مي توانيد از دامن‌هاي کوتاه و يا شلوارهاي برمودا استفاده کنيد .

حال چندين شرايط خاص را بررسي مي‌کنيم :
1. اگر شما دستان ظريف و کوچکي داريد و بر عکس داراي شانه‌هاي کشيده اي هستيد به شما توصيه مي‌کنيم که لباس‌هاي و يا تاپ‌هاي با آستين‌ها ي پف آلود بپوشيد تا اين ناحيه از بدنتان کمتر ديده شود و به نوعي آن را مي‌پوشانيد .
2. از پليورهاي بي آستين و يا شلوارهاي بند دار استفاده کنيد ، بخصوص شلوارهاي بند دار باعث مي‌شوند که کشيدگي شانه‌هايتان کمتر ديده شود و به نوعي باعث قطع کردن نگاه مخاطبتان نسبت به شانه‌هاي شما مي‌شود .
3. همان طور که گفته شد لباس‌هاي با يقه‌هاي گرد نيز باعث پوشيدن اين ناحيه مي‌شود . از ضمائم خاصي نيز مي‌توانيد براي اين کار کمک بگيريد مانند : گردن بندهاي بلند.
و بهتر است از گردن بند‌هاي از جنس طلا و يا مرواريد استفاده کنيد ، اگر گفته مي‌شود گردن بندهاي بلند را بياندازيد به اين دليل است که نظر و ديد بيننده را از شانه‌هاي پهن و کشيده ي شما منحرف مي‌کنند .
از گوشواره‌هاي تزئين شده با سنگ‌هاي زيبا استفاده کنيد . براي اينکه ديد گردن خود را کمتر کنيد . اين کار فقط به خاطر دليلي که گفته شد انجام مي‌شود پس به خاطر داشته باشيد از گوشواره‌هاي خيلي سنگين استفاده نکنيد زيرا گوش‌تان اذيت مي‌شود و مهم تر از اينکه زيبايي هميشه در سادگي نهفته است .

mobpersia.com