بسیاری از خانم‌های ریزه‌نقش گمان می کنند که شانس چندانی برای خوش‌پوشی و درخشیدن ندارند. به خصوص بعضی از آنهایی که قد کوتاهی دارند، فکر می‌کنند اولا باید قدشان را بلندتر کنند (!) و بعد به دنبال لباس‌های زیبا بروند.
اما واقعیت آن است که افراد کوتاه قد و ریزنقش هم با انتخاب درست لباس و زیورآلات می‌توانند متناسب به نظر برسند و حتی گوی سبقت را از افراد بلند قد بربایند.

به عنوان مثال کلی ریپا (Kelly Maria Ripa)، تنها با 152 سانت قد یک هنرپیشه و مجری تلویزیونی مشهور و جذاب است. اگر شما هم قد نسبتا کوتاه و اندامی کوچک دارید، با رعایت نکات ساده اما بسیار کاربردی زیر می‌توانید بلندتر و جذاب‌تر به نظر برسید:


شلوارهایی با کمربلند و با پاچه های گشاد که به روی وسط کفش های شما می افتد. بلوزهایی انتخاب کنید که آستین آن در نقطه عضلانی بازوی شما تمام شود و در نتیجه توجه را به قسمت عضلانی بدن شما جلب کند. آستین های کوتاه و تاپ‌های رکابی باعث تاکید خطوط شانه شما می شود. یک آستین سه ربع تنگ هم عضله دوسر بازوی شما را به خوبی نشان می دهد.

گردنبندهای بلند که شما را بلندتر و باریکتر نشان می دهد، به گردن بیندازید. پیراهن زنانه تنگ تکرنگ با کمری که درست زیر سینه است، باعث ایجاد این تصور می شود که شما بلندتر هستید.

shikweb.com