نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
 1. #1
  mehrzad.g5 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Apr 2011
  ارسالها
  13

  پیشفرض چه مهارت‌هايي را براي آموزش دادن به کودک پيشنهاد مي‌کنيد؟

  چه مهارت‌هايي را براي آموزش دادن به کودک پيشنهاد مي‌کنيد؟

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  در درجه اول ما بايد مهارت‌هاي خودکفايي را به او آموزش بدهيم. مهارت‌هايي که کودکان دبستاني مي‌توانند از آن برخوردار باشند، مراقبت‌هاي بهداشتي از خودشان است.
  يک کودک دبستاني قادر است به تنهايي حمام برود، دندان‌هايش را مسواک بزند، غذا بخورد و اسباب‌ و وسايل اتاقش را مرتب کند. اينها مهارت‌هايي است که کودکان در اين سن بايد بياموزند و انجام بدهند. شايد بسياري از والدين به غلط و ندانسته براي فرزند‌ان‌شان کارهايي را انجام بدهند که خود او قادر به انجام آنهاست. اين روش درست نيست. ما بايد بدانيم که فرزندمان قادر به انجام چه فعاليت‌هايي است.
  اگر مي‌تواند کاري را انجام دهد، حتما بايد خودش انجام بدهد. يکي ديگر از مهارت‌هايي که کودکان بايد در اين سن از آن برخوردار باشند، احساس مسووليت است. احساس مسووليت را بايد از همان کودکي به فرزندانمان آموزش بدهيم. بايد از موارد بسيار کوچک و ابتدايي شروع کنيم. از همان کودکي بايد مسووليت نگهداري و مراقبت از وسايل شخصي را برعهده بگيرد. اگر وسيله‌اي را در جايي گذاشت و گم شد، مسووليت آن با خودش است و يا تکاليف مدرسه‌اش را بايد خودش انجام بدهد و اگر انجام نداد، مسووليت پاسخ‌گويي به آموزگار با خودش است. پس به جاي کودک کاري انجام نمي‌دهيم. مسووليت‌ها را به او واگذار مي‌کنيم امابه اين شرط که اين مسووليت‌ها در حيطه توانايي‌هاي فرزندمان باشد. نبايد از او انتظار داشته باشيم کاري را انجام دهد که از توانش خارج باشد. والدين بايد در اين زمينه به سن و جنس کودک و شرايط زندگي او توجه داشته باشند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0