نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع
    mehran68 آفلاین است تازه وارد

پیشفرض پدر و مادر از دو زبان و فرهنگ و مذهب متفاوت

با سلام

من و خانمم زبان و فرهنگ و مذهبمان با هم متفاوت است. خانمم به شدت تمايل دارد بچه‌ها را آن‌طور که مي‌خواهد تربيت کند اما من دوست دارم در کنار زبان و باورهاي خانمم، زبان و باورهاي اسلامي من را ياد بگيرند و بعدها خودشان از بين اين دو انتخاب کنند! اما سوال اينجاست که چنين فضايي چه تاثيري بر افکار و تربيت کودکان ما خواهد گذاشت؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

وقتي 2 نفر با هم ازدواج مي‌کنند، هر چقدر هم که فرهنگشان به هم نزديک باشد، ممکن است در عقايد، نگرش‌ها و افکار با هم اختلافاتي داشته باشند. در حقيقت مجموعه عقايد، نگرش‌ها، افکار و سنن، يک فرهنگ را تشکيل مي‌دهند که اختلاف در اين فاکتورها همان اختلاف فرهنگي را به همراه خواهد داشت. حال اگر اين اختلاف فرهنگي بين زن و شوهر زياد باشد و شکاف بزرگي بين آنها ايجاد کند، مطمئنا به زندگي، فرزندان و خودشان آسيب خواهد رساند و مهم‌ترين مساله هم ناهماهنگي تربيتي در پرورش فرزندان است زيرا فرزندان دچار تضاد مي‌شوند و نمي‌دانند به کدام سمت بروند. از طرفي مادر ممکن است ساعت‌هاي بيشتري کنار فرزندان باشد درنتيجه اثر بيشتري روي آنها دارد. گاهي هم فرزندان پدر را قبول ندارند. اين امر باعث مي‌شود آنها در دوره نوجواني که به هر دو والد خود نياز دارند، دچار مشکل شوند، به همين دليل معتقديم زن و شوهر بايد تا حدودي عقايد مشترک و شبيه به همي داشته باشند. شما و همسرتان بايد کنار هم بنشينيد و در يک گفت‌وگوي منطقي درمورد تربيت فرزندان، آنچه در اين سنين به آن نياز دارند و آنچه که پايه و اصول عقايد اخلاقي، رفتاري و اجتماعي صحيح است، به توافق برسيد. اگر حاضر نباشيد اين کار را انجام دهيد و به توافق نرسيد، صدمات جبران‌ناپذيري به فرزندانتان وارد خواهيد کرد. به نظر من برخي ازمشکلات جامعه، به دليل همين عدم هماهنگي تربيتي بين والدين است که پدر يک حرف مي‌زند و مادر حرف ديگر. فرزندان ما با وارد شدن به جامعه به اندازه کافي دچار اين تضادها خواهند شد. به همين دليل والدين بايد اين تضادها را در خانه به شدت کم کنند تا اگر فرزندشان در شرايط اجتماعي با چنين مواردي برخورد کرد يا بتواند مقاومت کند يا دچار چندگانگي نشود. اگر فرزندانتان در سنين دبستان يا راهنمايي هستند، آنچه برايشان اهميت دارد، اصول اوليه اعتقادي شامل انسانيت،‌ رعايت حقوق ديگران، هنجارهاي اجتماعي و رفتارهاي اخلاقي است. با اين روش شايد خودتان نيز به توافق برسيد و بين شما هماهنگي ايجاد شود.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  

Search Engine Friendly URLs by vBSEO 3.6.0