جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سوال:شيوه برخورد با بچه‌هاي طلاق

 1. #1
  mohsen.a آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  ارسالها
  8

  پیشفرض سوال:شيوه برخورد با بچه‌هاي طلاق

  لطفا درباره شيوه برخورد با بچه‌هاي طلاق راهنمايي‌ام کنيد

 2. #2
  دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
  تاریخ عضویت
  May 2004
  موقعیت
  تهران
  ارسالها
  11,981
  Blog Entries
  3

  پیشفرض

  اصطلاح بچه‌هاي طلاق را به کار نبريد. اين اصطلاح درواقع نوعي قضاوت و ارزش‌گذاري نادرست درباره کودکاني است که والدين آنان از هم جدا شده‌اند. جالب است بدانيد که بيشتر اين کودکان هيچ مشکلي از نظر رواني و عاطفي ندارند.
  کودکاني هم که با مشکلاتي مواجه مي‌شوند، درواقع منحصر به آنهايي نيستند که والدين‌شان از هم طلاق گرفته‌اند بلکه متاسفانه ميان پدران و مادراني هم که با يکديگر زندگي مي‌کنند ولي سوءرفتار پدر يا مادر يا هر دوي آنها وجود دارد، فراوان ديده مي‌شود. اگر دوست داريم فرزندان‌مان از سلامت رواني کامل برخوردار باشند بايد در رفتار خودمان و همسرمان و روابط فيمابين تجديدنظر کنيم. اگر رفتار والدين صحيح باشد، رابطه خوب آنها با فرزندان‌شان برقرار است و به راحتي شيوه‌هاي صحيح تربيت را به او مي‌آموزند. چه بسيارند والديني که به دلايلي نتوانسته‌اند ادامه زندگي زناشويي دهند اما چه پيش و چه پس از طلاق والدين خوبي براي فرزندان خود بوده‌اند.
  اگر در آستانه طلاق هستيد و همه راه‌ها را امتحان کرده‌ايد و حالا به نقطه‌اي رسيده‌ايد که گمان مي‌کنيد بايد از هم جدا شويد، حتما بايد به نکات ظريفي دقت داشته باشيد. همواره احترام يکديگر را نگه داريد و سعي نکنيد طرف مقابل را مورد سرزنش و تحقير قرار دهيد. بسيار مهم است که به فرزند اطمينان بدهيد آنها علت جدايي شما نيستند چون به ويژه در سنين پايين، کودکان به‌طور طبيعي خود را مسوول رويدادهاي بد در خانواده مي‌پندارند و همواره از اين ترس که شما به عنوان پدر و مادر او يکديگر را دوست نداشته باشيد، نگران‌اند. حالا مي‌انديشند که چون به اندازه کافي خوب نبوده‌اند، پدر و مادرشان از هم جدا شده‌اند. شايد شنيده باشيد که آنها مي‌گويند: «ما قول مي‌دهيم بچه‌هاي خوبي باشيم!» «من که پسر خوبي بودم و اسباب‌بازي‌هايم را جمع کردم، پس چرا شما مامان رو دوست ندارين و مي‌خواين جدا شين!»
  حتما بايد به او اطمينان بدهيد که هر دوي شما او را دوست داريد و هرگز از علاقه‌تان نسبت به او کاسته نشده است. استفاده از جمله‌هايي مانند «من و مامان از هم جدا مي‌شويم نه از تو، اين موضوع ربطي به تو نداره، خودت را ناراحت نکن. ما تنهات نمي‌گذاريم. مي‌تواني هر وقت خواستي من يا مامان را کنار خودت داشته باشي. متاسفيم که تو را ناراحت کرديم و اين تقصير ما دو تا است نه تو.» هرگز در اختلافات ميان خودتان او را وادار به جانبداري نکنيد و امکان تماس نزديک هر دو والد براي فرزند بايد ممکن باشد و نبايد با عذرهاي متعدد از ديدار او شانه خالي کنيد. تماس کم شما موجب مي‌شود او بينديشد که دوستش نداريد. اگر هر کدام از موارد بالا را رعايت نکنيد حتما به فرزندانتان پس از طلاق، آسيب دو چندان خواهيد زد و رابطه‌تان را با او از دست مي‌دهيد.

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت