جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: سن مناسب جهت رفتن به مهد کودک

narsis آفلاین است تازه وارد

پیشفرض سن مناسب جهت رفتن به مهد کودک

با سلام . من دختری 1 ساله دارم که به دلیل مسائل شغلی 2 روز در هفته منزل نیستم می خواهم او را مهد بگذارم ولی تا حالا حدود 10 روز با او به مهد رفته ام ولی نه تنها به مربی اش عادت نکرده بلکه از او وحشت دارد ( با همه غریبه ها همینطور است) واگر او را تنها با مربی اش و بچه ها بگذارم از وحشت گریه های خیلی ... بد و دلخراشی می کند. البته بچه بسیار با احساس و با هوشی هست و بازی با بچه ها را خیلی دوست دارد.
    لازم به ذکر است که ما در شهری دور از خانواده خودم و همسرم زندگی می کنیم و تا کنون کودکم همه اوقاتش را با من گذرانده است. به نظر شما من چه کار کنم همچنان با او به مهد بروم و یا راه دیگری پیشنهاد می کنید؟ اصلا این مناسب برای گذاشتن در مهد هست؟ اگر نیست سن مناسب چه سنی است؟ مربی اش می گوید او را در مهد بگذار و برو 1 ساعت بعد بیا یکبار امتحان کردم ولی وقتی برگشتم همه اولیا به من گفتند این بچه از بس گریه کرد هلاک شد! لطفا کمکم کنید. از همفکری و راهنمایی شما ممنونم.
    آخرین ویرایش توسط narsis در تاریخ 05-Oct-2008 انجام شده است

دکتر زهرا شعرا آفلاین است عضو هيات تحريريه
    موقعیت
    شیراز

پیشفرض

سلام
    شما دو سوال را مطرح کردید:
    1- سن مناسب جهت رفتن به مهد کودک : نظرات متفاوت روانشناسانه ای در این مورد وجود دارد . اما نظر من به عنوان کارشناس تربیت کودکان با توجه به شرایط آموزش در ایران چه در دوران پیش از دبستان و چه در دوران ابتدایی در حالت ایده آل این هست که بهتره کودکان در سن 4 سالگی به مهدکودک بروند . یعنی 1 سال قبل از پیش دبستانی . چون آموزشهای پیش از دوره پیش دبستانی متاسفانه از تنوع خوبی برخوردار نیست و هر سال ( از سن 2-3 سالگی تا اول 6 سالگی ) حدودا شبیه به هم است ذهن کودک برای شروع مدرسه خسته می شود و ذوق و شوق ورود به آموزش رسمی را از دست میدهد . البته این بدان معنا نیست که تا سن 4 سالگی آموزش کودکان تعطیل باشد . خیر
    تا سن 4 سال بهتر است کودکن در محیط امن و ایمن خانه و در کنار مادر باشند . زیر نظر او و با برنامه ریزی آموزش داشته باشند . داستان ، بازیهای پر جنب و جوش ، پارک و کلاسهای آموزشی کوتاه مدت ( انند موسیقی یا نقاشی که یکی دو ساعت در هفته است ) برای این سن مناسب است . تعامل با دیگر کودکان در پارک و مهمانی و تمرین ورود به اجتماع در این سن بسیار مهم است .
    اما مورد دوم:
    شما میفرمایید که مجبورید دو روز در هفته بیرون از منزل باشید . دو روز زیاد نیست . اما شما باید برای عادت کردن او به مهدکودک هر روز او را به مهد کودک ببرید . اما زمان کوتاه . مثلا فقط 1 ساعت . لازم نیست که در روزهای اول او سر کلاس باشد. میتوانید مدتی را در حیاط مهدکودک به بازی بپردازید . چند روزی در کنار او در کلاس باشید . چند روز دیگر در دفتر مهد کودک و با در باز کلاس روبرویش و دم دستش باشید . در کل باید اعتمادش نسبت به معلم و مهدکودک و بچه ها جلب شود . آرام آرام در فاصله ای یکی دو ماهه او را تنها در مهد کودک بگذارید . صبر داشته باشید . درست میشود. این موضوع زمان بر است .
    دكتري علوم تربیتی - مدرس دانشگاه

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

Tags for this Thread

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
بیمارستان تخصصی بیکن مالزی