يكي از مديران استاندارد:
خوردن نوشابه‌هاي ليواني و باز در رستوران‌ها را توصيه نمي‌كنيم


مديركل نظارت بر اجراي استاندارد موسسه‌ي استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران گفت: نوشابه‌هاي فله‌اي عرضه شده در ساندويچي‌ها و پيتزافروشي‌ها داراي آلودگيهاي ميكروبي هستند.

فريدون بلغاري در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، افزود: مردم به هيچ‌وجه نوشابه‌هاي باز شده ليواني عرضه شده در ساندويچي‌ها و پيتزافروشي‌ها را مصرف نكنند، چرا كه تجربه نشان داده اين نوع نوشابه‌ها داراي آلودگيهاي ميكروبي هستند.

وي عنوان كرد: براساس يكي از بررسيهاي انجام شده در استان فارس مشخص شد 95 درصد از نوشابه‌هاي فله‌اي موجود در اين استان داراي آلودگي ميكروبي هستند.

او با اشاره به در پيش بودن فصل گرما و افزايش مصرف انواع نوشابه در بين مردم تاكيد كرد: مردم سعي كنند در صورت مصرف نوشابه حتما از انواع بسته‌بندي شده آن استفاده كنند و از نوشيدن نوشابه‌هاي ليواني و باز شده در هر نوع رستوران و مراكز عرضه‌ي غذا جدا خودداري كنند.

وي خاطرنشان كرد: به مواد غذايي كه به صورت فله عرضه مي‌شوند مواد شيميايي پايدار كننده اضافه مي‌شود كه اين مواد بسيار خطرناك هستند.

بلغاري تصريح كرد: مردم همچنين از مصرف مواد غذايي مانند ترشي‌، خيارشور، ماكاروني و بستني در صورت عرضه به صورت فله‌اي جدا خودداري كنند، چرا كه اين مواد نيز غيراستاندارد محسوب مي‌شوند.

مديركل نظارت بر اجراي استاندارد موسسه‌ي استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران اضافه كرد: اگرچه مردم بستني سنتي را به صورت فله‌اي مصرف مي‌كنند، اما بهتر است افراد خردسال از اين نوع بستني استفاده نكنند. از سوي ديگر بستني قيفي نيز كه در سوپرماركتها عرضه مي‌شود به هيچ‌وجه مورد تائيد ما نيست.