جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 5 از 5 مجموع

موضوع: الکل - سلامت جنسی(گزارشات و مقالات)

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض الکل - سلامت جنسی(گزارشات و مقالات)

  در افرادی که مقدار زياد الکل مصرف می کنند رفتارهای پرخطر جنسی به مراتب شايع تر از افراد ديگر است.منظور از رفتارهای پرخطر جنسی داشتن رابطه جنسی بدون کاندوم، تعدد شرکای جنسی و برقراری رابطه با افراد پرخطر مانند روسپی ها يا معتادان تزريقی می باشد. اين افراد به تعاقب اين رفتارها خودشان را در معرض بيماريهای لاعلاجی مانند ايدز قرار می دهند.ربط خوردن الکل و مصرف مواد در وقايع تجاوزهای جنسی (چه کسی که اين کار را انجام می دهد و چه کسی که قربانی اين عمل می شود) در گزارش ها به کرات آمده است.حاملگی های ناخواسته و بيماريهای مقاربتی در بين افرادی که از الکل استفاده می کنند بيشتر است.

  هميشه بخاطر داشته باشيد که در جايی که نمی شناسيد و از دست کسی که به او اطمينان کامل نداريد هرگز ماده مخدر و يا مشروب الکلی دريافت نکنيد و مواظب نوشيدنی های خود باشيد که موادی داخل آن نريخته باشند، بخصوص برای دختر خانم ها. کم نيستند مواردی که از تجاوزات جنسی و حتی قتل اينگونه افراد در مهمانی ها خبر داده اند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  تاثير کوتاه و دراز مدتی که مصرف الکل و بر روی عملکرد جنسی مرد دارد به چه صورت است؟

  مصرف الکل و مواد مخدراز نظر روانی ميتواند در کوتاه مدت به علت برداشتن مهارهای فکری و روحی به فرد احساس اعتماد به نفس بدهد و در نتيجه فرد دچار اين تصور کاذب بشود که بر اثر مصرف اين مواد ميل جنسی اش افزايش پيدا کرده. در صورتی که در دراز مدت در واقع نه تنها باعث کم شدن ميل جنسی می شود بلکه ممکن است به آن مشروب الکلی و يا ماده مخدر هم وابسته شود و مشکلات مضاعف ببار بيايد.


  انواع مشروبات الکلی و چگونگی اندازه گيری آن: بطور کلی هر چقدر درصد مقدار الکل يا اتانول در يک مشروب بيشتر باشد يعنی آن مشروب قوی تر است. در کشورهايی که مشروبات الکلی بطور استاندارد توليد می شود اين درصد بر روی بسته يا شيشه آن مشروب الکلی نوشته می شود و فرد می داند چه مقدار الکل دارد وارد بدنش می کند.


  خطر خوردن مشروب هايی که بطور قاچاق وارد می شوند و يا خانگی هستند و نمی شود هيچ کنترلی رويشان داشت ممکن است بيشتر باشد.


  بطور استاندارد مشروبات الکلی را با واحد و يا يونيت اندازه گيری می کنند مثلا در انگلستان هر ۱۰ ميلی ليتر و يا ۸ گرم الکل خالص يک واحد و يا يونيت حساب می شود. يک ليوان آبجوخوری حاوی آبجوی ۵ درصد نزديک ۴ چهار واحد الکل دارد و يا يک گيلاس بزرگ شراب حاوی دو تا سه واحد الکل می باشد.

  ۲۵ سی سی ويسکی يا مشروباتی که ۴۰% الکل دارند معادل يک واحد می باشد (۲۵ سی سی حدود يک دهم ليوان) است.


  ودکا و عرق، غلظت الکل بسيار بالاتری دارند و مقادير خيلی کمی از آن می تواند بعضی افراد را مست کند. . بطور کلی در جوامع غربی، اگر خانمی در يک نشست بيش از ۴ تا ۶ واحد و آقايی بيش از ۶ تا ۸ واحد الکل بخورد يعنی زياده روی کرده و اگر اين مساله ادامه پيدا بکند سوء مصرف الکل تلقی می شود.


  مقدار الکلی که بدن فرد می تواند تحمل کند تا پيش از اينکه به اصطلاح عملکردش مختل بشود و يا به اصطلاح مست بشود از هر فردی به فرد ديگر تفاوت می کند و بستگی به شدت و ضعف مشروب الکلی دارد که خورد است و همينطور قدرت بدنش در تجزيه ماده الکلی.


  به همين نسبت مصرف مشروبات الکلی می تواند از نظر جنسی بر روی افراد مختلف تاثيرات متفاوتی بگذارد


  در مورد عملکرد جنسی هم در بعضی آقايان تنها نصف گيلاس شراب می تواند به کل نعوظشان را از بين ببرد در حالی که برای فرد ديگر ممکن است دو گيلاس هم اثری نداشته باشد  حتی اگر در موقع برقراری رابطه جنسی الکل نخورده باشيد باز هم اثر تخريبی مصرف الکل در گذشته ميتواند باعث پديد آمدن مشکل نعوظ بشود. در ضمن در افرادی که بطور مرتب مشروبات الکلی مصرف می کنند ممکن است بر اثر آن به بيماری هايی دچار شوند که بر روی عملکرد جنسی شان بطور ثانويه تاثير منفی بگذارد، از جمله فشار خون بالا يا ناراحتی های قلبی.


  الکل روی همه مراحل جنسی هم اثر داره.میل جنسی رو شدیدا کاهش میده و نعوظ رو با مشکل مواجه می کنه .


  چه مقدار الکل مفيد و چه مقدار آن مضر است، شنيده ام مقدار کمی از آن برای ارتقا عملکرد جنسی مفيد است؟


  مقدار معينی در علم روانپزشکی برای اين منظور در نظر گرفته نشده و اين مقدار در افراد مختلف متفاوت است. زمانی که استفاده از مواد مخدر و يا مشروبات الکلی حالت سوء مصرف پيدا ميکنند ميتوانند بر روی عملکرد جنسی و ميل جنسی افراد اثرات بسيار مخربی بر جای بگذارند.


  جهت ارتقا ميل جنسی و توانايی جنسی روش های سالم تری وجود دارد که خطرات مصرف اين مواد را هم ندارند و هر فرد با توجه به شرايط خودش ميتواند از آنها بهره بگيرد.


  پاسخ به سوال های زير می تواند کمک کند که بدانيد در کجای طيف قرار داريد:


  - هيچ وقتی بوده که فکر کنيد من ديگر بايد خوردن مشروبم را کم کنم يا کنترل کنم؟
  - کسی از اطرافيانتان تا بحال نوشيدن مشروب شما را زير سئوال برده؟
  - هيچ وقت از نوشيدنتان احساس گناه کرده ايد؟
  - هيچ وقت صبح مشروب خورده ايد که روزتان را بهتر شروع کنيد و يا سردرد ديشبتان را برطرف کنيد؟


  اگر حتی به دو سئوال از سئوالهای بالا پاسخ مثبت داديد يعنی بايد يک فکر جدی برای مصرف الکلتان بکنيد  مشروب - انزال زودرس (گزارش یک تحقیق)
  انزال زودرس - الکل (گزارشات و مقالات)
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض مراحل جنسی خانمها- اثر الکل

  در مورد خانمهايی که از مشروبات الکلی استفاده می کنند بايد بگويم که به حدی که مصرف اين مواد برای آقايان مخرب گزارش شده ، برای خانمها اينطور نبوده است.  پژوهش ها يافته های ضد و نقيضی در مورد استفاده خانمها از الکل مطرح کرده اند. چند ماه پيش پژوهشی دردانشگاه بيرمنگام انگلستان انجام شد که در آن نتايج ۱۲۲ تحقيق را با هم مقايسه کرده بودند. پژوهشگران می خواستند ببينند چه مواردی ممکن است باعث تشديد درد هنگام دخول در خانم ها و در دوران عادت ماهانه شان بشود.  تمامی نتايج حاکی از اين بود که سوء مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی با اين قضيه ارتباط مستقيم دارد.  از طرف ديگر در بعضی خانمهايی که درد هنگام دخول دارند با نوشيدن مثلا يک گيلاس شراب رابطه کمی راحت تر برقرار می شود بخاطر اينکه مهارهای ذهنی تا حدی برداشته می شوند و عضلات شل تر از حالت عادی هستند (برای شنيدن ايميل مطرح شده در اين مورد به برنامه گوش کنيد).


  در مجموع بايد گفت که اگر مصرف الکل را مثبت ديديد مصرف هر از گاه آن در حد قابل کنترل ايرای ندارد اما نه به عنوان درمان کم شدن ميل جنسی، برای اينکه اگر اين کار به صورت عادت در بيايد و يا روی مقدار آن سهل انگاری شود ممکن است عوارض معکوسی داشته باشد.  از جمله مهمترين عوارض جانبی مصرف الکل پيش از رابطه جنسی برای خانم ها اين است که فرد عادت کند که تنها با خوردن مشروب قادر به برقراری رابطه جنسی باشد. در اين افراد به مرور زمان مصرف الکل محدود به زمان رابطه جنسی نمی ماند و فرد ممکن است دچار سوء مصرف الکل بشود.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  nik54 آفلاین است تازه وارد
  تاریخ عضویت
  Jun 2010
  ارسالها
  4

  پیشفرض

  الکل بنوشید تا سکس خوبی داشته باشید !

  از قدیم می گفتند که الکل باعث زوال سیستم تناسلی و پیری زودرس قوای جنسی است. محققان استرالیایی در یافته اند که الکل تاثیر مثبتی روی سیستم تناسلی دارد و باعث می شود فرد سکس بهتری داشته باشد. آنها ۱۵۸۰ داوطلب را مورد آزمایش قرار دادند و دریافتند کسانی که الکل نوشیده اند ۳۰ درصد کمتر از دیگران دچار مشکلات جنسی می شوند. نکته جالب توجه این است که کسانی هم که بدمستی می کنند و به صورت افراطی الکل می نوشند کمتر از کسانی که لب به مشروب نزده اند دچار مشکلات سیستم تناسلی هستند. و عجیب آن که کسانی که قبلا مشروبات الکلی استفاده می کردند واکنون دیگر نمی نوشند بیشترین احتمال را در دچار شدن به بیماری های جنسی دارا هستند.
  http://www.news.com.au/story/0,27574...38-421,00.html  مردان اروپائی برای داشتن سکس بهتر به مشروب و مواد مخدر رو می آورند.( بی بی سی)

  مردان جوان برای داشتن سکس بهتر به مشروبات الکلی و مواد مخدر رو می آورند . به گزارش یک تیم تحقیقاتی انگلستان یکی از بدترین کشور ها در این زمینه است . بقیه کشورهای اروپايی هم دست کمی از انگلیس ندارند. یک سوم از مردان ۱۶ تا ۳۵ ساله و ۲۳ درصد از زنانی که مورد پرسش قرار گرفتند معتقد بودند که مشروب خوردن باعث بهبود سکس میشود. جوانان در معرض خطر بیشتری برای یک سکس ناسالم قرار دارند برای اینکه معمولا تحت تاثیر مشروبات الکلی یا مواد مخدر اقدام به سکس میکنند...

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض تاثير منفي الکل بر روابط همسران

  دکتر غلامحسين قائدي روان‌پزشک کلينيک سلامت خانواده و عضو هيات علمي دانشگاه شاهد
  تاثير منفي الکل بر روابط همسران

  الکل و ساير مواد مخدر از دو جنبه مي‌توانند بر زندگي جنسي فرد تاثير بگذارند.

  يکي بعد جسماني و ديگري بعد رواني. بعد رواني اثر خود را هم از طريق خلق فرد و هم از طريق مسايل رفتاري و ارتباط بين فردي نشان مي‌دهد. اتفاقي که مي‌افتد اين است که مصرف الکل و مواد مخدر در کوتاه مدت با برداشتن مهار‌هاي رواني به فرد حس اعتماد به نفس داده و در نتيجه اين تصور ايجاد مي‌شود که ميل جنسي‌اش افزايش يافته است، در حالي که اين‌طور نيست و مصرف اين مواد در درازمدت موجب کاهش ميل جنسي و افزايش وابستگي فرد به آن ماده مي‌شود. ضمن اينکه الکل علاوه بر تاثير روي روان فرد مي‌تواند عوارض کوتاه مدت يا درازمدتي روي عملکرد جنسي داشته باشد. در ابتدا الکل با برداشتن مهارها و کم‌کردن سطح خودآگاهي و از بين بردن اضطراب، به فرد احساس اعتماد به نفس بيشتري مي‌د‌هد و چون خاصيت تضعيف‌کنندگي سطح هوشياري دارد، براي بارهاي اول فرد مي‌تواند زمان طولاني‌تري به رابطه جنسي‌اش ادامه دهد و ديرتر به انزال برسد اما در درازمدت چند اتفاق مي‌افتد. يکي آنکه ممکن است فرد شرطي شود و فکر کند براي آنکه يک رابطه جنسي مناسب داشته باشد بايد حتما الکل مصرف کند و در غير اين صورت رابطه جنسي خوبي نخواهد داشت. اين شرطي شدن در نهايت مشکلات خاصي مانند انزال زودرس و ناتواني جنسي را به همراه خواهد داشت. الکل همچنين مي‌تواند به صورت غيرمستقيم موجب اختلال در عملکرد جنسي افراد ‌شود. به اين شکل که بيماري‌هاي ناشي از مصرف الکل مانند ناراحتي قلبي و فشارخون هم مي‌تواند به طور ثانويه موجب اختلال عملکرد جنسي در فرد شود. همچنين در درازمدت الکل روي کميت اسپرم‌ها در مردان و قدرت باروري آنها تاثير مي‌گذارد. در مورد خانم‌ها اين شرطي شدن براي مصرف الکل ممکن است موجب اختلال در عملکرد جنسي و همچنين موجب وابستگي فرد به آن شده و در زمان بارداري ايجاد اشکال کند

  هفته نامه سلامت
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت