جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 6 از 6 مجموع

موضوع: پدر و مادر افسرده

 1. #1
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض پدر و مادر افسرده

  تنبيه بدني کودکان بين مادران افسرده شايع‌تر است
  سلامتيران: بررسي‌ها نشان مي‌دهد مادراني که دچار افسردگي هستند و همسر‌ آنها رفتارهاي خشونت‌آميزي با آنها دارند تا دو برابر بيشتر احتمال دارد تا کودکان خود را تنبيه بدني کنند.


  به نوشته هلث دي، بررسي دانشمندان آمريکايي حاکي است پس از مطالعه 13 هزار مادري که داراي فرزنداني در سن مهد کودک بودند، مشخص شد بيش از 10 هزار نفر از اين زنان دچار افسردگي بوده و رفتارهاي خشونت‌آميز را در خانه تجربه مي‌کنند. مطالعات مشخص کرد يک نفر از هر چهار نفري که مبتلا به افسردگي نبوده و رفتارهاي خشونت‌آميز را تجربه نمي‌کنند اقدام به تنبيه بدني کودکان مي‌کنند در حالي که در ميان زنان افسرده و تحت خشونت قرار گرفته از هر سه نفر يک نفر اقدام به تنبيه جسمي کودک خود مي‌کند

  وقتی والدینتان دچار بیماری‌های روانپزشكی هستند
  http://www.iransalamat.com/index.php...=show&id=11041
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 2. #2
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگی والدین به فرزندان منتقل می شود

  تحقیقات نشان داده حالات روحی و افسردگی نیز مانند دیابت و بیماریهای قلبی ارثی است.
  به گزارش سلامت نیوز به نقل از پایگاه اینترنتی وب مد چنانچه والدین دچار افسردگی باشند فرزندانشان نیز بیشتر در معرض ابتلا به افسردگی خواهند بود .

  بنابر همین گزارش این مسئله در مورد کودکان نیز صدق می کند و ممکن است چندین نسل در یک خانواده دچار افسردگی شوند.
  که البته دوران عود و نهفتگی آن در افراد مختلف با هم متفاوت است.

  بررسیها نشان داده که افسردگی مادران به مراتب بیشتر از پدران بر فرزندان موثر است و استرس و ناراحتی مادر حتی ممکن است سالها در فرزندان نهفته باشد اما در دوران نوجوانی یا جوانی خود را به شکل افسردگی نشان دهد.

  نکته مهم اینجاست که چنانچه یکی از والدین در دوران جوانی و قبل از 20 سالگی دچار افسردگی شده باشد احتمال بروز افسردگی در فرزندان چند برابر و در مواردی تا 4 برابر افزایش می یابد.

  متخصصان معتقدند افسردگی نیز مانند دیابت و بیماریهای قلبی قابل انتقال به فرزندان است به همین دلیل والدین در صورت بروز علائم حتماً باید تحت درمان قرار بگیرند تا سلامت روحی فرزندانشان مورد تهدید قرار نگیرد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 3. #3
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  پدران افسرده، يادگيري فرزندانشان را به تاخير مي‌اندازند


  طبق نتايج مطالعات جديد؛ کودکان پدران افسرده نسبت به ساير همسالان خود از تعداد لغات کمتري استفاده مي‌کنند.

  به گزارش سرويس بهداشت و درمان ايسنا منطقه علوم پزشکي تهران، نتايج اين تحقيقات که بر روي 5 هزار خانواده انجام گرفته است نشان مي‌دهد؛ افسردگي مادران در اين امر بي تاثير است.

  محققان مي گويند: فرزندان 2 ساله پدران افسرده به طور ميانگين 5/1 لغت کمتر از ساير کودکان به کار مي‌برند. اين تفاوت ممکن است کوچک به نظر برسد اما وقتي تاثير آن در تکامل يادگيري گفتار کودک در نظر گرفته شود تفاوت واضح‌تر خواهد بود.

  اين يافته‌ها نشان مي‌دهد که مادران افسرده ميزان کتاب خواندن براي کودکانشان را کاهش نمي‌دهند اما پدران افسرده به طور ميانگين 9 درصد کمتر از ساير پدران براي فرزندانشان کتاب مي‌خوانند و اين امر مي‌تواند در يادگيري فرزندان تاثير بگذارد.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 4. #4
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگی پدران بر جسم و روح دختران تاثیر می‌گذارد

  تحقیقات نشان داده است دختران در خانواده های پر تنش به ویژه در شرایطی که پدر مبتلا به افسردگی باشد، تحت تاثیر عوامل روحی دچار بلوغ زودرس می شوند.
  به گزارش سلامت نیوز به نقل از مهر محققان دانشگاه ویسکانسین کودکان را از سنین پیش دبستانی تا نوجوانی مورد بررسی قرار داده اند و در ضمن با والدین آنها نیز در مورد میزان استرس و مشکلات خانوادگی و مالی و حتی افسردگی والدین صحبت کرده اند.

  آنها دریافته اند دخترانی که در خانواده های مستحکم زندگی می کنند و بیشتر تحت حمایتهای منسجم والدین هستند، دیرتر دچار تغییرات هورمونی و رسیدن به مرحله بلوغ می شوند.

  در این میان دخترانی که در خانواده هایی زندگی می کنند که بین والدین مشکلات عاطفی وجود دارد و خانواده تحت تاثیر مشکلات مالی و اقتصادی و کمبودهای گوناگون است و به ویژه پدران مبتلا به افسردگی هستند، بیشتر و زودتر به تغییرات بلوغ می رسند.

  نکته اینجاست که دختران ارتباط عاطفی خاصی با پدر دارند به همین دلیل ناراحتی های پدران بیشتر از مادران آنها را از نظر جسمی و روحی تحت تاثیر قرار می دهد.

  البته لازم به ذکر است که یکی از عوامل تعیین کننده زمان بلوغ در دختران سابقه این مورد در مادران و در ضمن اضافه وزن آنهاست. اما مشخص شده عاملی مهم تر از ژنتیک در این مسئله موثر است و آن هم وضعیت روانی و عاطفی خانواده است.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 5. #5
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  به همت يك پزشك ايراني
  ارتباط افسردگي والدين و به دنيا آمدن نوزادان مبتلا به آسم كشف شد  يك محقق ايراني در طي تحقيقات خود به اين نتيجه دست يافت والديني كه از افسردگي يا افسردگي شديد رنج مي‌برند، احتمالا داراي فرزندي خواهند شد كه مبتلا به آسم و ديگر حساسيت‌ها خواهد بود. به گزارش خبرگزاري دانشجويان ايران، به نقل از خبرگزاري رويتر، دكتر «رامين مجتبي» از دانشمندان برجسته دانشگاه كلمبياي آمريكا اخيرا ارتباط احتمالي ميان آلرژيهاي دوران كودكي و افسردگي مزمن يا شديد والدينشان را مورد بررسي قرار داده است. وي در اين آزمايش، 9420 والدين دچار افسردگي را مورد بررسي قرار داد. وي متوجه شد كه بيشتر كودكان به دنيا آمده از اين والدين از نوعي آلرژي رنج مي‌برده‌اند. دكتر مجتبي افزود كه اين حساسيت‌ها ربطي به جنسيت كودك ندارد
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

 6. #6
  دکتر نادر آفلاین است مدیر کل انجمن ها
  تاریخ عضویت
  Nov 2004
  موقعیت
  آمریکا
  ارسالها
  38,906

  پیشفرض

  افسردگي پدران به فرزندان آسيب مي‌رساند

  جام‌جم آنلاين: افسردگي در پدران پس از به دنيا آمدن فرزندشان مي‌تواند پيامدهاي طولاني مدتي براي تكامل رفتاري و احساسي او داشته باشد.
  به گزارش bbc ، محققان دانشگاه بريستول دريافته‌اند اين افسردگي پس از تولد فرزند تعداد زيادي از پدران را تحت تاثير قرار مي‌دهد. در اين مطالعه پسربچه‌هايي كه پدرانشان افسردگي داشتند در دوران پيش از دبستان دو برابر بيشتر دچار مشكلات رفتاري و احساسي شده‌اند.
  محققان در اين مطالعه دريافتند هشت هفته پس از تولد فرزندان، 3.6 درصد پدران از افسردگي، با علايمي مانند اضطراب، نوسانات خلقي، بدخلقي و احساس نااميدي رنج مي‌برند.
  پيش از اين محققان دريافته بودند افسردگي پس از تولد نوزاد در مادران، كيفيت مراقبت‌هاي مادرانه را تحت تاثير قرار مي‌دهد و تكامل اجتماعي، رفتاري، روانشناسي و جسمي كودك را دچار آشفتگي مي‌سازد.
  با آن كه تعداد زيادي از مردان پس از به دنيا آمدن فرزندشان اظهار افسردگي مي‌كنند، تاكنون تاثير افسردگي در پدران طي سال‌هاي اول زندگي كودك توجه زيادي را به خود معطوف نساخته است.
  تحقيقات پيشين نشان داده بودند نوجواناني كه پدرانشان افسرده بودند بيشتر دچار اختلالات روانشناختي مي‌شوند.
  اما تاثير اين افسردگي بر تكامل رفتاري كودكان شناخته نشده بود. به هر حال در اين تحقيق مشخص شد كه نه تنها افسردگي والدين در اين مورد تاثيرگذار است بلكه اثر آن در پسربچه‌ها بيش از دختربچه‌ها مشاهده مي‌شود. شايد به اين علت كه پسرها اختصاصا به اثرات تربيتي پدران حساس‌اند. احتمالا به اين دليل كه پدرها با فرزندان پسر خود ارتباط متفاوتي دارند.
  لذا پدران از اولين مراحل زندگي فرزندان بر آنها تاثير مي‌گذارند و اين نتايج بر لزوم پيگيري، تشخيص و درمان افسردگي در پدران تاكيد مي‌كند.
  عضو تحریریه علمی ایران سلامت

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

 • نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
 • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
 • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
 • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
 •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت