جستجو در سایت توسط گوگل

نمایش نتایج 1 تا 2 از 2 مجموع

موضوع: شیردهی و افسردگی

mahaak آفلاین است تازه وارد

پیشفرض شیردهی و افسردگی

با سلام و خسته نباشید
    مدتها است که علائم افسردگی رو داشتم اما هرگز نمی دونستم که اینها همه علائم افسردگیه
    روان پزشکم تشخیص افسردگی دو قطبی رو داده
    آیا تشخیص دو قطبی بودن افسردگی با یک جلسه ممکنه؟؟
    من احساس خستگی سرگیجه بی حالی تپش قلب و سردرد دارم و چیزی که زیاد آزارم می ده نمی تونم به حافظم اعتماد کنم. اقدام به خودکشی.
    فراموشی، احساس گناه و عذاب وجدان، احساس نگرانی، دمدمی مزاج شدن، گوشه گیری و علایم دیگه ای که اگه بخوام تک تکش رو بگم یه تومار بلند بالا رو می سازه روانپزشکم برای اطمینان من گفت که اگر افسردگی9 علامت داشته باشه شما 10 تاش رو داری!
    می دونم اطلاعاتی که از وضعیتم دادم خیلی ناقصه اما تمرکز کردن و به یاد اوردنشون خیلی برام دشواره اما اگه ممکنه جواب سوالهام بدین
    چون واقعا برای شروع قرص تردید دارم.
    من دختر 6 ماههم رو با شیر خودم تغذیه می کنم و به هیچ عنوان نمی خوام شیردهی رو قطع کنم.
    از طرفی واقعا با این وضع ادامه زندگی برام طاقت فزسا شده
    روانپزشک قرص والپروات سدیم رو برام تجویز کرده
    ایا این قرص مشکلی برای شیردهی ایجاد نمی کنه
    چقدر طول میکشه که احساس بهبودی کنم
    علائم بهبودی اونقدر آشکار هست که من احساس کنم که رو به بهبودی هستم.
    آیا باید به روانپزشکم اعتماد کنم؟
    آیا بدون دارو مشکل من برطرف میشه؟

دکتر سید حمید سجاد آفلاین است مدیر کل سایت
    موقعیت
    تهران
    Blog Entries
    3

پیشفرض

تشخیص ا ختلال دو قطبی معمولا به سادگی انجام نمیشه. شاید 10 سال طول بکشه که پزشکان بتدریج متوجه بشوند که بیمار دوقطبی هست.علتش به خاطر طبیعت این بیماری هست.در خیلی از مواقع شخص احساس سرخوشی و حالت مانیک داره و چون خودش و اطرافیانش فکر نمی کنند غیر عادی هست اهمیت نمی دهند اما
    گاهی هم دچار افسردگی می شه که به این دلیل به پزشک مراجعه می کنه و تشخیص افسردگی گذاشته میشه.
    مشکل دیگر این هست که گاهی علائم مشترکی با اختلالات دیگر روانپزشکی مثل اضطراب و اسکیزوفرنی هم وجود داره که معما را پیچیده تر می کند و همچون کلاف پر گره ای می شود که درست کردنش ساده نیست.البته تشخیص های افتراقی دیگری هم دارد که جای بحث آن اینجا نیست

سير بيماري‌ بدين‌ نحو است‌ كه‌ به‌ طور يك‌ در ميان‌ ولي‌ نامنظم‌، يك‌ مدت‌ فرد دچار سرخوشي‌ و فعاليت در زمان ابتلا به اين بيماري زياد بدون‌ توجيه‌ است‌ (شيدايي‌) و به‌ دنبال‌ آن‌ دچار افسردگي‌ شديد مي‌شود، و اين‌ سيكل‌ به‌ همين‌ منوال‌ ادامه‌ پيدا مي‌كند. در بين‌ شيدايي‌ و افسردگي‌، دوره‌اي‌ از رفتار طبيعي‌ (ممكن‌ است‌ كوتاه‌ باشد يا حتي‌ چند سال‌ طول‌ بكشد) وجود دارد.
    اختلال دوقطبی(اخبار وگزارشات)
    اختلال دوقطبی(اخبار وگزارشات)

در باره اینکه کدام دارو مناسب شما هست که در حال شیر دادن هستید بستگی به نظر پزشکتان دارد چون این مسائل جنبه طبابت دارد من اظهار نظر نمی کنم ولی گفته شده داروی zoloft با نام علمی serteraline و داروی
    paxil با نام علمی Paroxetine نسبت به دیگر داروهای ضد افسردگی ایمن تر هست

Thread Information

Users Browsing this Thread

There are currently 1 users browsing this thread. (0 members and 1 guests)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

قوانین ارسال

• نمی توانید موضوع جدید ارسال کنید
  • نمی توانید به موضوعات پاسخ دهید
  • نمی توانید فایل پیوست ضمیمه کنید
  • نمی توانید نوشته خود را ویرایش کنید
  •  
تبلیغات متنی
گیفت کارت
تبلیغات در ایران سلامت